Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Nedeľa vo Family Parku - odmena za vysvedčenie (Rakúsko)


  • termín :26.06.2016
  • doprava:10.00€/os.Zábavný park v Rakúsku ako odmena za vysvedčenie

Končí sa školský rok, prázdniny sú tu čo nevidieť, deti sa už neučia a aj koncoročné školské výlety už absolvovali. Darujte im za ich námahu ešte jeden deň strávený na kolotočoch a atrakciách zábavného parku Family park (alebo aj Märchenpark) pri rakúskom mestečku St. Margarethen im Burgenland

Ako to vzniklo?


V roku 1965 sa do St. Margarethenu, ktorý je len kúsok od Neziderského jazera, prisťahovala rodina Müllerovcov. Otec terajšieho majiteľa parku, Erwin Müller, tu pracoval ako kamenár v kameňolome Römersteinbruch a aj keď bol len kamenárom, sníval o tom, že si raz otvorí zábavný park. Sen si začal plniť v roku 1966, keď začal pracovať na Rozprávkovom lese, ktorý nakoniec v obci Schützen am Gebirge, na ploche 1500 m², aj dokončil. K predĺženiu nájomnej zmluvy na priestor však nedošlo a tak musel svoj Rozprávkový les presťahovať a to do dnešných priestorov.  Park postupne rozširoval a v roku 1970 ho doplnil o malú ZOO s domácimi hospodárskymi zvieratami.

V roku 1984 odišiel Erwin Müller do dôchodku a vedenie parku prevzal jeho syn Mario Müller s manželkou Ulrike.

Noví majitelia rozšírili infraštruktúru parku, zväčšili ZOO a občerstvovacie zóny a v roku 1990 do parku zakúpili prvé atrakcie. Odvtedy park každoročne obohatia o niečo nové a tak je dnes Family park najväčším parkom pre voľný čas v Rakúsku.

Famil park v Rakusku - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

Dnes v ňom môžete okrem 26 dráhových atrakcií navštíviť mnoho ďalších dobrodružných priestorov, ako sú zážitkové ihriská a vodné plochy, preliezačky, hudobné divadlá a spoločné hry.

Výhodou pobytu vo Family parku je to, že za všetky atrakcie zaplatíte len raz v podobe vstupného a celý deň sa môžete voziť na všetkých atrakciách, ktoré v parku sú.


Vstupné do Familyparku pre jednotlivca je 21,50€, no skupinová vstupenka je lacnejšia a to 17€ na osobu.

Deti do 3 rokov majú vstup ZDARMA - tak sito, ako deti od 3 do 14 rokov v deň ich narodenín.


Keďže je to výlet za odmenu, dala som aj cenu za dopravu čo najnižšiu a bonus nakoniec - nie je podmienkou, aby išli na výlet len školáci. Park je vhodný pre všetkých - pre deti, dospelých a dôchodcov.

Poďte si preto VŠETCI užiť jeden deň plný zábavy ! 


POZNÁMKA : V parku sú aj vodné atrakcie ako fontány, riečky, vodopády a striekačky, kam môžu deti chodiť. Vezmite im tam suché oblečenie, aby sa mali do čoho prezliecť.


POLOHA : severné Rakúsko

VZDIALENOSŤ : 74 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 16,00 - zábava vo Family parku

18,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
18,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete

v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu