Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Opakovanie výletu do jaskyne Seegrotte a Kittenbergerských záhrad (Rakúsko)


  • termín :22.05.2016
  • doprava:25.00€/os.Plavba po podzemnom jazere, záhrady plné kvetov a prechádzka po nábreží Dunaja v Tullne

Jaskyňa Seegrotte


Neďaleko rakúskeho Mödlingu, tesne pod Viedňou, je mestečko Hinterbrühl, v ktorom je bývalá baňa. Volajú ju síce Seegrotte, čo v preklade znamená "jaskyňa s morom", no aj tak je to baňa. Nemá klasickú kvapľovú výzdobu, no má zas iné zaujímavosti.

V tejto niekdajšej bani sa po veľkom výbuchu dynamitu v roku 1912 zrútilo spodné podlažie a výbuch spôsobil aj to, že jaskyňu zaplavili milióny litrov vody. V bani, v ktorej dovtedy ťažili vápenec, sa síce muselo s ťažbou prestať, no vznikla kuriozita, ktorá sem ťahá turistov z celého sveta. 

Do jaskyne vstúpite dlhým tunelom a postupne spoznávate, ako ťažko tu museli kedysi baníci pracovať. Tak ako v poľskej bani na soľ, vo Wieliczke, aj tu pomáhali ľuďom pri práci kone, ktoré dlhodobým pobytom v podzemí oslepli. V niektorých častiach sú tu aj sochy koní znázorňujúce ich monotónnu prácu v bani. Je tu niekoľko kaplniek zasvätených Svätej Barbore, patrónke baníkov a aj veľká podzemná sála, kde sa raz za niekoľko rokov koná slávnostná omša k ucteniu si baníkov, ktorí tu zahynuli. 

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokNájdete tu aj zamrežovaný otvor, ktorý predstavoval väzenie vo filme Traja mušketieri. Niektoré scény filmového spracovania Dumasovej predlohy, v ktorom hral jedného z mušketierov Charlie Sheen, boli totižto nakrúcané práve v tejto bani.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokPo prehliadke jednotlivých priestorov bane sa konečne dostanete k samotnému jazeru, ktoré zdobí drevená "pozlátená" loď. Tá však nie je určená na vozenie, tá je tu len ako ozdoba. Vy nasadnete do tej bezpečnejšej a môže sa začať plavba sprevádzaná tichou ezoterickou hudbou, počas ktorej sa plavíte po zaplavených priestoroch bane. Nezaprie sa tu rakúska gýčovitosť v podobe umelej fontány sršiacej z hladiny jazera, no celkový dojem s prekrásne osvetlenými zákutiami je veľmi relaxačný. Od sprievodcu sme sa dozvedeli, že tu nežijú žiadne živočíchy. Ani netopiere, ani ryby, ani pirane či krokodýly. Voda v jazere je priezračne čistá a na dne jazera je vidno nánosy vápenca. No a samozrejme, voda je pitná, aj keď piť ju je zakázané. Bodaj by aj nebola, keď musia každú noc z jazera odčerpať stovky litrov vody, ktorá sem sústavne priteká, lebo by baňu znova zaplavila.

Vstupné do jaskyne Seegrotte : 7€ skupinová zľava - jednotne


Kittenbergerské záhrady


Po prehliadke jaskyne Seegrotte nasadneme do autobusu a pán šofér nás odvezie do asi 100 km vzdialených Kittenbergerských záhrad. Je to miesto, kde na neveľkej ploche nájdete záhrady z celého sveta. Je tu záhrada čínska, záhrada, ktorej dominuje Budha, záhrada zakrytá pergolou, kde visia hojdacie siete. Miesto tu majú aj naše klasické záhrady so sliepkami, nájdete tu aj úľ divých včiel. Pre deti sú tu navŕšené baly slamy na šantenie, suchý tobogán a trampolíny. Môžete si tu zahrať veľké záhradné šachy alebo "Človeče, nehnevaj sa", alebo po bylinkovej špirále vystúpať až na vysoký kopec a rozhliadnuť sa nielen po záhradách ale aj po pahorkatom okolí. Všade vás však lákajú k odpočinku desiatky lavičiek a odpočinkových zón, ktoré sú v týchto záhradách pre vás prichystané. Záhrady zdobí mnoho najrôznejších jazierok, je tu aj kútik so zajacmi, kozičkami a lamami.  

Moja rada - ak idete na tento výlet sami, odporúčam knihu. Tu si určite nájdete pohodlné a pokojné miestečko, kde sa do nej budete môcť nerušene začítať.


Vstupné do Kittenbergerských záhrad : 8€ skupinová zľava - jednotne

Súčasťou areálu je aj veľký obchod s najrôznejšími kvetmi, bylinkami, kríkmi a stromami, ale aj s množstvom záhradných dekorácií (rátajte s rakúskymi cenami), naobedovať sa môžete v miestnej reštaurácii, kde je v ponuke aj výborná káva a zmrzlina.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok                     Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

Na pobyt v Kittenbergerských záhradách budeme mať tri a pol hodiny a potom bude nasledovať už len mestečko 

Tulln.


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokToto sympatické niekdajšie sídlo rímskej flotily ležiace na brehu Dunaja dnes mnohí z vás poznajú hlavne vďaka Medzinárodnej výstave kvetov, ktorá sa tu koná každoročne koncom augusta. My sa však prejdeme po pokojnejšom Tullne. Poprechádzame sa hlavne po nábreží, ktoré zdobí socha Marka  Aurélia a súsošie s fontánou znázorňujúce výjav z Piesne o Nibelungoch. Na prechádzku Tullnom budeme mať asi hodinku a potom sa už poberieme na spiatočnú cestu do Bratislavy, kam by sme sa mali vrátiť okolo pol ôsmej.


POLOHA : severovýchod Rakúska

VZDIALENOSŤ : 195 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,50 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 11,30 - prehliadka jaskyne Seegrotte vrátane plavby loďkou po podzemnom jazere
11,30 - 12,30 - cesta do Kittenbergerských záhrad
12,30 - 16,00 - osobné voľno v Kittenbergerských záhradách
16,00 - 18,00 - cesta do mesta Tulln, jeho prehliadka so sprievodcom
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu