Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Zámky Lednice a Valtice a Veľkonočný jarmok v Mikulove (Česká republika)


 • termín :04.04.2015
 • doprava:14.00€/os.
Blízko ... ale krásne

Ja som zámky v Lednici Valticiach v pláne mojich výletov ešte nemala. Zdá sa mi totižto, že vzhľadom k blízkosti týchto dvoch zámkov od našich hraníc s Českou republikou sú už oba "opozerané" a že tam bol už každý. Až minule ma moja známa sfúkla, že veď to vôbec nevadí, že tie zámky sú také krásne (a to má pravdu), že aj ona (aj napriek tomu, že tam už bola) by si ich prezrela ešte raz.

No a potom som dostala ešte jeden "sfuk" - od klientov, ktorí začali žiadať NIEČO na predĺžený Veľkonočný víkend.

Tak som vsadila na zámky Lednice a Valtice a aby to bolo o aj Veľkej noci, tak aj na Veľkonočný jarmok v Mikulove, ktorý je odtiaľ len kúsok.

Zámok Lednice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk   Zámok Valtice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk   Veľkonočný jarmok Mikulov - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

Vznikol bohatý výlet, kde si bude môcť každý vybrať, čo bude chcieť :


Prehliadku Reprezentačných priestorov zámku Lednice

schody v zámku Lednice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skktoré sú na prízemí zámku a slúžili na plesy, bály a spoločenské akcie. Súčasťou okruhu je vstupná hala, lovecký salónik, kúpeľňa, predizba, modrá izba, dámska spálňa, čínsky kabinet, rytierska sála, jedáleň, knižnica, tyrkysová spoločenská sála, červený fajčiarsky salón a modrá tanečná sála.

Tento okruh si prezrieme všetci spoločne.

Vstupné :

 • dospelí : 150 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 105 Kč

Prehliadku Kniežacích apartmánov zámku Lednice

umiestnených na prvom poschodí zámku. Tieto priestory slúžili kniežacej rodine do roku 1945. Od 50. rokov 20. storočia až do roku 2001 boli v týchto priestoroch vystavené exponáty poľnohospodárskeho múzea. Od roku 2001 boli izby dané do pôvodného stavu, zariadené pôvodným inventárom a sprístupnené verejnosti. Ožil tak apartmán Sofie Esterházy, rodinná sála, apartmán princa Františka a apartmán Františky, manželky vládnuceho kniežaťa Aloiza II. Z týchto priestorov  je možné nahliadnuť do zámockej kaplnky.

kniežací apartmán v zámku Lednice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skVstupné :

 • dospelí : 150 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 105 Kč


Na tento prehliadkový okruh budeme z kapacitných dôvodov rozdelení na 2 skupiny (časy prehliadok sú uvedené nižšie). Ak budete mať VŠETCI záujem o prehliadku oboch okruhov zámku, tak môžeme využiť zľavu, pri ktorej bude 

Vstupné do zámku nižšie :

 • dospelí : 260 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 170 Kč

Prechádzku parkom pri zámku Lednice

ktorý je naozaj rozsiahly a jeho súčasťou sú rôzne typy záhrad. Hneď pri zámku je pekný anglický park.


zámocký skleník - zámok Lednice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPrehliadku skleníka zámku Lednice

postaveného v roku 1842 na mieste, kde predtým od roku 1717 stála drevená oranžéria. Architekt Juraj Wingelmüller sem naprojektoval na tú dobu veľmi modernú stavbu z ocele, liatiny a skla, dlhú 92 m, širokú 13 m a vysokú 7,5 m.

Vstupné:

 • dospelí : 60 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 40 Kč

zrekonštruovaná jazdiareň zámku Lednice - Multifunkčné centrum - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPrehliadku jazdiarne

ktorá bola zrekonštruovaná len nedávno. Vzniklo z nej Multifunkčné centrum a nájdete tu expozíciu toho, ako sa zámok a jeho okolité parky menili v čase od 13. storočia až dodnes.

Vstupné:

 • dospelí : 60 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 35 Kč

sála v zámku Valtice - interiér - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPrehliadku zámku Valtice

ktorý po celú dobu od roku 1387 až po rok 1945 tak isto ako Lednice patril rodu Lichtenstein. Záujemcovia o prehliadku zámku si prezrú kniežací okruh, ktorého súčasťou je 15 izieb. Kto o prehliadku zámku nebude mať záujem, tak môže voľný čas stráviť v okolí zámku.

Vstupné:

 • dospelí : 110 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 80 Kč

Veľkonočný jarmok v Mikulove

Veľkonočné trhy Mikulov - stánok s prútenými košmi - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skkam sa presunieme po prehliadke zámku vo Valticiach. Tento jarmok nebude veľký, no budú tu stánky s klasickými veľkonočnými ozdobami a samozrejme aj s vychýreným mikulovským vínom. Myslím, že 2 hodinky naplánované na pobyt na tomto jarmoku nám budú stačiť. 

Ak bude mať niekto z vás záujem o prehliadku mikulovských historických pamiatok, tak ich môže navštíviť individuálne. Do týchto objektov (na rozdiel od zámkov Lednice a Valtice) som vstup pre skupinu neobjednala, pretože nepredpokladám, že by o ne bol veľký záujem. Ak už teraz viete, že by ste o prehliadku niektorej pamiatky v Mikulove mali záujem, tak si jej prehliadku objednajte individuálne, alebo mi zavolajte, spravím to za vás ja.


Prehliadku Dietrichsteinskej hrobky v Mikulove

ktorá vznikla v polovici 19. storočia prestavaním kostola Sv. Anny na rodinnú hrobku rodu Dietrichstein. Dnes sú tu uložené pozostatky mnohých členov tohto rodu.

Vstupné:

 • dospelí : 60 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 30 Kč

Prehliadku zámku v Mikulove

kde môžete okrem expozícií Galerie Dietrichsteinů, Oděv Markéty Lobkowitzové, rozené Dietrichsteinové, Římené a Germáni v kraji pod Pálavou, Od gotiky po empír a Zámockej knižnice, vidieť aj obrí sud z roku 1643 s hmotnosťou 26 ton a objemom 101 400 litrov.

Vstupné do zámku v Mikulove - max. 150 Kč - v zámku je možné si vybrať rôzne kombinácie expozícií


Prehliadku novo zrekonštruovanej Židovskej synagógy v Mikulove

ako jedinej na Morave dochovanej synagógy tzv. poľského typu. Jej jadro pochádza z polovice 16. storočia a do dnešnej barokovej podoby bola prestavaná po požiari v roku 1719.

Vstupné:

 • dospelí : 50 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 25 Kč

Prehliadku Židovského cintorína v Mikulove 

ktorý patrí k najvýznamnejším židovským cintorínom v Českej republike. Židovská obec tu svojich zosnulých začala pochovávať už v polovičke 15. storočia a najstarší zachovalý náhrobok (ktorých je tu inak okolo 4 000), je z roku 1605.

Vstupné:

 • dospelí : 30 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP : 20 Kč


... a to by už hádam na dnes aj stačilo ...POLOHA : južná Morava

VZDIALENOSŤ : 111 km od Bratislavy, 80 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
7,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
7,30 - zastávka v Malackách na parkovisku pri Bille
9,00 - 10,00 - prehliadka zámku Lednice (1. okruh - reprezentačné sály)
 
10,00 - 11,00 - 1. skupina - prehliadka zámku Lednice (2. okruh - kniežacie apartmány), 2. skupina osobné voľno, prechádzka záhradami alebo prehliadka zámockého skleníka

10,30 - 11,30 - 2. skupina - prehliadka zámku Lednice (2. okruh - kniežacie apartmány), 1. skupina osobné voľno, prechádzka záhradami alebo prehliadka zámockého skleníka

12,00 - 13,00 - prehliadka zámku Valtice
14,00 - 16,00 - účasť na Veľkonočných trhoch v Mikulove
18,00 - príchod do Malaciek
18,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
18,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom výlete

v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu