Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Punkevné jaskyne, priepasť Macocha, zámok Rájec nad Svitavou a pivovar Černá Hora (Česká republika)


 • termín :11.09.2016
 • doprava:15.00€/os.Moravský kras - vyhľadávaný cieľ turistov

Na severovýchod od Brna sa tiahne Chránená krajinná oblasť Moravský kras, ktorá je popretkávaná mnohými kilometrami jaskynných chodieb. Je to raj pre jaskyniarov, ale aj len obyčajný turista, obdivovateľ prírody a podzemných krás, tu má možnosť navštíviť časť tohto rozsiahleho jaskynného systému. Verejnosti je tu sprístupnených 5 jaskýň :

 • jaskyňa Balcarka, ktorej kvapľová výzdoba sa považuje za najkrajšiu z týchto piatich,
 • jaskyne Sloupsko-šošůvske, ktoré majú pre návštevníkov najdlhšiu prehliadkovú trasu a sú v nich okrem kvapľovej výzdoby aj hlboké priepasti
 • jaskyňa Výpustek, ktorá už o svoju kvapľovú výzdobu prišla, ale vstupuje sa do nej cez ešte dnes funkčný protiatómový kryt
 • Katrřinská jaskyňa, ktorá je zo všetkých piatich najmenšia 
 • no a na koniec Punkevné jaskyne, ktorých priestormi je možné plaviť sa lodičkou po rieke Punkve, ktorá touto jaskyňou preteká.


Každá z týchto jaskýň je iná, každá láka návštevníka na niečo osobité, no aj tak je z týchto piatich najnavštevovanejší ten posledný jaskynný systém a tým sú Punkevné jaskyne. 

Keďže prehliadka Punkevných jaskýň trvá asi hodinu a na pohľad do priepasti Macocha, ktorá je s týmito jaskyňami spojená, netreba nejako veľa času, obohatila som tento výlet ešte o dve zastavenia : 


Prídu si tu tak na svoje všetci - obdivovatelia prírodných krás, milovníci zámkov a tak isto aj pivári.

Punkevné jaskyne


od Brna vzdialené len 30 km a sú cieľom tisícok turistov. Ich najväčšou zaujímavosťou je, že asi polovicu sprístupnených chodieb si prezriete prechádzkou jaskynným systémom, potom nasadnete na lodičku a už sa len plavíte a híkate nad tou krásou odrážajúcou sa v tyrkysovej vode riečky Punkvy. Vrámci prehliadky sa dostanete aj k najnižšiemu bodu priepasti Macocha, ktorý môžete vidieť a tým je hladina spodného jazierka priepasti (jazierko je hlboké ďalších asi 50 metrov).

plavba lodou v Punkevnych jaskyniach - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPo výstupe z autobusu sa k vstupu do jaskyne presunieme pomalou a nenáročnou prechádzkou lesným chodníkom. Po prehliadke jaskyne sa kabínkovou lanovkou (cca 150m) vyvezieme k priepasti Macocha, do ktorej budete môcť z vysunutého mostíka nahliadnuť. Bude čas aj na obed v miestnej reštaurácii alebo na občerstvenie v bufete.

Vstupné do Punkevných jaskýň (poplatok za fotenie je 40 Kč) :

 • dospelí : 180 Kč
 • dôchodcovia : 160 Kč
 • deti, študenti, ZŤP : 100 Kč


Poplatok za jazdu lanovkou :

 • dospelí, dôchodcovia : 70 Kč
 • deti, študenti, ZŤP : 50 Kč


Zámok Rájec nad Svitavou


nie je našincovi až tak známy, no jeho interiéry sú naozaj pekné. Predchodcami zámku boli dve gotické obranné stavby, ktoré ich majitelia, príslušníci rodu Drnovský z Drnovic, v roku 1570 kompletne prestavali na renesančný zámok. Drnovickí však v roku 1618 vymreli po meči a po smrti poslednej majiteľky panstva, Johanny Drnovskej, v roku 1667, sa majiteľmi panstva stal rod Roggendorf. V roku 1757 renesančný zámok kompletne zničil požiar a nový majiteľ panstva,  Antonín Karel zo Salm-Reiffercheidtu, ktorý ho kúpil v roku 1763, sa rozhodol tu postaviť zámok nový.

interiery vstupnych priestorov zamku Rajec nad Svitavou - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skVybral si na tú dobu veľmi moderné plány od talianskeho architekta v štýle rokokového klasicizmu a v roku 1769 stál na vyvýšenine nad obcou Rájec nad Svitavou nový zámok. Ten patril rodine Salm až do roku 1945, kedy bol spolu s veľkostatkom na základe Benešových dekrétov skonfiškovaný a prešiel do vlastníctva štátu.

Zámok bol verejnosti sprístupnený už v roku 1949 a dnes ho môžete obdivovať v takej podobe, ako v ňom žili jeho poslední majitelia. My si prezrieme reprezentačné priestory zámku, ktorých prehliadková trasa sa končí v knižnici, ktorá má dnes 60 000 zväzkov kníh, z ktorých najstaršie sú až zo 14. storočia.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 100 Kč
 • dôchodcovia, deti, študenti, ZŤP : 70 Kč


Pivovar Černá Hora 


pivovar Cerna Hora - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skbude poslednou zastávkou na našom dnešnom výlete. Kto bude mať záujem, tak si ho môže so sprievodcom prezrieť (prehliadka trvá asi 1 hodinu, ochutnávka piva NIE je súčasťou prehliadky). Kto o prehliadku pivovaru záujem mať nebude, môže čas, kým budú ostatní na prehliadke, stráviť v miestnej reštaurácii, kde čapujú tunajšie pivo. Tak isto bude možné si v miestnej podnikovej predajni zakúpiť väčšinu druhov piva a limonád, ktoré sa v pivovare Černá Hora vyrábajú.

Poplatok za prehliadku pivovaru : 100 Kč (jednotne)


POLOHA : južná Morava

VZDIALENOSŤ : 168 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách pri Tescu
10,20 - 11,00 - peší presun k Punkevným jaskyniam (cca 1,5 km)
11,00 - 12,00 - prehliadka jaskýň
12,00 - 13,00 - osobné voľno na obed v miestnej reštaurácii
14,00 - 15,00 - prehliadka zámku Rájec nad Svitavou

15,30 - 17,30 - prehliadka pivovaru Černá hora s možnosťou nákupu piva
20,00 - príchod do Malaciek
20,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu