Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Počasie dnes kúpaniu neprialo, ale kemp je nádhernýýýýý!


Na nedeľu som naplánovala výlet k Balatonu. Len na jeden deň, len na kúpanie. Termín jeho konania som vyberala ešte koncom minulého roka, ale podľa počasia v júni za posledné roky by som neverila, že tento rok s nami počasie takto vypečie! Avšak celý tento rok je s počasím akosi rozhádzaný a tak som len dúfala, že striedanie teplôt sa nakoniec vyvinie tak, že akurát v tento deň bude slnečno.

Už od pondelka som niekoľkokrát denne sledovala predpoveď, ale nakoniec bola aj tak dosť nepriaznivá - 24 st. a veterno.

Tak som v piatok pred výletom rýchlo našla alternatívu : ak sa nepôjde na Balaton, tak sa zastavíme v termálnom kúpalisku v Pápe - máme to po ceste.

V autobuse som sa však od mojich klientov dozvedela, že väčšina z nich pri Balatone nikdy nebola a tak ak nás počasie naozaj zradí aj na mieste (všetci sme dúfali, že to bude aspoň na nejaké kúpanie), tak že ho chcú aspoň vidieť.

Výsledok znel - ideme k Balatonu, tam uvidíme a ak to nebude k ničomu, odvezieme sa do Pápy.

Po asi 3 hodinách cesty sme zastali pred bránou kempu a už nás vítala pani z pokladne, že vie, kto sme a aj jej je jasné, že z kúpania si nič mať nebudeme, ale nech sa do kempu aspoň pozrieme. 

Poviem vám, nádhera! Vľavo sa rozprestieralo jazero s kameňmi spevnenými brehmi, každých 20 metrov schodíky do vody s hĺbkou cca 1,2 metra (Balaton :-)), vydláždený chodník s lavičkami obklopený krásne pokosenou trávou, všade čisto, hneď vpravo WC, prezliekárne, pás s bufetmi .... jednoducho nádhera ... ale zamračené a veterno.

Strčili sme ruky aj nohy do vody, ktorá studená nebola, ale na brehu by nám bola zima. Tak sme si rýchlo objednali vynikajúce lángoše a vrátili sa do autobusu, ktorý nás odviezol do Pápy.

Ten kemp ma ale tak milo prekvapil, že som sa rozhodla ten výlet na kúpanie k Balatonu zaradiť opakovane ešte raz. Podľa predpovede počasia by malo byť týždeň pred 16-tym júlom teplo a aj na tú nedeľu to vyzerá dobre. Preto ak budete v júli, v nedeľu, 16-teho doma a budete sa chcieť okúpať v Balatone, môžete sa na tento výlet prihlásiť už teraz, je na stránke už uvedený. Podrobnosti o vybavení kempu a cenách nájdete TU.