Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

realizované výlety


Bouzov, Plumlov, Atakdále a pes


Tento deň patril medzi prvé teplé dni tohto roka a my sme sa vybrali na hrad a zámok - hrad Bouzov a zámok Plumlov. Po "nalodení sa" v Bratislave a Malackách sme šťastne zdolali 215 km, ktoré nás delili od prvého cieľa našej cesty - od hradu Bouzov.

Hrad Bouzov - jednodňový výlet na tento hrad sa vydaril

Hrad je prekrásny, aj keď, samozrejme,  studený (bolo nám tam zimšie ako vonku). Jeho zaujímavosťou je, že do takej podoby, v akej ho dnes môžete vidieť, bol prestavaný v rokoch 1895 - 1910. Aj keď vtedy o elektrike už "chyrovali", autor prestavby ju do hradu odmietol zaviesť z dôvodu zachovania čo najvernejšej "stredovekej" podoby hradu. Je tu však na tú dobu veľká moderná kuchyňa, kúpeľne aj keramické toalety (aj keď sa tu zachovala "výsernice", čo je spisovný výraz pre wecko, ktorého "odpad" padá rovno poza múr hradu).

Po prehliadke hradu sme sa odviezli do Plumlova, kde sme sa zastavili v reštaurácii Pácl.  Musím pochváliť personál tejto reštaurácie za rýchle vybavenie jednotlivých objednávok a samozrejme aj kuchárov za dobré jedlo.

Nedokončený hrad Plumlov - ďaľší cieľ nášho výletuO 16-tej sme už stáli pred bránou zámku Plumlov.  Z bašty zrazu zazneli rany z dela - to "domáci" rytieri strieľali na počesť nášho príchodu. Na toto poobedie bol totižto pripravený program "Rozprávky na zámku" a uvítací ceremoniál patril k tomu. Po rozpačitých začiatkoch sa ochotníci "rozohrali" a treba ich veru pochváliť za ich snahu aj talent. Čertík z rozprávky "Princezna ze mlejna" (ktorý mi predtým na kase predával vstupenky) by mohol pokojne vystriedať aj Yvettu Blanarovičovú.  Stretli sme tam aj Pyšnú princeznu a plakať aj "lomiť" nás učil Atakdále z rozprávky "Byl jednou jeden král". No a ako bonus sme na záver dostali aj sprievodkyňu, ktorá nám porozprávala históriu tohto zvláštneho zámku.Musím tu ešte spomenúť, že počas celej cesty sme mali medzi nami jedného pasažiera navyše - malú sučku Čivavy. Bola úžasná,  celú cestu "nepovedala" ani štek a majiteľka ju nosila v taške na pleci. Prezrela si s nami obe pamiatky (aj v reštaurácii bola) a ak chcete poznať objektívny názor na tento výlet, opýtajte sa jej :-)