Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


17. 12. 2011 – Výlet na Vianočné trhy do Budapešti

Keď som plánovala nejaké vianočné trhy, vedela som s určitosťou, že Viedeň to nebude. Do Viedne chodia všetci (i keď ja sama som tam nikdy na týchto trhoch nebola) a hovorí sa, že je to tam veľmi preplnené a dosť drahé. Tak som si sadla k počítaču a pán „Google“ mi oznámil, že v Budapešti by mohlo byť pekne. Zdalo sa mi to síce ďaleko, no reakcia mojich známych na túto lokalitu bola až prekvapujúco nadšeno-pozitívna. Tak som na dve soboty naplánovala Vianočné trhy v Budapešti.

Oba dni sa chvalabohu vydarili. Najviac som sa obávala počasia, no zima nám dopriala oba dni síce zamračené, no teplé počasie a tak sme pri prehliadkach Citadelly, Hradného vrchu s Matúšovým kostolom a rybárskou baštou, či Baziliky svätého Štefana nepomrzli.

Budapešť bola krásne vyzdobená a na oboch trhoch (pri Bazilike svätého Štefana aj na Vorosmartyho námestí) nás čakali vychýrené maďarské špeciality a výrobky remeselníkov. Ja na hrnčeky, varešky, či kožušinové čiapky nie som, no dobrou pečenou maďarskou klobásou s veľkým kusom domáceho bieleho chleba som nepohrdla. To bola lahoda! Ochutnala som aj klobásu s kyslou kapustou a kúsky hydinového mäsa udusené na veľkých kusoch cibule. V tej chvíli som závidela bulimičkám, že ony si takéto hody môžu zopakovať aj viac krát za sebou. Ja však medzi ne nepatrím a tak som to všetko zaliala troškou vareného vína. Po trojhodinovom pobyte na trhoch sme nastúpili do autobusu a šťastne sme dorazili domov.

Viedeň je síce bližšie ako Budapešť a nech je aj krajšie vyzdobená, no také dobré pečené klobásky, ako v Budapešti, tam určite nemajú!