Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


3.12.2011 – Návšteva čokoládovne v Kittsee

Čokoládovňa Kittsee - kvalitná čokoláda, ochotný personál, no čo si viac želaťDo čokoládovne v malom prihraničnom mestečku Kittsee sme sa vybrali na nákup čokolády na Mikuláša a čokoládových ozdôb na stromček. Okrem tohto sortimentu má „Hauswirthova“ čokoládovňa v ponuke aj ovocie v čokoláde, výborné rumové pralinky (s naozajstným rumom), rumovo-kokosové guľôčky a iné špeciality, ktoré inde nekúpite. 

Na nákup sme mali z Malaciek vyrážať o 8-mej s tým, že v čokoládovni budeme o 9-tej, nakúpime a vrátime sa späť. Chcela som však tento nákup niečím ozvláštniť – vedela som, že čokoládovňa organizuje prehliadky priestorov ich výrobne, len sa treba mailom nahlásiť. Tak som asi dva týždne pred termínom nákupu napísala zodpovednej zamestnankyni mail, že či by nám teda tú ich fabriku toho 3. decembra o 9-tej neukázala. A do mailovej schránky mi prišla takáto odpoveď : 

Dobrý deň p. Murínová, 
 ...ľutujem, ale tento dátum nie je vôbec možný , pretože na celé doobedie mám už exkurzie obsadené až do 14.00 hod, a ani len na nákup vás už nemôžem zapísať, lebo na celé doobedie máme už strašne veľa prihlásených autobusov. Odmietnuť vás nemôžem, ale budete musieť veľmi dlho čakať, kým sa dostanete na radu, viem že minulý rok sa čakalo aj 1 hodinu v rade, je teda na vás ako sa rozhodnete... 

Mňa oblial pot a mozgová aktivita začala naberať na intenzite. Čo teraz? Nahlásený plný autobus ľudí, však tí ma zlynčujú, keď tam budeme tak dlho čakať! Tak nič. Ako sa to robí? Kto skôr príde, ten skôr melie ... prídeme tam skoro ráno, budeme prví, v rade sa čakať nebude, .... aspoň budeme skôr doma. Tak som okamžite obvolala všetkých prihlásených s tým, že čas odchodu sa presúva o hodinu skôr, teda na 7-mu hodinu ráno a v čokoládovni budeme chvíľku pred ôsmou.

Šofér autobusu bol ten posledný, ktorému som túto zmenu zavolala s vedomím, že veď jemu je jedno, kedy vyrážame. Jedno mu to bolo, no stačil ma upozorniť, že v sobotu majú u „Hauswirtha“ otvorené až o deviatej !!!! DRUHÝ ŠOK !!!! Už sa však nedalo nič robiť. 

S malou dušičkou som 3. decembra skoro ráno pristúpila k „mojim“ kúpychtivým výletníkom a v rámci uvítacieho príhovoru som im len tak mimochodom predostrela, že možno budeme v čokoládovni „chvíľku“ čakať, lebo tam možno prídeme skoro. So šoférom som mala tichú dohodu – neponáhľať sa – a tak sme okolo ôsmej dorazili do cieľa. Na parkovisku už stál nejaký maďarský autobus a my sme ešte ani poriadne nezastavili a ja som už trielila do podnikovej predajne. Svetlo svietilo, dvere boli otvorené, predajňa prázdna, len predavačky ... a na moju otázku, že „Ja síce viem, že ešte máte zatvorené, ale mohli by sme si už prísť nakúpiť?“ som dostala odpoveď v krásnej slovenčine : „Samozrejme, nech sa páči“. 

Ľudia moji, to bola rana, keď ten kameň letel z môjho srdca ...  

Všetci sme si nakúpili (naozaj) kilá čokolády a keď som ja vychádzala z predajne, stál pred ňou snáď 30 metrový rad čakajúcich. Ja som sa len usmievala s pocitom, že „tá pravá slovenská logika nakupovania“ zasa, chvalabohu, zvíťazila.

Keď tento článok číta niekto z tých, čo sa tohto nákupného výletu zúčastnil, tak sa mu dodatočne ospravedlňujem, no ja som celý čas verila, že všetko dobre dopadne. Vďaka za to ....