Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Kroměříž - mesto, na ktoré vám jeden deň nestačí


Výlet do Kroměříža otvoril "jesennú" sezónu "jednodeniek". V podstate ešte trvajúca letná spomalenosť a pretrvávajúce prázdninovanie sa prejavilo aj na nízkom počte záujemcov, no výlet sa napriek tomu uskutočnil a myslím, že môžem napísať, že aj vydaril.

O siedmej hodine ráno sme vyrazili z Bratislavy a vďaka šikovnej jazde šoféra sme už o 9,45 boli v cieli tohtosobotného výletu.

Kroměříž nás privítal pekným počasím a my sme sa vybrali na prehliadku Arcibiskupského zámku. Polovička z nás si vybrala okruh Via UNESCO (reprezentačné priestory zámku, vyhliadková veža a Kvetná záhrada) a ďalší zasa okruh Via RESIDENTIA, kam patria tak isto reprezentačné pristory, no aj obrazáreň zámku. 

Po prezretí si priestorov zámku mal každý osobné voľno až do 18-tej hodiny (kedy sme sa stretli pri autobuse a pobrali sme sa domov), no všetci sme zistili, že na Kroměříž jeden deň nestačí. Zámok, krásna Podzámocká záhrada (po ktorej sa môžete 40 minút povoziť aj vláčikom), Kvetná záhrada, nádherné Hlavné námestie s tohtoročnou novinkou - Zrkadlovým bludiskom, no aj s Múzeom Kroměřížska, ktorého súčasťou je aj expozícia venovaná miestnemu rodákovi Maxovi Švabinskému, pozostatky dávnych hradieb, kostoly, pamätné budovy ... no a okrem toho boli v túto sobotu na Hlavnom námestí Farmárske trhy ... no dá sa toto všetko stihnúť za jeden deň?