Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Výstava kvetov aj napriek vetru a zime


Ešte v piatok pred výletom bolo celkom pekne a aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia na sobotu sme verili, že sa počasie snáď umúdri. Neumúdrilo sa, no keďže je vhodné aj v zlom hľadať to dobré, boli sme radi, že v Kroměříži aspoň nepršalo - na rozdiel od lejaka v Bratislave.

Takže prvé pozitívum tohto dňa som už uviedla a teraz idem k ďalším. Na výstavisku Floria v Kroměříži som bola prvý krát a veru, veľmi milo ma prekvapilo. Je to nový areál, kde sú všetky stánky predajcov umiestnené v rovnobežných radoch a prikryté plechovými strechami, takže v prípade dažďa na ne neprší. Medzi jednotlivými radmi striech je zas pristor, kde sú vytvorené skalničky, japonské záhrady či bonsajové "sady", sem tam s umelým vodopádom a jazierkami. Keby nebolo tak zima a nefúkal vietor, tak by sa tu dalo hodiny prechádzať a posedávať.

Veľkým pozitívom bol aj dostatok toaliet a reštaurácia, kde sa jedlo vydávalo ako na bežiacom páse - veď pri takom návale návštevníkov museli stíhať!

Súčasťou areálu je aj murovaná hala a to bol raj kvetov. Tulipány, narcisy, ľalie, kaly - všetkých farieb, tvarov a veľkostí. Čierny tulipán aj kalu poznám, no zelený tulipán a ružovú kalu som videla po prvý krát. Boli tu vystavené aj pekné kvetinové aranžmány.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok  Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok 

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok 

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

No a čo dodať o predávanom tovare? Okrem najnovších, najlepších a jedinečných "nutností" do domácnosti typu "teleshoping" tu bolo v ponuke naozej množstvo záhradníckych potrieb - od hnojív, ochranných postrekov, záhradníckeho náradia až po cibuľky  a hotové sadenice najrôznejších kvetov. 

Po prehliadke výstaviska a nákupe kvetov sme sa všetci presunuli do centra Kroměříža. Niektorí si prezreli Arcibiskupský palác, Kvetnú či Podzámockú záhradu, výstavu venovanú miestnemu rodákovi, Maxovi Švabinskému, alebo sa radšej zohrievali v miestnych reštauráciách či kaviarničkach.

Niekoľkí sme (aj napriek zime a vetru) využili možnosť povoziť sa po rozsiahlej Podzámockej záhrade elektrickým vláčikom. Ešte šťastie, že každý dostal deku, aby sa aspoň na chvíľu zohrial :-).