Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Prvý výlet v roku 2018


V období fašiangov sa dvere v sklárni v Květnej otvárajú verejnosti. Sklári vtedy ukazujú svoje remeslo ako dospelým, tak aj deťom, ktoré tu poctivo čakajú v rade na možnosť si fúknuť do sklárskej píšťaly. Skláreň tento deň využíva aj na výpredaj svojich výrobkov. Za naozaj smiešny peniaz si tu môžete nakúpiť krásne poháre, vázy, karafy či iné sklené výrobky.

Tento rok to bolo už tretí krát, čo sme sa do sklární vybrali aj my. Z Bratislavy sme vyrazili ešte o hodinu skôr, ako v minulom roku, ale aj tak sa nám nepodarilo zaparkovať autobus pred budovou sklárne. Ani to však neskalilo radosť z nakupovania. 

Pri sklárskych peciach bolo príjemne teplo, hrala tam hudba a aj napriek tlačenici sa dalo pozerať na šikovné ruky sklárov. Okrem toho boli v sklárni niektoré priestory premenené na provizórne predajne, kde bol naozaj veľký výber sklených výrobkov. Organizátori nezabudli ani na malé občerstvenia v niektorých úsekoch fabriky a občerstviť sa dalo aj na nádvorí sklárne. Tam boli sprístupnené ešte dva veľké objekty, kde predávali ťažké vázy a krčahy z liateho skla.

Otvorená bola aj podniková predajňa a aj neďaleká súkromná skláreň Ladislava Breznického.

S taškami plnými krehkej krásy sme nastúpili do autobusu a vybrali sa do neďalekých Piešťan. Tu bola najprv pauza na obed či posedenie v kaviarni a potom sme sa už stretli s miestnym sprievodcom, ktorý nám porozprával zaujímavosti z dejín mesta Piešťany. Svoju pozornosť zameral hlavne na obdobie, keď Piešťany ako kúpeľné mesto vo svete zviditeľnil podnikateľ Ľudovít Winter. Troška času zostalo aj na návštevu Balneologického múzea.

Je veľkou škodou, že Piešťany nie sú schopné sa navrátiť k svojej niekdajšej sláve, ale, možno sa raz aj to podarí ...