Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

realizované výlety


Mikulov – Pálavský gulášový festival

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok - Toto bol výlet, ktorého sa už vo vyššom počte zúčastnili aj Bratislavčania po tom, čo som v Bratislave začala propagovať svoje výlety. Po dlhšom čase sa konečne autobus dostatočne naplnil a my sme sa vybrali do okrajovej časti Mikulova, k hotelu Zámeček , ktorý tam organizoval Pálavský gulášový festival. Aj napriek tomu, že v Bratislave bolo ráno pekne slnečno a aj predpoveď počasia hlásila krásne slnečné počasie, Mikulov bol až do poobedia zahalený hmlou. Slniečko vyšlo až okolo druhej hodiny popoludní.

Po príchode na festival nás privítala vôňa gulášov najrôznejšieho pôvodu. Tímy z Čiech, Moravy, Maďarska, Rakúska, ale aj zo Slovenska (Senec , Šenkvice , Podhájska ) tu varili guláše z diviny, rýb, býčkov, daniela, varili tu kapustnicu a perkelty, guláš zlomených sŕdc a aj guláš inštalatérsky. Nechýbal, samozrejme, ani guláš vegetariánsky. Prítomných bolo vraj až 39 tímov. Samozrejmosťou bola všadeprítomná hudba, dokonca tu bola aj oldies kapela z Dolného Ohaja . Víno tu tieklo potokom a bolo veru čo ochutnávať.

O trinástej hodine začala súťaž o najväčšieho jedáka gulášu. Do súťaže sa prihlásilo asi 10 súťažiacich. Ich úlohou bolo vypiť pohár piva, zjesť 2 chleby a priebežne jesť guláš (mali prichystané 2 misky) tak, aby v časovom limite 2 minúty zostalo v miskách čo najmenej gulášu. Pivo však muselo byť vypité a chleba zjedený. Súťaž vyhral mladý chalanisko, ktorý sa potom pochválil, že je „přeborníkem v pojídání, protože jezdím po všech možných akcích a dodneška jsem vítězem v pojídání švestkových knedlíku, šišek, a také, samozřejmě, gulášu :-)“. Chlapec bol trénovaný a veru mu stačila naozaj len chvíľka, kým to všetko do seba spratal.

Keď už sme boli v blízkosti takého krásneho mestečka, ako je Mikulov , bolo by hriechom si ho neprezrieť, a tak záujemcovia o prehliadku mesta nastúpili o 14-tej hodine do autobusu a spolu sme sa odviezli do centra Mikulova. Prezreli sme si krásne upravené námestie a aj Dietrichsteinskú hrobku , v ktorej nám miestna sprievodkyňa dokonca aj zahrala na organ. Potom sme sa vrátili na gulášový festival a okolo 18-tej hodiny sme sa vybrali na spiatočnú cestu domov, na Slovensko.