Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Olomouc nie je len Flóra


Posledný výlet v tomto roku (Vianočné trhy v Olomouci) sa ráno nejavil veľmi pozitívne - meteorológovia síce na tento deň hlásili slnečno, no po celej ceste do Olomouca občas mrholilo. 

V Olomouci slnko síce tiež nevyšlo, ale tam aspoň nepršalo a nefúkal vietor. Ďalšou perličkou bolo, že ani ja ani šofér, sme v Olomouci ešte neboli, no mali sme veľmi dobré inštrukcie k tomu, aby sme bez problémov zaparkovali a aj sa nám to hneď na prvý krát podarilo. Sprievodca si pre nás prišiel na parkovisko a nás čakali 2 hodiny prechádzky po tomto úžasnom meste sprevádzané odborným výkladom.

Poviem vám, už dávno ma nejaké mesto tak pozitívne neočarilo. Olomouc je ozajstná perla Moravy - a aj bez toho všetkého "naj", čo sme sa od sprievodcu o Olomouci dozvedeli. Dve námestia s množstvom fontán, morový stĺp, radnica s orlojom, prekrásne historické budovy, kostol Sv. Michala a katedrála s vežou vyššou ako je veža chrámu Sv. Víta v Prahe ... na Olomouc vám jednoducho nestačí ani celý deň, nieto ešte dvojhodinová prehliadka!

Prehliadka mesta skončila pri Arcibiskupskom paláci, kde sme mali objednaný vstup. Tu sme sa okrem iného dozvedeli aj to, že nebyť miestneho biskupa (meno nie je podstatné), tak by sa kariéra Wolfganga Amadeusa Mozarta skončila veľmi skoro, lebo keď Mozart ako 11 ročný s rodičmi v Olomouci pobýval (unikali z Viedne pred čiernymi kiahňami), tak tu na kiahne aj ochorel a nebyť už spomínaného biskupa, ktorý ho v tomto paláci ubytoval a zohnal a zaplatil mu vynikajúceho lekára, tak by možno Wolfgang Amadeus Mozart v Olomouci zomrel. A on sa nielenže vyliečil, ale tu aj zložil 6. symfóniu F dur !

Po prehliadke paláca sme sa presunuli na Vianočné trhy. Už sa stmievalo, takže vynikol tisíckami svetiel ozdobený Vianočný stromček umiestnený pred radnicou a aj množstvo vysvietených stánkov umiestnených tak na Hornom ako aj Dolnom námestí.