Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Vylepšený hrad Veveří, krásne Lysice a ešte Troška k tomu


Na dnes sme si naplánovali prehliadku hradu Veveří (neďaleko Brna) s posedením na Gréckom dni, ktorý tu bol na dnes naplánovaný a poobede potom prehliadku zámku Lysice.

O tom, že dnes bude pekne slnečno, nepochyboval nikto. Predpoveď hlásila dlhodobo dobré počasie a tak sme sa vydali na cestu. Na hrad Veveří sme prišli včas a ja môžem skonštatovať, že za tie 2 roky, čo som tam nebola, sa zariadenie hradu veľmi zmenilo. Naposledy tam bola možno jedna posteľ, skriňa a 2 komody, no dnes je hrad Veveří už pekne zariadený nábytkom, ktorý hradu požičali z iných historických objektov. Ešte stále je tu v stene zabudovaný sklobetón, na niektorých miestach na zemi sú socialistické kachličky a krásne zrekonštruovaná je len jedna veľká sála, no je vidno, že na Veveří sa snažia, aby mohli návštevníkom ukázať čo najviac. 

Ak aj hrad nezaujme interiérom, očarí vás určite jeho okolie. Je zasadený mimo obce, akoby na vŕšku a keď prídete na jeho nádvorie, tak máte na každú stranu nádherný výhľad.

Trošku horšie to bolo už s Gréckym dňom. Namiesto o 10-tej začal o 11-tej a aj to len reprodukovanou gréckou hudbou. Neboli tam žiadne súbory v gréckych krojoch a hlavný program sa mal začať až o 13-tej, kedy sme my z hradu odchádzali. Najedli sme sa však z jedál, ktoré tu ponúkali a pokračovali sme v ceste do Lysíc.

Tu nás privítal už z diaľky utešený zámoček. Začala sa prehliadka zámku a niektorí výletníci mi pošuškali, že o 16-tej, kedy sme mali zo zámku odísť, sem vraj príde Zdeněk Troška. Zavolala som preto šoférovi, či si budeme môcť posunúť odchod na 16,30. Šofér súhlasil a tak sme po prehliadke zámku ešte trošku čakali na Trošku :-).

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokChvíľku pred štvrtou vstúpil na nádvorie zámku známy režisér. Niektoré z mojich dám si ho najprv hanblivo začali fotografovať. On však bol taký milý a bezprostredný, že sa s nimi začal postupne fotiť a zvrhlo sa to na obrovskú "fotošou". Úsmevy strúhal do každého fotoaparátu či mobilu a "selfie" s ním si spravil dokonca aj náš šofér.

Čas však pokročil a tak musel pán Troška s úsmevmi do fotoaparátov skončiť a začať besedu zorganizovanú k otvoreniu zámockej výstavy rozprávkových barrandovských kostýmov.

Dozvedeli sme sa, ako sa chystajú a šijú kostýmy pre jednotlivých hercov, ale aj to, ako sa točia jednotlivé zábery pri natáčaní rozprávok. Najväčší úspech a salvy smiechu však zožal režisér vtedy, keď začal rozprávať príhody z natáčania trilógie Slunce, seno ...

Polhodina určená na účasť na besede sa minula a my sme museli odísť. Nedalo sa však ešte sa nezastaviť v pivovare v Černej Hore, ktorý je len kúsok od zámku Lysice. Nakúpili sme si preto černohorské pivo pre seba aj pre známych a pobrali sa domov.