Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Zo "škaredého káčatka" úžasný výlet


Každý rok sa snažím zakončiť niekoľkými výletmi na vianočné trhy tak, aby sme navštívili aspoň jedny vianočné trhy v každej krajine, kam sa vieme dostať za jeden deň. Tento rok sme boli na vianočných trhoch v Eisenstadte a na zámku Grafenegg (Rakúsko), v Maďarsku sme navštívili vianočné trhy v Győri a v Českej republike to bol moravský Olomouc. Zostalo mi už len vybrať nejaké mesto na Slovensku a kartu som vsadila na neďalekú Nitru.

O výlet bol dlhodobo malý záujem, veď čo už môže byť TAKÉ ÚŽASNÉ na nejakej NITRE !!! ... veď každý tam už bol, každý ju, samozrejme, pozná ... nakoniec sa mi podarilo pozháňať "až" 37 výletníkov, ktorí to riskli a na výlet do Nitry sa vybrali. 

Program bol bohatý. Začínali sme predstavením o Veľkej Morave v starom divadle Karola Spišáka a po ňom boli na výber Ponitrianke múzeum, Diecézne múzeum, Diecézna knižnica ale aj prehliadka baziliky sv. Emeráma na hrade a iné zákutia nitrianskeho hradu vyzdobené vo vianočnom šate.

Po predstavení v divadle mal byť rozchod a každý sa mal vybrať podľa svojej chute - avšak všetci sa "nalepili" na nášho sprievodcu aj herca v divadle - pána Mateja Šišku a išli v jeho sprievode po všetkých spomenutých pamiatkach a ešte aj navyše tak, že Ponitrianske múzeum snáď ani nestihli a vianočné trhy len prebehli - na viac nebol čas!

Niežeby bolo málo času na tento výlet! V pláne boli hlavne vianočné trhy a pred nimi to divadlo - múzeá mali byť len doplnkovým programom. Nakoniec však zaujali viac ako tie trhy s odôvodnením ... "veď trhy máme aj v Bratislave, nás teraz zaujala Nitra!".

Keď však naplánujem výlet na prehliadku Nitry, je oň vždy malý záujem. A tak isto je to aj s Trnavou - každý tam už bol, každý ju pozná, ale keď sa tam konečne vyberie s dobrým sprievodcom, tak zistí, že ako Trnava, tak aj Nitra sú úžasné mestá s mnohými pamiatkami a zaujímavou históriou.

Aby som to zakončila - aj vianočné trhy v Nitre boli super - stánkov bolo dostatok, v nich rôznorodý tovar aj množstvo jedla. Punč mali v Nitre tiež a aj ozdobený stromček tam svietil. Ľudí nebolo veľa, tak akurát.

Tí, čo prijali moje pozvanie na tento výlet, boli nakoniec nadšení - Nitra aj výklad sprievodcu ich uchvátil a boli radi, že na výlet nakoniec išli. Ja síce na rok 2020 prehliadku Nitry neplánujem, ale kúsok z nej, Zoborský kláštor, bude súčasťou tohto výletu : https://www.jednodenne-vylety.sk/vylet-na-vikend-destinacia-Smolenice-2020