Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

realizované výlety


Deň strávený v našich veľhorách


Keď som v októbri 2016 plánovala výlet do Vysokých Tatier, tak som ani nedúfala, že oň bude záujem. Tak isto som nevedela, aké počasie v zime bude. Stavila som preto aspoň na to, že Bratislavčanov snáď na výlet naláka aspoň pohľad na sneh, ktorý je v posledných rokoch v Bratislave vzácnosťou.

Nakoniec to však vyšlo úplne inak. O výlet bol už zo začiatku dosť veľký záujem aj napriek tomu, že o tom, že zima 2016/2017 bude veľmi tuhá a snehu sa nakopí aj v Bratislave, vtedy ešte nikto nevedel.

Ešte pár dní pred výletom boli na celom Slovensku výrazné mínusové teploty a tak som sa obávala, že na Hrebienku bude veľká zima. Avšak deň pred výletom sa oteplilo a v deň výletu sme mali v Tatrách len nejakých -2 a tak nám až taká veľká zima nebola. Zaparkovali sme priamo v Starom Smokovci a prvou našou zastávkou bola atrakcia s názvom Tricklandia. Sama som bola zvedavá, čo to vlastne je a aj napriek tomu, že už som na svojich výletoch videla hocičo, tak takéto ešte nie. Po príchode do Tricklandie si najprv odložíte svoje veci do skrinky, potom sa vyzujete a následne sa môžete hrať ako malé deti. Časť priestorov je vďaka zrkadlám nainštalovaná tak, že sa nachádzate akoby v zázračnom svete. V diaľke je prapodivná zemeguľa a okolo nej tisícky hviezd. Na inom mieste vojdete do skrine, v ktorej je mostík a na jeho stranách sú regály s nekonečným množstvom kníh - pred vami, za vami, hore aj dole. Steny sú tu pomaľované fantastickými maľbami tak, že keď si k stene stanete, "nainštalujete" sa do pózy a niekto vás odfotí, tak na fotke ste akoby súčasťou obrazu. Mňa samotnú však najviac nadchli antigravitačné miestnosti. Najprv musíte prejsť po lavičke, ktorá ide cez tunel, ktorého steny sa okolo vás krútia, čím sa vám začne točiť hlava. Nasleduje miestnosť, kde padáte do jednej strany a guľôčka sa gúľa "hore kopcom" a v ďalšej miestnosti je zasa všetko naopak - stúpate do strmého kopca, aj keď máte pocit, že stojíte rovno. Celá Tricklandia sa opisuje veľmi ťažko, pretože v nej je všetko naopak, ale keď budete niekedy v Starom Smokovci, určite nevynechajte jej návštevu! Naozaj to stojí za to!

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokPo návšteve Tricklandie sme sa lanovkou vyviezli na Hrebienok, kde bol dnes druhý deň trojdňových neoficiálnych Majstrovstiev sveta v tesaní ľadových sôch. Videli sme aj Tatranský dóm, kde bol postavený chrám celý z ľadu. Prácu súťažiacich sme mohli pozorovať celý deň, čas na výrobu diela mali od 9,30 do 16,30 hod. Aj keď nebola veľká zima, tak som im vôbec nezávidela - byť celý deň vonku a opracovávať 10 blokov ľadu, z ktorých mal vyjsť nejaký výtvor. Deň predtým mali tému svetová architektúra, dnes to bola voľná téma. Hlavnú cenu poroty aj cenu sympatie (cenu divákov) nakoniec získalo jediné ženské družstvo (ostatných 8 družstiev bolo mužských) - Rakúšanky, ktorých dielo ako jediné malo aj myšlienku - pán s cylindrom na hlave ide po úzkej lavičke a v rukách má tyč, na ktorej koncoch visia priviazané - na jednom konci mozog a na druhom srdce, čiže rozhodovanie medzi rozumom a citom.

Program sa končil koncertom Celeste Buckingham, na ktorý sme my už nečakali, ale ešte predtým nám predseda poroty, Maďar Zsolt M. Tóth ukázal, že si svoju funkciu naozaj zaslúži. V priebehu asi 15 minút z kvádra ľadu motorovou pílou, za sprievodu hudby skupiny AC/DC, vytesal sochu, ktorá sa nakoniec ocitla v plameňoch, čím sa celá nádherne rozžiarila. Po tomto "bonbóniku" sme sa lanovkou postupne pozvážali k autobusu, ktorý nás pred polnocou doviezol do Bratislavy.