Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Bývalý koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau (Osvienčim) 6-hodinová prehliadka (Poľsko)


 • termín :30.09.2017
 • doprava:35.00€/os.
Kam ideme

Kto sa prihlási na prehliadku bývalého koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, ktorý nacisti založili v poľskom meste Osvienčim a dnes je to najautentickejšie múzeum vypovedajúce o fungovaní pracovných, ale aj vyhladzovacích táborov založených nacistami, dobre vie, kam ide. Preto sem nebudem opisovať históriu vzniku tábora, ani to, čo sa tam dialo. Veď si to môže každý nájsť na internete a s dokumentárnymi filmami s touto tematikou sa v poslednom čase akoby vrece roztrhlo. 

Napíšem vám sem preto radšej priebeh tohto výletu, veď o histórii tábora vám budem v autobuse rozprávať ja a všetko vám to ešte zopakuje slovensky, alebo česky hovoriaci sprievodca v tábore.

Vďaka tomu, že nebudeme mať klasickú 3,5 hodinovú, ale 6 hodinovú prehliadku tábora, bude viac času na rozprávanie  a dozviete sa veľa zaujímavostí, ktoré vám vedia sprostredkovať iba odborní sprievodcovia múzea.


Stručný popis výletu


 • z Bratislavy odídeme skoro ráno, pretože cesta do Osvienčimu aj s 2 toaletnými prestávkami trvá cca 6 hodín
 • za bezpečnú cestu budú zodpovedať dvaja šoféri
 • okolo ôsmej hodiny vám v autobuse začnem rozprávať všetko, čo o 2. svetovej vojne, holokauste aj tábore viem, aby ste boli na to, čo uvidíte v múzeu, prichystaní a aby ste nemuseli lipnúť na každom slove sprievodcu, ale sa mohli viac zamerať na samotné exponáty a ním rozprávané zaujímavé príbehy, ktoré sa v tábore odohrali
 • po príchode do tábora pôjdem po sprievodcov (budete rozdelení na 2 skupiny) - vy zatiaľ môžete využiť toaletu
 • každý z vás obdrží slúchadlá
 • prehliadnete si KL Auschwitz
 • po prehliadke KL Auschwitz odovzdáte slúchadlá a nastúpime do autobusu, ten nás odvezie do 2 km vzdialeného KL Birkenau (toto je jediný čas, kedy sa budete môcť najesť, lebo v táboroch je jedenie zakázané!)
 • KL Birkenau si prezrieme skoro celý, je to náročný okruh na chodenie, ale okrem miest, ktoré sa prezerajú vrámci 3,5 hodinového okruhu, si my navyše prezrieme bývalé čističky odpadových vôd, Saunu, Kanadu, jazierka a polia s poplom, ak budete vládať, tak sa prejdeme aj na miesto, kde stál Červený dom a spaľovacie jamy a tábor obídeme okolo plánovanej časti Mexiko
 • v oboch častiach tábora sú toalety, platí sa tam Zlotými
 • v cene za výlet (35€) je zahrnutá doprava, sprievodca v tábore aj slúchadlá (okrem cestovného poistenia), preto Zloté so sebou nepotrebujete, tých pár Zlotých na WC vám ja v autobuse zamením
 • počas výletu nie je plánovaný čas na obed, preto si so sebou na výlet prineste jedlo na celý deň
 • obujte si vhodné turistické topánky, budete veľa chodiť (v podstate si sadnete len počas presunu autobusom medzi tábormi)


Ak máte otázky, tak sa pýtajte, no myslím si, že som sem napísala všetko podstatné

Ešte som zabudla - tento výlet robím v tomto roku len raz, v tomto termíne, budem ho (možno) opakovať až v roku 2018


POLOHA : južné Poľsko

VZDIALENOSŤ : 335 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

5,00 - zastávka na Patrónke v Bratislave
5,10 - zastávka na Hlavnej stanici v Bratislave
11,00 - 17,00 - 6 - hodinová prehliadka Múzea KL Auschwitz - Birkenau
22,50 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
23,00 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu