Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet do Bojníc - aj na novú vyhliadkovú vežu, k tomu prehliadka rodného domu Štúra a Dubčeka v Uhrovci (Slovensko)


 • termín :25.05.2019
 • doprava:22.00€/os.Nový chodník v korunách stromov - vyhliadková veža Čajka

bola otvorená 5.7.2018 a stala sa ďalšou bojnickou atrakciou. Keďže vy máte takéto atrakcie radi, zaradila som jej návštevu do tohtoročného plánu výletov. Okrem prechádzky po tejto vyhliadke budete mať možnosť si prezrieť Bojnický zámok alebo navštíviť našu najstaršiu zoologickú záhradu. Cestou do Bojníc si však ešte spravíme malú zastávku a to v Uhrovci.

Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka


Aká to náhoda - dve významné slovenské osobnosti, obe s túžbou zmeniť Slovensko a ešte sú aj finalistami ankety "Najväčší Slovák" - a narodili sa v tom istom dome. V dome z 18. storočia v Uhrovci.

rodny dom Ludovita Stura a Alexandra Dubceka v Uhrovci - interier - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skDom slúžil ako škola s učiteľským bytom a tak sa sem v roku 1813 z Trenčína prisťahoval učiteľSamuel Štúr, Ľudovítov otec. Ľudovít Štúr sa tu narodil dva roky po prisťahovaní sa rodičov a do dvanástich rokov ho vyučoval práve jeho otec a práve v tejto škole.

V tom istom dome sa v roku 1921 narodil aj Alexander Dubček po tom, čo sa sem aj s jeho starším bratom nasťahovali jeho rodičia po návrate z Ameriky. Na Slovensku však rodina pobudla len do roku 1925, kedy sa Dubčekovci presťahovali pre zmenu do Sovietskeho zväzu.

Toľko len málo zo životov týchto dvoch osobností, viac sa dozvieme v ich rodnom dome, ktorý je od roku 1965 národnou kultúrnou pamiatkou. Do roku 1995 v ňom bola len expozícia o živote a diele Ľudovíta Štúra, od roku 1995 je v ňom aj pamätná izba Alexandra Dubčeka.

Vstupné do domu :

 • dospelí : 1€
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 0,60€


veža Čajka


je po Chodníku korunami stromov v Bachledovej doline druhým takýmto projektom na Slovensku. K veži v Bojniciach je oveľa jednoduchší prístup, vďaka čomu nie je potrebné k jej návšteve využívať lanovku, k veži vedie asi 500 metrov dlhý turistický chodník.

Samotná vyhliadková veža Čajka je vysoká 30 metrov a vraj mala byť ešte raz tak vysoká, no bola by významnejšou dominantou ako je Bojnický zámok, tak je vo výsledku polovičná. Nič však nebráni vo výhľade z nej. Dĺžku samotného chodníka som nikde nenašla, internet spomína len suchý tobogán v jej prostriedku, prechodový sieťovaný tunel a adrenalínovú oceľovú sieť na jej najvyššom poschodí.

Prechádzku po vyhliadkovom chodníku som zaradila na koniec nášho výletu a dúfam, že bude príjemným zakončením dňa.

Vstupné na vežu :

 • dospelí, dôchodcovia, študenti : 8€
 • deti do 15 rokov : 4€


Poznámka : hneď vedľa veže vyrástla "Šmolkovská dedinka". Kto nebude mať záujem o výstup na vežu, môže počkať v reštaurácii v neďalekom kempe alebo sa prejsť po Krížovej ceste.


Zámok Bojnice


je spomínaný už v Zoborskej listine z roku 1113 a posledným rodom, ktorý ho vlastnil boli Pálffyovci a to od roku 1643. Dnešnú podobu mu dal jeho posledný majiteľ, slobodný a bezdetný grófJán František Pálffy, ktorý sa však jeho dokončenia nedožil. V roku 1939 kúpila zámok a k nemu patriace pozemky firma Baťa, no po vojne jej bol majetok na základe Benešových dekrétov zabavený a prepadol štátu. Tak je zámok v Bojniciach od roku 1950 prístupný verejnosti.

Vstupné do zámku :

 • dospelý : 10€
 • dôchodca nad 65 rokov : 7€
 • študent od dovŕšenia 15 do dovŕšenia 18 rokov, držiteľ ISIC, EURO 26 : 6€
 • ZŤP, sprievodca ZŤP/S : 5,00 €
 • dieťa (6 - 15 rokov) : 4,00 €
 • ICOM, UNESCO, ICOMOS, ZŤP/S, ZMS : zdarma


ZOO Bojnice

Vznik zoologickej záhrady v Bojniciach (1. 1. 1955) nadviazal na rok 1943, kedy v hradnej priekope prebýval diviak Mišo a v neďalekom lesnom poraste srnčia zver a jeleň Paľo. K nim pribudli ostatné lesné zvieratá, čím pri zámku vznikol živý zoologický kútik s veľkým ohlasom u verejnosti navštevujúcej Bojnický zámok. To bol impulz k založeniu naozajstnej ZOO, v ktorej je dnes umiestnených viac ako 430 druhov živočíchov s celkovým počtom viac ako 3 500 kusov zvierat. Približne 280 druhov z tejto kolekcie vystavuje ZOO Bojnice ako jediná ZOO na Slovensku (napr. slony africké či antilopy bongo). V rámci chovu vzácnych a ohrozených druhov zvierat je ZOO zapojená do chovu 

 • 31 druhov zaradených do európskeho záchranného programu
 • 39 druhov zaradených do európskej plemennej knihy
 • a 14 druhov zaradených do medzinárodnej plemennej knihy.


Vstupné do ZOO :

 • dospelí : 7€
 • deti (4 - 15 rokov), ZŤP : 3€
 • dôchodcovia, študenti : 3,50€


POLOHA : západné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 190 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
10,00 - 11,00 - prehliadka rodného domu Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci
12,30 - 14,00 - možná prehliadka zámku v Bojniciach
alebo
12,30 - 15,30 - osobné voľno v Bojniciach, možná návšteva ZOO
do 17,00 - pobyt na Chodníku korunami stromov v Bojniciach
20,00 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti odseku 3 a 9 § 19 zákona číslo 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • som osobne prítomná na každom výlete
 • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu