Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Jeden deň v Boskoviciach vrámci podujatia Oživlý hrad - možnosť prehliadky hradu, zámku aj židovskej štvrte (Česká republika)


  • termín :16.05.2020
  • doprava:20.00€/os.Výlet sa konať NEBUDE,

 lebo nie je možné dodržať epidemiologické opatrenia v autobuse počas cesty na výlet. Hrad v Boskoviciach je od 12.5.2020 otvorený, ale podujatie "Oživlý hrad" sa na ňom konať nebude. Zámok Boskovice zatiaľ pre verejnosť otvorený nie je. No a problémom sú ešte stále hranice a nutná karanténa po návrate zo zahraničia.

Preto výlet s nižšie popísaným programom presúvam na rok 2021. 

Boskovice


sú asi 11 tisícové mesto na Morave, v okrese Blansko, a majú hradzámok a aj rozsiahlu a dobre zachovalú niekdajšiu židovskú štvrť. Práve na hrade sa každoročne koná podujatie s názvom Oživlý hrad. Vtedy nádvorie aj okolie hradu ožije historickými postavami, divadelnými predstaveniami, bohatým kultúrnym programom ale aj stánkami so suvenírmi a občerstvením. Boskovický hrad stojí na vyvýšenine nad mestom, kúsok pod ním je zámok a ešte pod ním sa rozprestiera niekdajšia židovská štvrť.

Program v Boskoviciach nebude organizovaný. Ukážem vám, ako sa popri židovskej štvrti a zámku dostanete na hrad, kto bude mať záujem o prehliadku zámku, bude ju môcť absolvovať o 11-tej hodine (prehliadka je dopredu objednaná). Prechádzky po židovskej štvrti budete môcť absolvovať každý podľa svojho želania, budete môcť navštíviť aj tunajšiu synagógu či si prezrieť rituálny kúpeľ Mikve. Dostatok času bude aj na obed. 

Keďže je židovský cintorín tak trochu mimo mesta, môžu prísť záujemcovia o jeho prehliadku o 14-tej hodine k autobusu a ten ich na cintorín odvezie. Sprevádzať po ňom bude miestna pani sprievodkyňa, ktorá vie veľa nielen o cintoríne ale aj o židovskej štvrti a jej niekdajších obyvateľoch. Medzi nich patrili aj predkovia rodu Low-Beer, neskôr jedného z najbohatších textilných židovských rodov v Brne, ktorých potomok, Greta Low-Beerová, sa vydala za Fritza Tugendhata a vy už určite viete, že práve oni si nechali v Brne postaviť dnes takú slávnu vilu Tugendhat.

Vráťme sa však do Boskovíc. Ako som už písala, program v Boskoviciach si budete môcť vybrať podľa svojho želania a ja vás ubezpečujem, že je v nich toľko zaujímavých pamiatok, že nudiť sa určite nebudete.


POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 176 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
8,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,30 - nástup v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,00 - prehliadka zámku v Boskoviciach
do 17,00 - osobné voľno v meste, možnosť účasti na slávnostiach na hrade, možnosť prehliadky židovskej synagógy
14,00 - 15,30 - možná prehliadka židovského cintorína v Boskoviciach
17,00 - odchod z Boskovíc
19,30 - príchod do Malaciek
19,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,00 - príchod do Bratislavy na Hlavnú vlakovú stanicu

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti odseku 3 a 9 § 19 zákona číslo 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • som osobne prítomná na každom výlete
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu