Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na hrad Bouzov, k tomu Javoříčske jaskyne a nákup Olomouckých tvarôžkov v Lošticiach (Česká republika)


 • termín :07.04.2018
 • doprava:24.00€/os.Potulky okolo Bouzova

Dnes sa vyberieme 40 km severozápadne od Olomouca. Tam totižto stojí hrad Bouzov a len kúsok od neho sú Javoříčske jaskyne. Ja sama som v nich ešte nebola, ale vraj sú prekrásne, niektorí dokonca tvrdia, že najkrajšie zo všetkých 14-tich sprístupnených jaskýň v Českej republike. Uvidíme. Cestou domov sa ešte zastavíme v Lošticiach, jedinom mieste, kde sa vyrábajú originálne Olomoucké tvarůžky. Na prehliadku múzea tvarůžkov síce čas už nebude, no budete si ch môcť v podnikovej predajni nakúpiť a okrem toho navštíviť tvarůžkovú cukráreň alebo ochutnať tvarůžkovú zmrzlinu.

Javoříčske jaskyne


majú z každého troška. Sú v nich hlboké priepasti aj vysoké stropy, ale hlavne majú množstvo kvapľovej výzdoby. Celý jaskynný systém je dlhý viac ako 4 km, my si z neho prezrieme dlhší, skoro 800 metrov dlhý okruh. V jaskyni je stála teplota 8°C, skoro 100% vlhkosť vzduchu a zdolať budeme musieť 250 schodov.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokJavoříčske jaskyne sú pravdepodobne najvýznamnejším zimoviskom netopierov v Českej republike. Zimujú ich tu tisícky hlavne vďaka tomu, že prehliadky jaskýň sú v zime obmedzené. V najväčšom počte tu prezimováva netopier Podkovár malý, ktorý je ohrozeným druhom netopiera v celosvetovom merítku. Už vo viacerých iných jaskyniach sme sa stretli s malými tmavými živými "šištičkami" visiacimi z kamenných stropov jaskynných chodieb a dómov a ja dúfam, že ich zazrieme aj v Javoříčskych jaskyniach. 

Vstupné do jaskyne :

 • dospelí : 130 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 90 Kč


Hrad Bouzov


je typický svojou vežou, ktorou sa výrazne odlišuje od svojich hradných kolegov. A aj vďaka nej a krásnym interiérom sa v tomto hrade natáčalo množstvo filmov a rozprávok.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokAj keď hrad ako taký na tomto mieste stál už koncom 13. storočia, určite nevyzeral tak, ako ho poznáme dnes. Súčasnú podobu získal po rozsiahlej prestavbe v rokoch 1896 - 1910. To ho však už 300 rokov vlastnil Rád nemeckých rytierov, tí ho však nechali spustnúť. Až arcivojvoda Eugen Rakúsko-Tešínsky ako veľmajster rádu vyčlenil peniaze na jeho úplnú obnovu a prestavbu. Z pôvodného hradu zostalo len málo, väčšia časť stavby bola postavená nanovo podľa vzoru hradov z juhu Nemecka. Interiéry sú vybavené historizujúcim nábytkom zhotoveným na mieru a do hradu rytieri pozvážali najrôznejšie stredoveké artefakty majúce vzťah k ich rádu. 

Hrad Bouzov patril Rádu nemeckých rytierov až do roku 1945, kedy im bol skonfiškovaný na základe Benešových dekrétov. Rád sa dnes dištancuje od spolupráce s fašistami, z ktorej bol obvinený, na základe čoho mu bol hrad aj s vybavením odňatý a snaží sa o navrátenie hradu, avšak doterajšie snahy rádu o znovuzískanie hradu boli neúspešné.

My si na hrade Bouzov prezrieme základný kruh, ktorého súčasťou je aj Rytierska sieň.

Vstupné na hrad Bouzov :  


 • dospelí : 150 Kč 
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 110 Kč 
 • ZŤP/S + sprievod : zdarma


POLOHA : stredná Morava 

VZDIALENOSŤ : 232 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,15 - prehliadka Javoříčskych jaskýň - 1. skupina

11,15 - 12,30 - prehliadka Javoříčskych jaskýň - 2. skupina 
do 14,00 - možnosť obeda v Bouzove
14,00 - 15,00 - prehliadka hradu Bouzov
do 16,30 - možnosť nákupu pravých Olomouckých tvarôžkov v Lošticiach
19,00 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu