Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet do termálneho kúpaliska v Bük - kúpanie (Maďarsko)


  • termín :23.03.2019
  • doprava:17.00€/os.Termál v Bük - raj pre milovníkov horúcej vody

26 bazénov, to je kapacita termálneho kúpaliska pri maďarskej obci Bük, ktoré vzniklo v roku 1962. V roku 1957 sa tu Maďari snažili nájsť ložisko ropy, ale tak ako inde v Maďarsku, aj tu namiesto ropy našli horúcu vodu. Neviem, čo je pre ekonomiku lepšie, no pri vrte zo zeme, z hĺbky 1 282 metrov, vytryskla do výšky až 70 metrov voda s teplotou 58 °C. Okrem toho, že bola horúca, sa neskôr zistilo, že patrí medzi najvzácnejšie (ak nie je najvzácnejšou) v Maďarsku a to svojim univerzálnym a bohatým zložením minerálov 15 000 mg na liter vody.

Postupne tu vznikli kvalitné liečebné kúpele, kde je teplota vody v bazénoch 33 - 39°C a okrem sedacích liečivých bazénov sú v areáli aj bazény pre deti aj plavecké bazény (22 - 26°C).

V krytom areáli je reštaurácia a bufety, bazény vonku a k nim patriaca sieť rýchleho občerstvenia dávajú do prevádzky v závislosti od počasia (neriadia sa kalendárom).

Vstupné do termálnych kúpeľov : 3 600 Ft (jednotne)


POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 153 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
11,00 - 17,00 - kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük

20,00 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu