Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet za najväčším mechanickým betlehemom na svete - Krýzovy jesličky v Jindřichovom Hradci, na zámok Červená Lhota a do Jihlavského podzemia (Česká republika)


 • termín :07.07.2018
 • doprava:23.00€/os.

Na tomto výlete vám ponúknem "ochutnávku" z krás a atrakcií juhovýchodných Čiech. Ako "predjedlo" si dáme prehliadku najväčšieho mechanického betlehemu na svete, umiestneného v Jindřichovom Hradci. "Hlavným jedlom" bude tento raz návšteva rozprávkového zámku Červená Lhota, no a na záver si doprajeme "dezert" v podobe prehliadky historického podzemia v Jihlave. A ja verím, že výlet príjemne zasýti vášho, po poznávaní a objavovaní bažiaceho cestovateľského ducha.


Krýzovy jesličky


Krýzovy jesličky, teda najväčší ľudový mechanický betlehem na svete, zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov, predstavuje jednu z najnavštevovanejších expozícií Jindřichohradeckého múzea. Tento veľkolepý betlehem obsahuje 1398 figúrok ľudí a zvierat, z ktorých sa 133 aj pohybuje. Autor unikátneho betlehemu, jindřichohradecký pančuchársky majster, tvoril svoje dielo vyše šesťdesiat rokov. 

Apropo, zaujímavý je i samotný objekt, v ktorom je múzeum situované. Od počiatku 17. storočia bola budova celých 200 rokov využívaná ako jezuitský seminár. Najskôr šlo o dvojkrídlovú stavbu v tvare písmena "L", ktorá však už v roku 1615 vyhorela, a tak o 10 rokov po požiari zahájila výstavba novej budovy so štvorcovým pôdorysom a arkádovým dvorom. Napokon, dostavaním seminárnej kaplnky sv. Víta, získal objekt svoju súčasnú podobu. Ako múzeum slúži od mája 1928.

Vstupné:

 • KČ 60,- / dospelá osoba
 • KČ 40,- / dôchodca, ZŤPZámok Červená Lhota


Renesančný vodný zámok Červená Lhota pôsobí na prvý pohľad skutočne akoby bol vystrihnutý z rozprávky. A veruže nejedna rozprávka sa v ňom aj natáčala (napríklad Zlatovláska, Procházka pohádkovou knížkou, Princezna na hrášku, O kráse a štěstí, Pan Tau a mnohé iné). 
Atmosféra tohto vodného zámku je natoľko jedinečná, že návštevníkom sa od prvej chvíle zdá, že sa ocitli "mimo času". História zámku je dlhá a v priebehu storočí zámok vystriedal nielen mnohých majiteľov, ale aj viacero architektonických podôb, až napokon dostal tú dnešnú a zároveň sa stal útulným domovom, akousi oázou starých poriadkov pre kniežaciu rodinu Schonburg - Hartensteinov. Schonburg - Hartensteinovci boli aj poslednými majiteľmi zámku, vďaka čomu pri prehliadke interiérov môžeme obdivovať autenticky dochované obydlie spomínanej kniežacej rodiny. My si prezrieme historické interiéry prvého poschodia, podkrovné izby a tiež pivnice. Po prehliadke zostane ešte dosť času na prechádzku anglickým parkom, či návštevu zámockej kaplnky. Pri zámku však nechýba ani požičovňa člnkov, takže každý, kto bude mať záujem, si môže pohľad na zámok a jeho atmosféru vychutnať i z vodnej hladiny.

Vstupné:
Historické interiéry 1- poschodia:
 • KČ 100,- / dospelá osoba
 • KČ 70,- / ZŤP, dôchodca


Podkrovné izby:
 • KČ 80,- / dospelá osoba
 • KČ 60,- / ZŤP, dôchodca


Pivnice:
 • KČ 30,- / dospelá osoba
 • KČ 20,- / ZŤP, dôchodca


Požičanie člnku: 
 • KČ 80,- za člnok (na 30 minút)Historické podzemie v Jihlave


Jihlavské podzemie, opradené aj tak trochu záhadnými legendami, predstavuje významnú historickú stavebnú pamiatku mesta. Čo do rozsahu podzemného labyrintu, priamo pod mestskou zástavbou, je - hneď po Znojme - jihlavské podzemie druhým najväčším. Zaberá plochu 50 000  m2 a jeho celková dĺžka predstavuje 25 km. Chodby, nachádzajúce sa takmer pod všetkými budovami historického jadra, sú razené do skaly, a to v niekoľkých úrovniach.Podzemné chodby sú široké 0,8 - 1,5 m a vysoké 1,2 - 3,5 m.
Najväčšou raritou jihlavského podzemia je známa "svietiaca chodba", objavená v roku 1978 amatérskymi speleológmi. Chodba leží 11 metrov pod zemským povrchom a jej steny pokrýva belavý povlak, ktorý po predchádzajúcom nasvietení svetielkuje do zelena. Teplota v podzemí sa celoročne pohybuje okolo 10 - 12 °C.

Vstupné:
 • KČ 60,- / dospelá osoba
 • KČ 40,- / ZŤP. dôchodca
POLOHA : juhovýchodné Čechy

VZDIALENOSŤ : 290 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup pri Istopolise v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,20 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,40 - nástup v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,00 - prehliadka "Krýzovych jesliček", najväčšieho mechanického betlehemu na svete, zapísaného iv Guinessovej knihe rekordov; betlehem sa nachádza v Múzeu Jindřichohradecka, v Jindřichovom Hradci
12,30 - 15,30 - prehliadka interiérov zámku Červená Lhota; individuálne prehliadka exteriérov, možnosť obeda
17,00 - 17,40 - prehliadka historického podzemia v Jihlave
17,40 - 18,30 - osobné voľno v centre Jihlavy
20,50 - príchod do Malaciek (Tesco)
21,10 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,20 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
21,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu