Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Červený kláštor, plavba po Dunajci a Spišský hrad + Banská Bystrica a Vlkolínec (Slovensko)


 • termín :30.05.2014
 • doprava:98.00€/os.Červený Kláštor a splav rieky Dunajec

Lechnický kláštor (ako sa oficiálne kláštor v Červenom Kláštore volá), začali budovať niekedy po roku 1300 a postupne v ňom prebývali mnísi rôznych reholí, no najvýznamnejšie z nich boli kartuziáni(1320 – 1567) a kamalduli(1711 – 1782). Kúsok z kamaldulského obdobia mapuje aj film s názvom Lietajúci Cyprián o mníchovi Cypriánovi, o ktorom povesť tento kláštor najviac preslávila. Ak ju nepoznáte, tak sa ju nedozviete ani odo mňa, no určite vám ju vyrozprávajú pltníci, ktorí vás plťou povozia po kúsku Dunajca. Veď práve splavovanie Dunajca na pltiach preslávilo túto oblasť v poslednom čase najviac.

Nechajte sa teda unášať na vlnách Dunajca s vtipným komentárom miestnych pltníkov a v kláštore si prezrite priestory, ktoré mnísi obývali dlhé stáročia s kde bol už spomínaný film aj natáčaný.

Tento zájazd bude obohatený aj o návštevu dvoch pamiatok UNESCO – jedného z najrozsiahlejších európskych hradov – Spišský hrad a obec Vlkolínec. Budete si ich môcť prezrieť na spiatočnej ceste, no poďme pekne po poriadku :

Poznávací zájazd (Banská Bystrica, Červený Kláštor, poľský hrad Niedzica, Spišský hrad a Vlkolínec)

30.5.2014. V piatok skoro ráno sa vydáme smerom na východ Slovenska a prvú väčšiu zastávku si spravíme v Banskej Bystrici. Počas troch hodín si budete môcť toto mesto individuálne prezrieť, no kto bude mať záujem, bude si môcť centrum Banskej Bystrice pozrieť v sprievode miestneho sprievodcu, ktorý bude pre nás na tento termín objednaný.

Po návšteve Banskej Bystrice nastúpime do autobusu a odvezieme sa do cieľa našej cesty, do obce Červený Kláštor, kde sa ubytujeme v penzióne priamo pri rieke Dunajec. Mali by sme tam doraziť do 17-tej hodiny. Po ubytovaní pre vás bude prichystaná uvítacia večera s opekačkou.


31.5.2014 - sobota. Po raňajkách si najprv prezrieme Lechnický (Červený) kláštor. Na obed sa vrátime do penziónu, kde sa budete môcť naobedovať a poobede sa vyberieme na splavovanie Dunajca. Stojisko pltí je blízko penziónu, takže to nebudete mať ďaleko. Plavba po Dunajci je dlhá cca 10 km ( z Červeného Kláštora do obce Lesnica) a po jej absolvovaní sa do penziónu vrátime autobusom, ktorý pre vás príde na blízke parkovisko. Pre tých, ktorí budú mať záujem aj o návštevu poľského hradu Niedzica, bude cesta autobusom pokračovať až tam (cca 14 km). Po prehliadke zámku (o cca 19,30) sa vrátime do penziónu.


1.6.2014. Nedeľa je posledný deň tohto nášho poznávacieho zájazdu. Z penziónu odídeme o 9-tej a vydáme sa na juh, na Spišský Hrad, ktorý je od Červeného Kláštora vzdialený 96 km. Pobudneme na ňom dve hodinky, počas ktorých sa budete môcť okrem prehliadky zámku najesť v miestnom bufete.

Po prehliadke hradu sa budeme musieť kvôli zákonnej prestávke pre pána šoféra zastaviť ešte raz a na túto prestávku som vybrala Vlkolínec neďaleko Ružomberka. Vlkolínec, to je  živá, obývaná obec so stálymi obyvateľmi a "chalupármi", majiteľmi dreveníc, sezónne tu prebývajúcimi.  Je typická vrchárskou architektúrou. Základným stavebným materiálom je drevo z okolitých lesov, vyrovnanie svahovitého terénu je riešené vysokou kamennou podmurovkou. Nerovnosti stien sú upravené hlinou, ktorá sa bielila a potom farebne líčila dvakrát do roka. Aj vnútorné steny zrubu sú nahladko vyrovnané hlinou a nalíčené. Podlaha v pitvore a komore je spravidla z udupanej hliny, izba má podlahu z dreva.

Podrobnosti o tejto obci nám porozpráva miestny sprievodca a po hodinke strávenej vo Vlkolínci sa poberieme na už poslednú časť našej cesty, rovno domov. Do Bratislavy by sme mali prísť okolo 22. hodiny.


V cene zájazdu (98€) je zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom
 • 2 x ubytovanie v penzióne hneď pri Dunajci v 2, 3 a 4 miestnych izbách s vlastným sociálnym zariadením a TV
 • 2 x raňajky (švédske stoly), 1 x uvítacia večera s opekačkou
 • sprievodca v Banskej Bystrici
 • sprievodca vo Vlkolínci

V cene zájazdu NIE sú zahrnuté :

 • Plavba plťou : dospelí : 8€, dôchodcovia a študenti : 6,50€, deti do 12 rokov : 4€
 • Prehliadka kláštora : dospelí : 3€, dôchodcovia : 2€, študenti a deti od 6 rokov : 1€
 • Prehliadka poľského zámku Niedzica : jednotne : 3€
 • Vstupné na Spišský hrad : dospelí 5€, : dôchodcovia a študenti : 4€, deti (6-18 rokov) : 3€
 • strava a nápoje okrem stravy uvedenej vyššie
 • cestovné poistenie, to vám viem zabezpečiť TU 

Plavba plťou ani návšteva kláštora, Niedzice či Spišského hradu nie sú povinné, nemusíte ich absolvovať, ak nechcete!

Najbližšie výlety :POLOHA : severovýchod Slovenska

VZDIALENOSŤ : 390 km od Bratislavy, 432 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

piatok :

6,00 - odchod z Malaciek z parkoviska pri Bille
6,10 - zastávka na Autobusovej stanici v Stupave
6,20 - zastávka na Patrónke v Bratislave
6,30 - zastávka na Hlavnej stanici v Bratislave
7,00 - zastávka na odpočívadle Zeleneč - pre Trnavu
7,20 - zastávka v Nitre (spresním, ak bude záujem)

10,00 - 13,00 - príchod do Banskej Bystrice, prehliadka mesta, v prípade záujmu obed
do 17,00 - príchod do Červeného Kláštora, ubytovanie

sobota - časový plán podľa popisu vyššie

nedeľa :

do 9,00 - raňajky v penzióne, odchod z penziónu
9,00 - 14,00 - cesta na Spišský hrad, prehliadka hradu, v prípade záujmu občerstvenie v miestnom bufete
14,00 - 17,00 - cesta do Vlkolínca, tam hodinová prestávka, prehliadka Vlkolínca so sprievodcom

20,40 - príchod do Nitry
21,00 - príchod na odpočívadlo Zeleneč
21,50 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
22,00 - príchod na Patrónku v Bratislave
22,15 - príchod na Autobusovú stanicu v Stupave
22,30 - príchod do Malaciek

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na zájazdsi môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na zájazde spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom výlete