Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

České Budějovice a zámok Hluboká + Jindřichuv Hradec, návšteva pivovaru Budvar a predstaviteľa pravého českého dedinského baroka - malej obce Holašovice (Česká republika)


 • termín :07.06.2014
 • doprava:65.00€/os.Cesta do Českých Budějovíc vedie cez mnoho krásnych miest a obcí, no nedá sa zastaviť všade. Telč a Třebíč môžete navštíviť 17.5.2014 a do Českého Krumlova sa pôjdeme pozrieť koncom septembra, v čase Svatováclavských slávností.

Ja som pre vás na sobotu vybrala zastávku v Jindřichovom Hradci, kde si prezrieme hrad a zámok a potom už priamo v Českých Budějoviciach prehliadku pivovaru Budvar plus prehliadku centra mesta.

V nedeľu sa z Českých Budějovíc vydáme na západ a oblúkom sa dostaneme do malej obce zapísanej do zoznamu svetového dedičstva UNESCO - do Holašovíc a odtiaľ do Hlubokej nad Vltavou - obce preslávenej prekrásnym zámkom Hluboká.


Najbližšie výlety :Jindřichuv Hradec - hrad a zámok

V tomto veľkom hradnom komplexe, ktorý sa storočiami rozrástol na veľkosť 3,5 hektára, sprevádzajú sprievodcovia po troch samostatných prehliadkových okruhoch. Pre nás však majú nachystaný špeciálny, hodinu trvajúci okruh, kde uvidíte to najkrajšie zo všetkých troch okruhov. Kto nebude mať o prehliadku hradu a zámku záujem, môže si oddýchnuť v priľahlom zámockom parku. Súčasťou pauzy bude aj prestávka na obed.

Vstupné na prehliadku hradu a zámku :

 • dospelý : 100 Kč
 • dôchodca, : 60 Kč
 • študent : 50 Kč

České Budějovice - pivovar Budvar a centrum so sprievodcom

História varenia piva v Českých Budějoviciach sa začala písať v roku 1265, keď český kráľ Přemysl Otakar II. toto mesto s veľkými privilégiami založil. Už vtedy medzi ne patrilo aj právo "várečné", čiže právo variť vlastné pivo. Dnes je miestny pivovar významným výrobcom a vývozcom piva značky Budvar a vy si ho budete môcť vychutnať priamo vo výrobných priestoroch pivovaru (ochutnávka piva je súčasťou prehliadky). Počas hodinu trvajúcej prehliadky si za výkladu skúseného sprievodcu prehliadnete výrobné priestory pivovaru a zoznámite sa s postupom výroby piva.

Cena za prehliadku pivovaru je jednotná : 120 Kč 

Po návšteve pivovaru sa presunieme do centra Českých Budějovíc, kde na nás už bude čakať miestny sprievodca, ktorý nám ukáže historické centrum a niečo nám o ňom aj porozpráva. Po prehliadke bude osobné voľno, ubytovanie, nocľah.

Holašovice

V nedeľu ráno sa po raňajkách v hoteli odvezieme autobusom do malej obce Holašovice, ktorá je unikátna svojou architektúrou - Selským (sedliackym) barokom. Priečelia domčekov porozkladaných okolo malého námestia, ktoré sú dodnes obývané,  majú ozdobné priečelia a sú pomaľované ornamentmi. Po prechádzke obcou sa poberieme ďalej - na prehliadku presláveného zámku Hluboká.

Zámok Hluboká

bol založený v polovici 13. storočia ako strážny hrad a ako majetok kráľa. Neskorší majitelia - páni z Hradca, ho od roku 1563 začali prestavovať na renesančný zámok . Poslednými majiteľmi Hlubokej bol rod Schwarzenbergovcov (od roku 1661) a zámok im patril až do začiatku 2. svetovej vojny. Schwarzenbergovci sa o Hlubokú príkladne starali a dvakrát ju prestavovali - najprv v barokovom štýle (začiatkom 18. storočia) a neskôr v štýle romantickom, v štýle novej gotiky, vrátane úprav parku a okolitej krajiny . K prestavbe zámku ich inšpirovali ich cesty do Anglicka a predlohou pre prestavbu zámku v Hlubokej bol kráľovský zámok Windsor. 

Na prehliadku zámku a jeho okolia budeme mať 4 hodiny a ja dúfam, že nám to bude na tak krásny areál aspoň čiastočne stačiť.

Okolo 16-tej hodiny potom nastúpime do autobusu a vyberieme sa na spiatočnú cestu, na Slovensko.

Vstupné do zámku Hluboká :

 • dospelý : 150 Kč
 • dôchodca : 100 Kč
 • dieťa, študent, ZŤP : 80 Kč


V cene zájazdu je zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • ubytovanie v *** hoteli  v Českých Budějoviciach, dvolposteľové izby
 • raňajky v hoteli
 • miestny sprievodca v Českých Budějoviciach

V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • vstupné do hradu a zámku v Jindřichovom Hradci
 • vstupné do pivovaru Budvar
 • vstupné do zámku Hluboká
 • strava (okrem raňajok v hoteli)
 • cestovné poistenie

Vstupy do zámkov a pivovaru nie sú povinné. Ak na prehliadku nemáte chuť, môžete si zatiaľ spraviť individuálny program!


POLOHA : južné Čechy

VZDIALENOSŤ : 345 km od Bratislavy, 309 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota : 

5,00 - odchod z Bratislavy z Havnej vlakovej stanice
5,05 - zastávka na Patrónke v Bratislave
5,15 - zastávka na Autobusovej stanici v Stupave
5,20 - zastávka v Malackách na parkovisku pri Bille
10,00 -  13,00 - príchod do Jindřichovho Hradca, prehliadka hradu a zámku, obed
13,00 - 14,30 - cesta do Českých Budějovíc
14,30 - 16,00 - prehliadka pivovaru Budvar
16,00 - 18,00 - prehliadka Českých Budějovíc so sprievodcom
ubytovanie v ***hoteli blízko centra mesta, osobné voľno


nedeľa :

do 9,00 - raňajky v hoteli
9,00 - 11,00 - odchod do obce Holašovice, prechádzka obcou
11,00 - 12,00 - cesta do Hlubokej nad Vltavou
12,00 - 16,00 - prehliadka zámku Hluboká, osobné voľno, obed
21,30 - príchod do Malaciek
21,45 - príchod na Autobusovú stanicu v Stupave
21,55 - príchod na Patrónku v Bratislave
22,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom výlete