Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Český Krumlov (Svatováclavské slávnosti), prechádzka v korunách stromov (Lipno) a prehliadka hradu Rožmberk nad Vltavou (Česká republika)


 • termín :27.09.2014
 • doprava:70.00€/os.
Český Krumlov

patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie české mestá. Je to okresné mesto s približne 14 000 obyvateľmi a preteká cezeň rieka Vltava. Práve meandre a ohyby rieky, okolo ktorých je toto mesto postavené, mu vraj dali aj meno - z nemeckého "krumme Aue", čiže krivý kruh. O jeho začiatkoch a aj o vzniku jeho názvu hovorí aj Miroslav Táborský v jednej časti cyklu "Národní klenoty" :

http://tv.sms.cz/televize/CT1/20120326/1460376315-Narodni-klenoty?porad_stav=archiv

My do Českého Krumlova prídeme okolo 11-tej hodiny a z autobusu vystúpime na okraji mesta, pretože do jeho centra ako  pamiatkovej rezervácie (od roku 1992 zapísaného do zoznamu UNESCO) je vjazd autobusom zakázaný. Na parkovisko pre nás príde miestny sprievodca, ktorý nás popod plášťovým mostom zavedie do centra mesta (cca 15 min. chôdze).

Tu budeme mať 2 hodiny osobné voľno, počas ktorého si budete môcť prezrieť  Svatováclavské slávnosti, ktoré sa budú v centre mesta konať. Ich súčasťou budú aj Svatováclavské menu, Svatováclavský jarmok, Medzinárodný folklórní festival, či stretnutie Václavů a Václavek.

Po 13-tej hodine sa znova zídeme so sprievodcom, ktorý nám počas 2 hodín ukáže najkrajšie, najzaujímavejšie a najvýznamnejšie pamiatky Českého Krumlova. Po prehliadke centra mesta sa presunieme k neďalekému komplexu hradu a zámku, ktorý je po Pražskom hrade najrozsiahlejším zámockým areálom v Čechách. So sprievodcom si ešte prezrieme jeho exteriéry a potom sa už poberieme do jeho interiérov, ktorými nás prevedie "zámocký" sprievodca.

Prezrieme si 1. prehliadkový okruh, čo bude trvať asi 60 minút. 

Vstupné do zámku - 1. prehliadkový okruh :

 • dospelý : 150 Kč
 • dôchodca : 100 Kč
 • študenti a deti do 16 rokov : 80 Kč

UPOZORNENIE : 


Nepodarilo sa mi objednať prehliadku Zámockého divadla pre skupiny. V prípade záujmu o jeho prehliadku si ju rezervujte individuálne. Denne ho môže navštíviť iba 100 osôb v piatich prehliadkových okruhoch po 20 osôb. 

Kontakt na objednanie prehliadky : 00420 380 704 721 alebo chalupova.jana@npu.cz 

Vstupné do zámockého barokového divadla :

 • dospelý : 200 Kč
 • dôchodca : 160 Kč
 • študenti a deti do 16 rokov : 130 Kč


Lipno - stezka korunami stromů.

Prehliadku zámku skončíme asi o 17-tej a poberieme sa späť k autobusu, ktorý nás odvezie k 40 km vzdialenej vodnej nádrži Lipno. Tu budeme mať zabezpečené ubytovanie (dvojposteľové izby) a aj teplú večeru. Potom sa ešte budete môcť poprechádzať popri Lipne.

Pri Lipne však nebudeme ubytovaní náhodou a len kvôli prekrásnemu okoliu. V roku 2012 tu postavili zaujímavú atrakciu, jedinú v Českej republike - Stezku korunami stromů. 675 metrov dlhým dreveným chodníkom pri stúpaní 2 - 6 %, sa dostaneme až k 40 metrov vysokej vyhliadkovej veži.  Dobrodružnú a napriek tomu bezpečnú cestu po drevenom chodníku zabezpečuje konštrukcia z masívneho lepeného dreva a 75 drevených podperných stĺpov. Konštrukcia sa harmonicky prelína s okolitou prírodou a chodník je postavený doslova "v korunách stromov". Súčasťou chodníka sú náučné didaktické prvky, ktoré obohatia a rozšíria vedomosti v oblasti prírody, jej ochrany a funkcie lesa. Čakajú tu na vás aj 3 zážitkové stanice s lanovými prvkami umiestnené vo výške 24 metrov. No a aby toho nebolo málo, je tu aj unikátny, 52 metrov dlhý "suchý" tobogán s prevýšením 24 metrov, ktorým sa budete môcť spustiť.

O zaujímavostiach okolitej prírody nám bude rozprávať miestny sprievodca, ktorý nás bude po "stezke" sprevádzať.

Vstupné na chodník :

 • dospelý : 135 Kč
 • dôchodca, študenti a deti do 15 rokov : 115 Kč

Poplatok za "tobogán" je 50 Kč.

Stezku korunami stromů navštívime v nedeľu ráno po raňajkách, ktoré sú tiež súčasťou ceny zájazdu. Po 12-tej hodine sa s Lipnom rozlúčime a poberieme sa ešte trošku na východ, kde nás čaká ešte jedna zastávka.

Hrad "pána Voka" - Rožmberk nad Vltavou.

Tento hrad pochádzajúci z polovice 13. storočia patrí medzi najstaršie hrady Vítkovcov, predchodcov jedného z najvýznamnejších českých šľachtických rodov - pánov z Rožmberka. Je to komplex pôvodne dvoch hradov - hrad Dolný a Horný. 

V hrade prestavanom v štýle romantickej gotiky sa presuniete nielen do doby posledných pánov z Rožmberka - Viliama a Petra Voka, (ktorého "výčiny" boli sfilmované v známych filmoch Svatby pana Voka a Pan Vok odchází v hlavnej roli s nenapodobiteľným Milošom Kopeckým), ale tu spoznáte aj slávny rod Buquoy, ktorý bol majiteľom hradu od roku 1620 až do konca druhej svetovej vojny. Cenné zbierky sústredené do hradných interiérov dali už v polovici 19. storočia vzniknúť rodovému múzeu pripomínajúcemu slávu rodu, ktorého pôvodným domovom bolo Francúzsko. Dozviete sa tu niečo aj o Perchte z Rožmberka - Bielej Panej, ktorá patrí v Čechách medzi najznámejšie.

Vstupné do hradu :

 • dospelý : 100 Kč
 • dôchodca : 70 Kč
 • študenti a deti do 16 rokov : 60 Kč


V cene zájazdu (70€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • miestny sprievodca v Českom Krumlove
 • ubytovanie v hoteli v dvojposteľových izbách
 • teplá večera (výber z viacerých jedál), raňajky


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava (okrem večere a raňajok)
 • vstupy do pamiatok
 • cestovné poistenie

POLOHA : južné Čechy

VZDIALENOSŤ : 371 km od Bratislavy, 334 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

6,00 - odchod z Bratislavy z Havnej vlakovej stanice
6,05 - zastávka na Patrónke v Bratislave
6,15 - zastávka na Autobusovej stanici v Stupave
6,30 - zastávka v Malackách na parkovisku pri Bille
11,00 - 13,00 - príchod do Českého Krumlova, osobné voľno, pobyt na Svatováclavských slávnostiach v centre mesta
13,00 - 15,00 - prehliadka mesta so sprievodcom
15,00 - 17,00 - prehliadka zámku
17,00 - 18,00 - cesta na Lipno, ubytovanie, večera, možnosť prechádzok okolo Lipna

nedeľa

do 10,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela k "Stezce korunami stromů"
10,30 - 12,00 - pobyt na "Stezce korunami stromů"
12,00 - 13,00 - cesta na hrad Rožmberk nad Vltavou
13,00 - 16,00 - prehliadka hradu, možný obed
20,30 - príchod do Malaciek
20,45 - príchod na Autobusovú stanicu v Stupave
20,55 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom zájazde