Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Český Krumlov s možnosťou splavovania Vltavy a s predstavením na Otáčavom hľadisku (Česká republika)


 • termín :02.07.2017
 • doprava:125.00€/os.Český Krumlov na tri dni

Českom Krumlove sme boli už dva krát, vždy na 2 dni. A vrámci toho druhého zájazdu sa v autobuse ozvalo, prečo ho nerobím na viac dní ... veď je tam tak krásne! A tak som k dvojdňovému zájazdu pridala ešte jeden deň a obohatila ho o ďalšiu pamiatku, ktorú by bolo škoda v tomto kraji vynechať ... plus o možnosť splaviť časť Vltavy na loďke. A zostalo aj viac času na potulky Českým Krumlovom. 

Tak sa do toho pusťme :


Do južných Čiech sa vyberieme cez Rakúsko a prvou našou zastávkou bude Rožmberk nad Vltavou a na skale sa vypínajúci hrad.  Ten si prezrieme a zoznámime sa tam nielen s Petrom Vokom z Rožmberka, ale aj s miestnou Bielou paňou Perchtou z Rožmberka. Tu bude aj osobné voľno, vrámci ktorého sa budete môcť naobedovať, alebo sa poprechádzať po tomto malom mestečku rozkladajúcom sa na brehoch rieky Vltavy.

Počas cesty z Rožmberka do Českého Krumlova sa zastavíme na mieste, kde bude možné nastúpiť do člna a zbytok cesty sa poplaviť po Vltave. Vybrala som pre vás nástupné miesto, odkiaľ to budete mať do Českého Krumlova cca 13 km a tým je kemp U Fíka - Nahořany.  Či budete mať záujem o zapožičanie jednomiestneho kánoe, alebo sa dáte štyria do skupinky a požičiate si raft, to všetko dohodneme pred začiatkom zájazdu mailovou komunikáciou

Cena za požičanie lode je 200 Kč za osobu - platia sa aj neobsadené miesta v lodi (tzn. kánoe = 200 Kč, 4-miestny raft = 800 Kč)

Upozorňujem, že splavovanie Vltavy je na vlastné nebezpečenstvo !!! 


Kto o splavovanie Vltavy záujem mať nebude, ten zostane v autobuse, ktorý bude pokračovať do Českého Krumlova.

Po príchode do mesta sa tí menej odvážni ubytujú v hoteli a ja aj so šoférom pôjdeme ratovať tých odvážnejších. Po pričlnkovaní aj toho posledného oneskorenca ich odvezieme autobusom do hotela a ubytujeme. Pre obe skupiny bude po príchode do hotela osobné voľno, ktoré bude možné stráviť oddychom na hoteli, prechádzkami po meste alebo návštevou múzeí v Českom Krumlove.

Všetci sa nakoniec stretneme o 19,30 hod. na Námestí svornosti v centre mesta, kde nás bude čakať sprievodca, s ktorým si mesto prezrieme. Prehliadka bude končiť v zámockých záhradách okolo 21,00 hod. Potom sa už prejdeme len pár krokov k Otáčavému hľadisku, kde začne o pol desiatej divadelné predstavenie. V čase našej návštevy bude na programe známe dielo stredovekého spisovateľa Giovanniho Boccaccia - Dekameron. Je to komédia a ako už názov napovedá, je rozdelená do 10-tich častí. Autormi spracovania hry sú Martin Glaser a Olga Šubrtová, autori viacerých úspešných predstavení umiestnených práve do tohto Otáčavého hľadiska. Obsadenie jednotlivých postáv nájdete TU.


Dejová línia Dekameronu : Je 14. storočie a vo Florencii zúri mor. V chráme Santa Maria Novella sa stretne 7 mladých žien, ktoré chcú pred morom uniknúť a tak sa dohodnú, že sa dočasne presťahujú na vidiek, ale aby im bolo veselšie, prizvú si k sebe troch mládencov. Skupinka sa vydá na cestu a po príchode na vhodné miesto na vidieku služobníctvo, ktoré si vzali so sebou, vybaľuje veci a oni sa idú zabávať. Dohodnú sa, že každý večer si zvolia vždy iného zo skupiny, ktorý bude na druhý deň kráľom a ktorý v ten deň večer porozpráva skupine jeden príbeh zo života. Takto sa postupne striedajú v organizovaní zábavy a rozprávaní príbehov, čím je dej veľmi rozmanitý a pre čitateľa pútavý. Príbehy plné lásky, žiarlivosti, intríg, nečakaných zvratov a prekvapení, končia návratom mladých do kostola, odkiaľ sa pred desiatimi dňami vybrali na tento pozoruhodný výlet.


Po skončení predstavenia sa pešo prejdeme nočným Českým Krumlovom do hotela.

Na druhý deň po raňajkách si spravíme fakultatívny výlet do malej obce Holašovice, ktorá je vďaka zvláštnej architektúre nazvanej Sedliacke baroko, zapísaná na zoznam UNESCO. Kto o výlet nebude mať záujem, môže zostať v Českom Krumlove a spraviť si vlastný program. Všetci sa napokon stretneme o 15,00 hod. na nádvorí zámku v Českom Krumlove a pôjdeme si ho spolu prezrieť. Nasledovať bude osobné voľno a individuálny návrat do hotela.

Na tretí deň po raňajkách v hoteli nastúpime do autobusu a odvezieme sa k priehrade Lipno. Tu už na nás bude čakať loď, ktorou sa po Lipne povozíme. No a posledným bodom programu bude poobedie pri Stezke korunami stromů. Tu sa budete môcť naobedovať, ale hlavne pomalinky vyšliapať po drevenom chodníčku až nad vrcholky stromov a rozhliadnuť sa doďaleka. Na túto atrakciu budete mať tri hodinky a potom už sa vyberieme (znova cez Rakúsko) domov, kam by sme mali prísť okolo 19. hodiny.

hrad Rožmberk nad Vltavou


stojí len nejakých 10 km severne od hraníc Českej republiky s Rakúskom. Už koncom 13. storočia strážil významnú obchodnú cestu, ktorá pod ním viedla a v listinách z tých čias sa spomína ako Rosenberg. Počas svojej histórie bol niekoľko krát dobytý a preslávil ho najmä rod "z Rožmberka", za ktorého vlády prešiel hrad viacerými prestavbami.

Od roku 1619 až do konca 2. svetovej vojny bol hrad Rožmberk majetkom rodu Buquoy. Jeden z posledných príslušníkov rodu, Jiří Jan Jindřich Buquoy (1814-1883) zbieral umelecké a historické predmety, vďaka čomu vzniklo na hrade rodové múzeum a jeho interiéry prestavané v štýle romantizujúcej gotiky boli sprístupnené verejnosti. Od tých čias sa na hrade v podstate nič nezmenilo a aj vy budete môcť obdivovať množstvo vzácnych starožitných obrazov, skla, porcelánu, zbraní a iných umeleckých predmetov. 

Vstupné do hradu Rožmberk :

 • dospelí : 100 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 70 Kč

Otáčavé hľadisko

je raritou, ktorú som ja sama absolvovala minulý rok, keď sme si tu objednali vstupenky na divadelné predstavenie. Samotné otáčavé hľadisko je kontroverznou stavbou, ktorá rozdeľuje ľudí na dva tábory. Jedni by ho chceli zo záhrady krumlovského zámku odstrániť, pretože sa tam nehodí a už vôbec nepatrí do objektu, ktorý je zapísaný na zoznam UNESCO. Druhí (medzi ktorých patrím aj ja) by však radšej zatvorili jedno oko nad jeho konštrukciou, pretože keď tam už stojí a je oň taký veľký záujem, tak prečo to meniť? V Českom Krumlove je toľko krásnych pamiatok, že takáto malá škvrnka na výzore mesta by sa mu mohla odpustiť. A hlavne pre to, že zážitok z predstavenia na Otáčavom hľadisku je naozaj nezabudnuteľný. Nebudem vám o jeho atmosfére nič písať, nechajte sa radšej prekvapiť. Pripomeniem len, že si so sebou na predstavenie radšej vezmite teplejšie oblečenie a pre istotu aj pršiplášť, lebo budete celý čas vonku a tu sa hrá za každého počasia - a dáždniky sú tu zakázané :-).

Vstupné na predstavenie na Otáčavom hľadisku je už započítané do ceny zájazdu.

Holašovice

patria medzi 12 hmotných pamiatok Českej republiky, ktoré sú zapísané na zoznam UNECSO. Sú len malou dedinkou, tak prečo stoja vedľa takých velikánov, akými sú historické centrum PrahyLednicko - valtický areál, či vila Tugendhat? Je to slohom, v ktorom je okolo rybníka v centre obce postavených 23 usadlostí s celkovým počtom 120 budov. A nazvaný je Sedliacke baroko.

Unikátna je doteraz neporušená forma pôdorysného riešenia, parcelácia aj štruktúra zástavby, ktorá je príkladom dedinského urbanizmu z obdobia vrcholnej fázy stredovekej kolonizácie. Miestny architektonický štýl vznikol medzi rokmi 1840 až 1880 a napriek tomu, že vychádza z barokovej a klasicistickej architektúry, ide o samostatný sloh. Je to prakticky výsledok vtedajšieho prosperujúceho poľnohospodárstva, kedy už v prakticky vybudovanej obci si začali tí bohatší gazdovia svoje usadlosti prestavovať s použitím ozdobných ornamentov z barokových čias ... jednoducho by sa to dalo povedať príslovím : "Keď už koza nevie, čo od dobroty, ide sa na ľad šmýkať!". Inšpirovali sa architektúrou kostolov a bohatých domov v mestách, čím vznikla táto zaujímavá spleť dedinského a mestského štýlu.

Všetky domy usadené do kruhu okolo rybníka, ku ktorému na noc gazdovia zháňali svoje stáda,  sú dodnes obývané. ale niektorí ich obyvatelia majú pre turistov otvorené vráta a za symbolický poplatok vás vpustia ako do dvora, tak aj do podomácky zhromaždeného múzea s rôznym náčiním. Ešte dnes stoja pred niektorými domami vahadlové studne, niekde predávajú suveníry a bude kde si aj posedieť či si dať kávu.

zámok Český Krumlov

S exteriérom rozsiahleho zámockého areálu, ktorý stojí nad meandrom rieky Vltava, sa zoznámime hneď v prvý deň nášho pobytu v Českom Krumlove a to vrámci prehliadky mesta so sprievodcom. Avšak možnosť prehliadnuť si interiéry tohto zámku budeme mať na druhý deň, po návrate z výletu do Holašovíc. To sa o 14,50 hod. stretneme na nádvorí zámku a prezrieme si 1. prehliadkový okruh (renesančné a barokové apartmány). V zámku je prehliadkových okruhov 6 a ak budete mať záujem o prehliadku niektorého z nich, budete mať na to čas individuálne (netreba sa na ne dopredu objednávať, okrem Zámockého barokového divadla, tam sa však v prípade záujmu objednajte sami). 

Vstupné do zámku v Českom Krumlove :

 • dospelí : 150 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 110 Kč


priehrada Lipno


je vodné dielo s rozlohou skoro 49 km2 vybudované na rieke Vltave. Svojimi rozmermi 28 km na dĺžku a v niektorých miestach až 4 km na šírku je Lipno najväčšou vodnou nádržou na území Českej republiky. Stavali ju v rokoch 1952 až 1959 hlavne kvôli eliminácii povodní. Popri tom tu boli postavené vodné elektrárne Lipno I a II, ktoré využívajú prúd vody vytekajúci z priehrady do rieky Vltavy na východnej hrádzi priehrady. Okrem toho slúži Lipno hlavne ako významná rekreačná oblasť.

My si Lipno a jeho brehy prezrieme z paluby lode a plavba bude trvať asi hodinu.

Poplatok za plavbu loďou : 250 Kč jednotne


Stezka korunami stromů

je prvý takýto projekt realizovaný na území českej Republiky (do prevádzky bola uvedená 10.7.2012, po nej v roku 2015 nasledovala Stezka v oblacích Dolní Morava - sem organizujem 3. - 4.6.2017 zájazd - a v lete 2017 má začať svoju prevádzku tretia takáto stavba - 1300 m dlhá a 45 m vysoká Stezka korunami stromů Krkonoše). Je to vlastne drevený chodník postavený medzi stromami, v tvare špirály, s dĺžkou 675 metrov a s miernym stúpaním, vďaka čomu sa pohodlne dostanete až nad končiare stromov, odkiaľ je krásny výhľad. Celý výstup je zatraktívnený niekoľkými adrenalínovými alebo náučnými zastaveniami, kde sa dozviete, aké rastliny v miestnych lesoch rastú a aké zvieratá tu žijú. 

Na stezku a späť sa dostanete alebo stredne náročným turistickým výšľapom (cca 40 min.), alebo lanovkou. V okolí stezky aj v miestach štartu lanovky sú bufety a reštaurácie, kde sa budete môcť najesť. Na pobyt v okolí stezky som vyhradila 3 hodiny, čo by malo bohate postačovať.

Vstupné na stezku :

 • dospelí (od 15 rokov), ZŤP : 180 Kč
 • dieťa, dôchodca : 150 Kč


lístok na lanovku alebo stezkabus (obojsmerný) : 

 • dospelí (od 15 rokov), ZŤP : 100 Kč
 • dieťa, dôchodca : 80 Kč

Ak vám v Českom Krumlove zostane ešte čas, môžete navštíviť niektoré z múzeí alebo galérií v meste, ale aj iné pamiatky  v Českom Krumlove.


V cene zájazdu (125€) je zahrnuté :

 • doprava autobusom
 • 2 x ubytovanie v *** hoteli v Českom Krumlove s raňajkami
 • sprievodcovia v Českom Krumlove a Holašoviciach
 • vstupné na divadelné predstavenie (ak o predstavenie nemáte záujem, bude cena zájazdu nižšia o 25€, tzn. 100€)


Do ceny zájazdu nie je započítané :

 • strava okrem raňajok v hoteli
 • vstupné do pamiatok a múzeí
 • poplatok za zapožičanie lode na splavovanie Vltavy
 • plavba loďou po Lipne 
 • platba za lanovku alebo stezkabus
 • vstupné na Stezku korunami stromů
 • poplatok za tobogán
 • poplatok za požičanie kolobežky
 • cestovné poistenie


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených osôb


POLOHA : južné Čechy

VZDIALENOSŤ : 337 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN (oproti vyššie uvedenému sa časový plán mení z dôvodu, že som si neuvedomila, že v pondelok (2. deň zájazdu) sú zámky a múzeá zatvorené!) 

Nový časový plán :

nedeľa :

8,00 - odchod z Patrónky v Bratislave
8,10 - zastávka na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
12,00 - 14,00 - prehliadka hradu Rožmberk nad Vltavou, možný obed
15,00 - príchod do Českého Krumlova, ubytovanie, osobné voľno
19,30 - 21,00 - prehliadka Českého Krumlova so sprievodcom
od 21,30 - predstavenie na otáčavom hľadisku, peší presun do hotela, nocľah


pondelok :

do 9,00 - raňajky
9,30 - 10,20 - odvoz autobusom k Lipnu

10,30 - 11,30 - plavba loďou po Lipne
12,00 - 15,00 - prechádzka po Stezke korunami stromů, osobné voľno, oddych
15,00 - 16,30 - odvoz autobusom do obce Holašovice
16,30 - 18,00 - prechádza po Holašoviciach, možnosť návštevy niektorých usadlostí
do 19,00 - návrat do Českého Krumlova, osobné voľno, nocľah


utorok :

do 9,00 - raňajky, odchod z hotela
10,00 - 11,00 - prehliadka zámku v Českom Krumlove
do 15,00 - osobné voľno v Českom Krumlove - návšteva múzeí, prechádzky po zámockých záhradách, možnosť prehliadky Zámockého barokového divadla (treba objednať dopredu, objednáva si každý sám)
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom zájazde

STORNOPODMIENKY : 

Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

 •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
 •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
 •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.