Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Festival čokolády vo Valticiach s prehliadkou zámku Valtice, možnosť prehliadky aj zámku Lednice a cestou domov zastávka v červenom kostole v Břeclavi (Česká republika)


 • termín :27.10.2019
 • doprava:14.00€/os.Sladká nedeľa s dvoma zámkami a kostolom

Jeseň je ideálnym obdobím na podujatie, na ktoré vás pozývam - zámky Lednicko-Valtického areálu sú ešte otvorené a čokoláda, ktorú budete môcť ochutnávať na Čokoládovom festivale vo Valticiach, sa vám nebude rozpúšťať. Ja s vami na tento výlet nepôjdem, ale s vami pošlem Marcelu a pani sprievodkyňu Halászovú.

Postupnosť výletu 


Po príchode do Valtíc si prezriete zámok Valtice (9,30 - 11,00 hod.). Po jeho prehliadke bude osobné voľno do 15,00 hod., kedy budete môcť navštíviť Festival čokolády, pamiatky Valtíc alebo ostatné výstavy na valtickom zámku (uvádzam nižšie). Kto bude mať záujem aj o prehliadku zámku Lednice, príde o 13,00 k autobusu, ktorý ho do Ledníc zavezie. Tam som vám objednala vstup do zámku (13,30 - 14,30). Hneď po prehliadke zámku (nebude čas na skleník ani ostatné objekty) sa autobus vráti do Valtíc, kde pristúpia tí, čo o lednický zámok nemali záujem. Spolu potom odídete do Břeclavi, kde si prezriete tamojší kostol Navštívenia Panny Márie

Jazdiareň zámku Valtice


bude miestom, kde sa bude v termíne 25. - 28.10.2019 konať Festival čokolády. Je to krytá a rozľahlá stavba a ja predpokladám, že v nej bude umiestnených množstvo stánkov s najrôznejšími dobrotami z čokolády a aj pódium, na ktorom má byť kultúrny program. Na festival sa platí vstupné :

 • dospelí : 60 Kč
 • študenti, dôchodcovia : 40 Kč
 • ZŤP : zdarma


Ak by vám bolo v čokoládovom raji dlho, budete môcť vo Valticiach navštíviť :Vstupné do zámku Valtice (platí Klíč k památkám): 

 • dospelí : 190 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 130 Kč
 • ZŤP/S+1 : zdarma


Vstupné do zámku Lednice (platí Klíč k památkám): 

 • dospelí : 200 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 140 Kč
 • ZŤP/S+1 : zdarma


Kostol v Břeclavi 


Aj keď sa to možno nezdá, aj kostol Navštívenia Panny Márie v Břeclavi - Poštornej, je spojený s majiteľmi Lednicko - Valtického areálu, s Lichtensteinovcami. Oni ho totižto dali v obci Poštorná, ktorá bola kedysi samostatnou obcou, postaviť. Staval sa v rokoch 1895 – 1898, v novogotickom slohu, a jeho vysvätenia sa zúčastnila celá rodina Lichtensteinovcov, ktorá ho dala postaviť na prosbu miestnych obyvateľov, ktorým starý kostol z roku 1339 už nevyhovoval.  Na stavbu kostola boli použité tehly z miestnej lichtensteinskej tehelne – 200 druhov tehál, dlaždíc, tvaroviek a keramickej krytiny, čím vznikol unikátny exteriér, ale hlavne interiér kostola. Kostol totižto nie je ani zvonka ani zvnútra omietnutý a ozdobou sú mu práve unikátne poukladané tehly, ktorých polohu a uloženie vraj rozpočítal dvorný architekt Lichtenštejnovcov, Karel Weinbrenner, ešte skôr, ako sa so stavbou začalo.

Kostol si prezriete bez sprievodcu, ja vám len objednám pani, ktorá vám ho otvorí. Verte mi, sprievodcu vám v ňom netreba, stačí len zdvihnúť hlavu ... a obdivovať ...


POLOHA : južná Morava

VZDIALENOSŤ : 95 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
8,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
8,30 - zastávka v Malackách (pri Tescu)
9,30 - 11,00 - prehliadka zámku Valtice
11,00 - 15,00 - účasť na festivale čokolády vo Valticiach
13,00 - 15,00 - možný odvoz autobusom k zámku Lednice, prehliadka zámku Lednice (13,30 - 14,30)
15,30 - 16,00 - prehliadka červeného kostola v Břeclavi
16,30 - príchod do Malaciek
16,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
17,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom výlete

v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu