Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Zámky Dačice, Třeboň, Hluboká a Kratochvíle (Česká republika)


 • termín :23.05.2015
 • doprava:70.00€/os.Štyri zámky za dva dni a jedna hrobka k tomu

Pôvodne to mali byť zámky tri a nocľah v  Českých Budejoviciach, no nakoniec som našla hotel v prírode v Hlubokej nad Vltavou, len 1,5 km pešo od zámku Hluboká ... no nevyužite to! Tak budete môcť navštíviť nielen zámky v DačiciachTřeboni zámok Kratochvíle, ale aj zámok Hluboká. No a tú Schwarzenberskú hrobku v Třeboni, samozrejme, k tomu!

Prvý v poradí bude zámok Dačice, ktorý si prezrieme a hneď sa vyberieme do mesta Třeboň. Tu bude dvojhodinová prestávka na prechádzku mestom (bez sprievodcu), na oddych či obed. O 14-tej hodine sa všetci stretneme pri zámku, kde si prezrieme Schwarzenberské súkromné apartmány a potom sa pešo po hrádzi Spolského potoka presunieme k hrobke rodu Schwarzenberg, o ktorej nám porozpráva miestny sprievodca.

Do hotela v Hlubokej nad Vltavou by sme mali prísť okolo 17-tej hodiny. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s českou aj stredomorskou kuchyňou, kde sa budete môcť navečerať. Priamo pred hotelom je bazén. Hotel je postavený v prírode, mimo obce. Ak by ste si dali na večeru radšej opekané špekačky, je tu aj ohnisko, kde sa dá večer posedieť. 

budova Sporthotelu Barborka v Hlubokej nad Vltavou - CK zajazd-poznavaci.sk ohnisko pri Sporthoteli Barborka v Hlubokej nad Vltavou - CK zajazd-poznavaci.sk

Na druhý deň ráno bude v podstate až do 12,00 osobné voľno. Po raňajkách (švédske stoly) si budete môcť individuálne prezrieť zámok v Hlubokej (vstup dopredu objednám). Tam pôjdeme pešo a o 12,00 po nás k zámku príde autobus, ktorý bude potom pokračovať v ceste do zámku Kratochvíle. Tí, čo o prehliadku zámku nebudú mať záujem, môžu doobeda len tak oddychovať.

Do zámku Kratochvíle by sme mali doraziť o 13,00 hod. a pobudneme tu do 16-tej hodiny. Najprv si spolu prezrieme interiéry zámku a potom bude ešte dosť času na možný obed alebo na prechádzku zámockými záhradami. Do Bratislavy by sme sa mali vrátiť asi o 21. hodine.


UBYTOVANIE : 

V hoteli sú dvoj, troj a 4 posteľové izby :

Zatiaľ je k dispozícii :

 • 2 dvojposteľové izby
 • 2 trojposteľové izby


Po vašom prihlásení sa na zájazd vám zavolám a zarezervujem vám izbu podľa vášho výberu. Tu uvedený počet po každej prihláške aktualizujem.


Zámok Dačice :


Dačice boli v 16. storočí centrom rozsiahleho panstva rodu Krajíř z Krajku, šľachtického rodu pochádzajúceho z Korutánska. Tí tu najprv nechali postaviť tzv. Starý zámok, ktorý je dnes sídlom Mestského úradu. Nový (dnešný) zámok, je v roku 1591 v dačických pozemkových knihách uvádzaný ako novostavba. Aj tá sa však postupne prerábala a keď v roku 1809 prešiel zámok dedičstvom na šľachtický rod Dalberg, začal Karl Anton Maximilian Dalberg zámok postupne premieňať na moderné a pohodlné sídlo pre svoju rodinu, zvyknutú na luxus. 

pohlad zhora na zamok Dacice - CK zajazd-poznavaci.skPosledné stavebné úpravy za Friedricha Egbert Dalberga v roku 1909 zmenili hlavne vzhľad nádvorí. Po smrti posledného Dalberga, Johanna, sa stal zámok nakrátko majetkom rodu Salm-Salm. V roku 1945 však bol zámok zoštátnený a sprístupnený verejnosti. Dnešnú prehliadkovú trasu tvorí 20 historicky zariadených miestností.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 100 Kč
 • dôchodcovia, deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 70 Kč


Zámok Třeboň :


stojí na juhozápadnej strane historického centra mesta. V týchto miestach predtým stával panský dvorec, neskôr prestavaný na kamenný hrádok, o ktorom sú prvé písomné zmienky už v roku 1374, kedy Třeboň patrila rodu Rožmberk.

Vok z Rožmberka si za svoje sídlo vybral práve Třeboň a podstatne rozšíril budovu v dnešnom severozápadnom nároží. Jindřich z Rožmberka zas nechal pristavať východné a západné krídlo. Po požiari hradu v roku 1562 začal Vilém z Rožmberka s náročnými prestavbami hradu na renesančný zámok v štýle talianskej módy. V areáli zámku bol tiež vybudovaný zámocký pivovar a sladovňa. V roku 1602 si Třeboň za svoje sídelné mesto vybral posledný z rodu Rožmerkov - Petr Vok, ktorý sem presídlil aj s celým svojím dvorom. 

pohlad zhora na zamok Trebon - CK zajazd-poznavaci.skV roku 1660 sa novými majiteľmi zámku stali Schwarzenbergovci, ktorí dali na mieste bývalého zámockého pivovaru postaviť barokovú správcovskú budovu. Po pozemkovej reforme začiatkom 20. storočia bola Schwarzenbergom podstatná časť ich veľkostatku vyvlastnená a z třeboňského panstva im zostala len budova zámku, ktorá v letných mesiacoch slúžila ako hotel.

V roku 1947 bol zámok, tak isto ako Hluboká či Krumlov a iné ich majetky, osobitným zákonom Lex Schwarzenberg zoštátnený.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 100 Kč
 • dôchodcovia, deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 70 Kč


Hrobka rodu Schwarzenberg :


je postavená v anglickom parku asi 1 km od třeboňského zámku a o postaviť ju dali Ján Adolf II. Schwarzenberg so svojou manželkou kňažnou Eleonórou.

Od roku 1784 boli príslušníci schwarzenbergského rodu pochovávaní v neďalekom kostolíku Sv. Juraja, ktorý však bol už v druhej polovici 19.storočia zaplnený a nevyhovoval hygienickým predpisom. Prato sa Schwarzenbergovci rozhodli dať si postaviť vlastnú rodinnú hrobku. 

pohlad zhora na Schwarzenbersku hrobku v Treboni - CK zajazd-poznavaci.skNovogotická stavba, ktorú začali stavať v roku 1874, má tvar pravidelného šesťuholníka a je dvojpodlažná. V hrobke je umiestnených 26 rakiev, v ktorých sú v dvojplášťových rakvách uložené zabalzamované pozostatky príslušníkov rodu Schwarzenberg.

Vstupné do hrobky :

 • dospelí : 60 Kč
 • dôchodcovia, deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 40 Kč


Zámok Hluboká :


Kto by nepoznal typickú stavbu zámku v Hlubokej, ktorý až do konca vojny patril rodu Schwarzenberg? Jeho história je taká bohatá, že ak by som ju tu uviedla, tak by vás to už nebavilo čítať . 

zamok Hluboka postaveny v style tudorovskej gotiky - CK zajazd-poznavaci.skPreto sem uvediem len to, že zámok v Hlubokej je postavený v štýle tudorovskej gotiky (podľa vzoru anglického kráľovského zámku Windsor) a že interiéry tohto zámku, ktorý je jedným z najkrajších zámkov v Čechách, sú bohato vykladané vzácnym drevom a zariadené vzácnym nábytkom. 

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 160 Kč
 • dôchodcovia, deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 110 Kč


Zámok Kratochvíle :


Na mieste dnešného zámku stával pôvodne hospodársky dvor, ktorý v roku 1569 venoval Vilém z Rožmerka Jakubovi Krčínovi z Jelčan. Ten tu dal postaviť nový dvor, okolo ktorého zriadil rozsiahlu loveckú oboru. Toto dielo sa rožmberksému vladárovi zapáčilo natoľko, že ho v roku 1579 od Krčína odkúpil späť a v roku 1583 poveril staviteľa Baldassara Maggiho, aby mu v susedstve tohto dvora postavil nový poľovnícky zámok v talianskom štýle.

pohlad zhora na areal zamku Kratochvile - CK zajazd-poznavaci.skVzniklo tak v Európe výnimočné dielo - pravidelný areál v tvare veľkého obdĺžnika, ohradený múrom, v ktorého troch rohoch sú postavené malé domčeky. Vila (zámok) nie je umiestnená v strede priestoru, ale je posunutá do prednej časti záhrady kolmo k hlavnej osi, ktorá je zvýraznená vstupnou vežou. Zaujímavosťou je vodná priekopa postavená okolo zámku.

Renesančný interiér zámku je vzácne zdobený maľbami aj figurálnou štukovou výzdobou. Zariadenie zámku pripomína život posledných Rožmberkov - Viléma z Rožmberka a Petra Voka - teda koniec 16. a začiatok 17. storočia.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 140 Kč
 • dôchodcovia : 100 Kč
 • deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 80 Kč

Vstupné do všetkých objektov vrámci zájazdu spolu : 

 • dospelí : 560 Kč (cca 21€)
 • dôchodcovia : 400 Kč (cca 15€)
 • deti a študenti do 26 rokov, ZŤP : 310 Kč (cca 12€)


Poznámka : Nemusíte navštíviť všetky zámky. O tom, do ktorých zámkov vám mám kúpiť vstupné, mi poviete v autobuse po ceste do Dačíc. Tam mi aj zaplatíte súhrnnú platbu za zámky, ktorých prehliadku chcete absolvovať. Platiť mi budete v Kč.V cene zájazdu (75€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • ubytovanie v hoteli s raňajkami (švédske stoly)


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava (okrem raňajok)
 • vstupné do zámku Dačice
 • vstupné do zámku Třeboň
 • vstupné do Schwarzenbergskej hrobky
 • vstupné do zámku Hluboká
 • vstupné do zámku Kratochvíle
 • cestovné poistenie


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 


POLOHA : juh Českej republiky

VZDIALENOSŤ : 336 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

5,00 - odchod z Hlavnej stanice v Bratislave
5,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
5,30 - zastávka v Malackách (parkovisko pri Bille)
9,00 - 10,30 - prehliadka zámku v Dačiciach
10,30 - 12,00 - cesta do Třebone
12,00 - 14,00 - osobné voľno v Třeboni, individuálna prechádza v meste, možný obed
14,00 - 16,00 - prehliadka zámku v Třeboni vrátane hrobky rudu Schwarzenberg
do 17,00 - príchod do hotela v Hlubokej nad Vltavou, večera individuálne, osobné voľno, nocľah


nedeľa :

raňajky
do 12,00 osobné voľno na oddych alebo na individuálnu prehliadku zámku v Hlubokej
12,00 - 13,00 - cesta do zámku Kratochvíle
13,00 - 16,00 - prehliadka zámku Kratochvíle, osobné voľno, možný obed
do 20,30 - príchod do Malaciek
do 20,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
do 21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom zájazde

STORNOPODMIENKY : 

Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

 •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
 •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
 •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.