Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Deň strávený vo Family parku - aj ako možná odmena za vysvedčenie (Rakúsko)


  • termín :01.07.2017
  • doprava:10.00€/os.Odmena deťom

Výlet koncom júna do zábavného Family parku v Rakúsku sa stáva už pomaly tradičným výletom v mojej ponuke. Je koncipovaný ako odmena za vysvedčenie, ale je samozrejmé, že môžu ísť aj neškolopovinné deti, alebo bujará mládež, ktorá sa rada vozí na kolotočoch. Výhodou je, že doprava je za rozumnú cenu a keďže tam ideme ako skupina, každý ušetrí na vstupnom 4,50€.

Zábavný park v St. Margarethen


vznikol v podstate v roku 1965, kedy sa do St. Margarethenu prisťahovala rodina Müllerovcov. Erwin Müller, otec terajšieho majiteľa parku, Maria Müllera, tu v kameňolome Römersteinbruch pracoval ako kamenár, kde aj zhotovil sochu svätého Juraja, ktorá ešte dnes víta návštevníkov parku pri vstupnej bráne. Bola to doba, kedy v  Európe vznikali rozprávkové parky a jeden taký si chcel otvoriť aj pán Müller.

V roku 1966 začal pracovať na prvých rozprávkových postavách a ešte v ten istý rok otvoril v obci  Schützen am Gebirge svoj prvý rozprávkový les, ktorý neskôr presťahoval na miesto, kde stojí dodnes. Je samozrejmé, že park sa za tie roky rozrástol a pribudla k nemu aj časť s domácimi zvieratami, ktoré je možné kŕmiť potravou zakúpenou pri vstupe do parku.

Family park St. Margarethen - Rakusko - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skFamily park je v súčasnosti najväčším zábavným parkom v Rakúsku a deti, ale ani dospelí, sa tu určite nebudú nudiť! Jeho výhodou je, že po zaplatení vstupného sa už za žiadne atrakcie neplatí a môžete ich využívať celý deň, koľko len chcete. Je tu množstvo kolotočov, vláčikov, preliezkových rozprávkových domov, ale aj vodný svet, kde sa môžu deti v horúcich letných dňoch vyblázniť behaním medzi zábavnými fontánami alebo pod umelými vodopádmi. Sú tu obrovské šmykľavky aj húsenicové dráhy ... kto si čo vyberie.

Stíšiť sa je možné práve v časti so zvieratami alebo v reštauráciách. O tom, že atrakcie v parku sú naozaj kvalitné a žiadané, svedčí vysoká návštevnosť, ktorá v minulom roku dosiahla číslo 633 000.

Vstupné do Family parku :

  • dospelí : 18,50€ (už po skupinovej zľave)
  • deti do 3 rokov : zdarma
  • oslávenec do 14 rokov (musí sa preukázať potvrdením s dátumom narodenia) : zdarma


Pripomienka : ak predpokladáte, že sa vaše dieťa bude hrať s vodnými fontánami, nezabudnite mu priniesť náhradné oblečenie !


POLOHA : severné Rakúsko

VZDIALENOSŤ : 74 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 16,00 - zábava vo Family parku

18,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
18,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
  • Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu