Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Festival rýb v Budapešti s možnosťou kúpania v Széchényiho kúpeľoch (Maďarsko)


  • termín :11.02.2017
  • doprava:25.00€/os.Máte radi jedlá z čerstvých rýb?

Tak táto akcia je pre vás ako vyšitá! Už po piaty krát sa bude totižto v Budapešti konať veľký gastronomický festival, kde budú stredobodom pozornosti ryby a jedná z rýb. Za štyri roky svojej existencie sa tento festival "vyšvihol" na najväčšie podujatie tohto druhu v Európe.

rabacia polievka halaszle caka na posudenie poroty - festival ryb v Budapesti (halfesztival) - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skOkrem tradičných maďarských pokrmov z rýb, akými sú tradičná polievka z rýb - halászlé  alebo pražené ryby najrôznejších druhov, tu budete môcť ochutnať aj jedlá z rýb z thajskej, vietnamskej, japonskej alebo ruskej kuchyne. Festival podporujú aj niektoré veľvyslanectvá štátov, ktoré sú v Budapešti zastúpené a tak aj oni pozvú zástupcov svojich krajín, aby sa na tomto festivale prezentovali. Súťažiť vo varení halászlé sem prídu družstvá, ktoré sa pravidelne zúčastňujú podobných festivalov po celom Maďarsku.

Halfesztival Budapest - festival ryb v budapesti - velky vyber jedal z ryb - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skAk ste rybár, tak aj vy si tu prídete na svoje, pretože tu budú vystavovať najväčšie "kúsky", ktoré pri chystaní zásob na tento festival ulovili. 

Na podujatí, ktoré sa bude konať v Mestskom parku (pri Námestí hrdinov), bude viac ako 200 vystavovateľov, čiže súťažných družstiev aj predajcov. Pozývam vás teda na podujatie, kde si budete môcť byť istí, že jedlá, ktoré jete, pripravili tí najlepší odborníci a že sú pripravené len z čerstvých rýb! 

Možnosť kúpania 


Ak máte radi pobyt v horúcej termálnej vode, prineste si so sebou aj plavky. Hneď oproti Mestskému parku sú totižto vychýrené Széchényiho kúpele, najstaršie kúpele v Budapešti. Už v roku 1913 tu boli vybudované prvé kúpeľné budovy, ktoré boli odvtedy viackrát prebudované, zmodernizované a rozšírené. Dnes majú Széchényiho kúpele 18 bazénov s liečivou vodou rôznych teplôt a patrí medzi ne aj 50 metrový plavecký bazén.

Szechenyiho kupele - Budapest - termalny bazen - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skČi už strávite v týchto kúpeľoch celý deň, čiže čas od 10-tej do 16-tej, alebo sa pôjdete najprv okúpať a potom si pochutnáte na horúcom halászlé (alebo naopak), je len na vás.

Vstupné do Széchényiho kúpeľov : 4900 Ft (jednotne)


Iné možnosti v okolí 


Ak sa pozriete na mapu a zistíte si polohu Mestského parku, uvidíte, že okrem hradu Vajdahuňad, ktorý tu bol ako umelá stavba postavený pri výročí milénia (tisíc rokov od príchodu Maďarov do Panónskej nížiny) v roku  1896, sa v týchto miestach k návšteve ponúkajú aj :

Zoologická záhrada : jedna najstarších v Európe, na ploche skoro 11 ha. (vstupné : 2500/1800 Ft)

Galéria výtvarného umenia (Műcsarnok) je najväčším výstavným priestorom v Maďarsku, konajú sa tu výstavy maďarských aj zahraničných maliarov (vstupné : 2200/1100 Ft).

a ak ste zbehlí vo využívaní metra, tak môžete napríklad navštíviť Múzeum teroru (Teror háza) na Andrášiho triede 60, kde nájdete exponáty týkajúce sa doby, keď v Maďarsku vládli fašisti a komunisti. (vstupné : 2000/1000 Ft)


Ja viem, že doma v teple je príjemne, no dá sa neísť na výlet s toľkými možnosťami trávenia voľného času ?


POLOHA : severné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 200 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

6,50 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 16,00 - účasť na Festivale rýb alebo kúpanie v Széchényiho kúpeľoch (dá sa stihnúť aj oboje)
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu