Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Hévíz - kúpanie sa v termálnom kúpalisku a možná návšteva rezervácie vodných byvolov (Maďarsko)


  • termín :09.06.2019
  • doprava:22.00€/os.Pohoda medzi leknami

Myslím si, že nie je potrebné dopodrobna opisovať termálne jazero v Hévíze, skôr by som poukázala na to, aby ste si pri vchode do vestibulu kúpaliska veľmi neobzerali maketu 38 metrov hlbokého krátera, z ktorého až na povrch jazera prúdi za sekundu 410 litrov 40°C teplej minerálnej vody :-). Možno by vás chuť na kúpanie prešla. Takto však aspoň viete, že voda je naozaj "bio", pretože vďaka prirodzenej cirkulácii ju nie je nutné chemicky dezinfikovať.

Termálna voda jazera Hévíz sa ešte v hĺbke premiešava a tak je jej teplota pri hladine "tak akurát". Ak máte chuť na vodu teplejšiu, treba využiť zastrešenú stavbu v prostriedku jazera, kde je voda najteplejšia. Voda v Hévíze je vodíkovo-karbonátová, sírová, jemne rádioaktívna a obsahuje vápnik a horčík. 

Keďže je termálne jazero v Hévíze naozaj prírodným útvarom, rastú v jeho niektorých častiach krásne lekná využívajúce celoročne stabilnú teplotu tunajšej vody.

Ak máte doma plávacie koleso alebo polystyrénovú plávaciu tyč (dá sa ohýbať a spájať do rôznych tvarov, na obrázku nižšie), tak si ju prineste, lebo v jazere sa nedá dotknúť dna, čiže by ste museli celý deň plávať a to určite nevydržíte. Ak nič také doma nemáte, dajú sa také ohybné polystyrénové tyče zapožičať na mieste (za nevratný poplatok asi 1000 Ft).

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

Vstupné do termálu Hévíz : 3000 Ft (jednotne)

Byvolia rezervácia


28 km južne od Hévízu, medzi obcami Balatonmagyaród a Zalakomár, je rezervácia s desiatkami vodných byvolov. Toto zviera obýva maďarskú pustu už mnoho rokov, priviezli ho sem z Ázie a chovajú ho na mäso. Podľa ortodoxných rabínov má jeho mäso dokonca kóšer kvalitu.

Ak nebudete mať záujem kúpať sa celý deň a ste zvedaví na túto rezerváciu, stretneme sa o pol druhej v autobuse, ktorý nás k tejto rezervácii odvezie. Po rezervácii sa pohybujete pešo. Okruh má asi 1,5 km a jeho súčasťou je aj vyhliadka, z ktorej je za dobrého počasia vidieť hladinu Balatonu. Upozorňujem, že sa budeme pohybovať na miestach v blízkosti hovädzieho dobytka, preto bude prítomnosť múch a dotieravého hmyzu prirodzená.

Vstupné do rezervácie : 800 Ft (jednotne)


POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 219 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

6,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
6,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
10,00 - 16,00 - kúpanie sa v termálnom jazere v Hévízi
13,30 - 16,00 - možná návšteva byvolej rezervácie
20,00 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu