Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na koniec apríla - zámok Jaroměřice nad Rokytnou, Múzeum A. Muchu a V. Menšíka v Ivančiciach a najstaršia synagóga na Morave v Dolnych Kouniciach (Česká republika)


 • termín :29.04.2018
 • doprava:20.00€/os.Moravské Versailles

Aj takto sa niekde uvádza názov zámku v Jaroměřiciach nad Rokytnou. Je to hlavne pre jeho mohutnosť a rozľahlosť, čím patrí k najväčším nielen v Českej republike ale aj v strednej Európe. Avšak dnešný zámok, postavený v barokovom slohu na začiatku 18. storočia, vraj aj tak nie je taký rozsiahly, aký ho chcel mať jeho staviteľ, Jan Adam Questenberk. V českých šľachtických kruhoch meno nie veľmi známe, ale pre Jaroměřice veľmi prínosné. Za vlády tohto pána na tomto území bol prestavaný pôvodný renesančný zámok na takúto nádheru, on bol zakladateľom rozsiahlych francúzskych záhrad aj anglického parku a za jeho života zažili Jaroměřice najväčší kultúrny rozkvet. Mali vtedy veľkú knižnicu, galériu, divadlo aj vlastnú kapelu.

zamok jaromerice nad Rokytnou - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skMy si na zámku prezrieme prehliadkovú trasu s názvom grófsky apartmán, ktorej súčasťou budú najkrajšie priestory zámku ako sú Sieň predkov, sala terrena či rímske kúpele.

Vstupné do zámku :

 • dospelí : 110Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 80 Kč
 • ZŤP/S + 1 : zdarma


Ivančice, Menšík a Mucha


Rovných 40 km východne od Jaroměříc je malá obec Ivančice, z ktorej pochádzajú dvaja významní rodáci.

Alfons Mucha (1860 - 1939), maliar známy po celom svete svojimi typickými plagátmi kreslenými v secesnom štýle a tak isto veľkým obrazovým opusom s názvom Slovanská epopej. V Ivančiciach má múzeum. Vstupné : 40/20 Kč

Vladimír Menšík (1929 - 1988), veľký herec, komik s darom reči, ktorého pozná celé Česko aj Slovensko. Na prízemí Infocentra v Ivančiciach je niekoľko miestností venovaných jeho životu. Vstupné : 20/10 Kč

V Ivančiciach bude osobné voľno s možnosťou obeda, návšteva oboch múzeí nebude organizovaná, v prípade záujmu si ich budete môcť prezrieť individuálne. 


Tajomno v Dolních Kouniciach


Dolních Kouniciach sme už boli v roku 2017 a privítali nás naozaj spirituálne. Sú v nich totižto pozostatky kláštora Rosa Coeli s kostolom Panny Márie. Teda ... kostolom ... lepšie povedané, s jeho torzom. Ale ten pocit, keď vojdete medzi tie mohutné nezastrešené múry! Tento kláštor mal bohatú históriu, ale Dolní Kounice dnes nenavštívime kvôli kláštoru (i keď budem rada, ak stihneme "čo len očkom" nakuknúť aj doňho). Našim dnešným cieľom bude jedna z najstarších synagóg na Morave, ktorá je tiež v tejto obci.

interier synagogy - Dolni Kounice - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skDostavaná bola v roku 1656, avšak to nebola prvá synagóga v tejto obci. Jej predchodkyňu vyplienili a vypálili švédske vojská tak ako ostatné tunajšie budovy. Bolo preto treba stavať od začiatku a tak sa Židia dohodli, že si novú synagógu postavia uprostred svojho geta. Vznikla tak samostatne stojaca stavba v maursko - renesančnom slohu. Svojmu účelu slúžila synagóga až do 2. svetovej vojny, kedy ju fašisti zatvorili.Modlitebňou však nebola ani po skončení vojny, to ju využívali ako skladisko. Až v roku 1991 bola synagóga v reštitúcii vrátená Židovskej náboženskej obci v Brne. V rokoch 1988 - 2004 prešla kompletnou rekonštrukciou, kedy bola kompletne obnovená výzdoba interiéru v podobe rastlinných a orientálnych motívov spolu s hebrejskými náboženskými nápismi.

 Vstupné do synagógy (fotografovanie : 30 Kč) :

 • dospelí : 30Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 20 Kč


POLOHA : južná Morava 

VZDIALENOSŤ : 192 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku v Jaroměřiciach nad Rokytnou

12,30 - 14,30 - osobné voľno v Ivančiciach, možná návšteva múzea Muchu, Menšíka, možnosť obeda
15,00 - 17,00 - prehliadka synagógy a kláštora v Dolních Kouniciach
18,30 - príchod do Malaciek (Tesco)
18,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu