Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Karlovy Vary - Františkovy a Mariánské Lázně - mestá Plzeň a Cheb, hrad Loket a Dom motýľov k tomu (Česká republika)


 • termín :05.05.2017
 • doprava:130.00€/os.Opakovanie z roku 2016

Zájazd do Karlovych Varov vznikol v podstate na objednávku. Žiadosť o zorganizovanie zájazdu do týchto končín zaznela vo výletnom autobuse toľkokrát, že som musela "povoliť" a pustiť sa do organizácie zájazdu do miest, ktoré sú od Bratislavy vzdialenejšie ako samotné Košice! A tak sme sa tam v septembri 2016 vybrali po prvý krát. O zájazd bol veľký záujem a tak ho v tomto roku opakujem dva krát, pretože v roku 2018 ho do ponuky nedám, to pôjdeme zasa inam.

Ako prvý termín v tomto roku som vybrala májový piatok až nedeľu pred pondelkom - ôsmym májom (sviatok), aby ste mali čas pred utorkovým nástupom do práce trošku zregenerovať. Ak sa vám neušlo miesto v tomto turnuse, môžete využiť druhý termín, a to 14. - 16.9.2017 (štvrtok - sobota), kde je 15.9.2017 znova sviatok a tak isto vám nedeľa zostáva na oddych. Netvrdím, že ten zájazd je náročný, ale po troch dňoch strávených mimo domu je vždy lepšie mať jeden deň aspoň na to vybalenie kufra :-).


Plán zájazdu :


Z Bratislavy odídeme skoro ráno, pretože cesta do Karlovych Varov trošku potrvá. V Prahe k nám pristúpi sprievodca, ktorý nás bude po tri dni sprevádzať. Najprv sa zastavíme v Plzni, kde si prezrieme jej historické centrum a bude aj čas na obed. Pokračovať budeme do Bečova nad Teplou, kde majú unikát, ktorým je Relikviár svätého Maura. Po prehliadke relikviára sa odvezieme ubytovať.

Druhý deň začneme raňajkami v hoteli a presunieme sa do najmenšieho mesta "kúpeľného trojuholníka" a tým budú Františkove Lázně. Potom bude nasledovať krásne mesto Cheb so zaujímavým hradom a unikátnymi kachľami a končiť budeme druhým kúpeľným mestom a tým budú Mariánske Lázně.

Najväčšie a najznámejšie kúpeľné mesto Karlovarského kraja, Karlovy Vary, si necháme ako bonbónik, až na tretí deň, ale predtým sa ešte zastavíme v Lokti, kde bude osobné voľno na prehliadku hradu alebo na prechádzku mestom. No a už budú naozaj nesledovať Karlovy Vary, ktoré si prezrieme so sprievodcom, ale čas bude aj na individuálne potulky kúpeľnou promenádou. Do Bratislavy by sme sa mali vrátiť okolo 22-hej hodiny.


Plzeň 


je nám známa skôr ako mesto piva, no ak ste v nej ešte neboli, tak vás určite očarí svojim námestím obkoleseným historickými budovami, v ktorého centre sa týči gotická katedrála sv. Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Českej republike.

Plzeň je štvrtým najväčším mestom v Českej republike a bola založená v roku 1295 českým kráľom Václavom II. na sútoku riek Úhlava, Úslava, Radbuza a Mže. Dnes má okolo 167 000 obyvateľov a spomeniem tu najvýznamnejších rodákov tohto západočeského mesta, ktorými sú Josef Skupa (autor drevených bábok Spejbl a Hurvínek), herec Miroslav Horníček, cestovateľ Miroslav Zikmund, nezabudnuteľný Jiří Suchý, terajšia futbalová hviezda - brankár Petr Čech, no najslávnejším zo všetkých bude určite Karel Gott!


Relikviár sv. Maura


je románskou pamiatkou zo začiatku 13. storočia a po korunovačných klenotoch je to druhá najcennejšia pamiatka v Českej republike. Jeho novodobá história sa začala písať v roku 1984, kedy Danny Douglas, obchodník z USA, kontaktoval vo Viedni veľvyslanectvo ČSSR s požiadavkou o vyvezenie jedného predmetu z republiky za nemalú finančnú odmenu. Začalo sa pátranie a vyšetrovanie, až indície priviedli bádateľov na hrad Bečov nad Teplou, kde dňa 5.11.1985 pod podlahou kaplnky zámockého kostola, pod kopou piesku, objavili zlatú skrinku s rozmermi 140 x 42 a 65 cm. 

Všetko o relikviároch, ich pôvode aj význame, ale hlavne o Relikviári sv. Maura (o jeho pôvode, objavení aj reštaurovaní) sa dozviete počas zaujímavého prehliadkového okruhu, ktorý bude končiť v tmavom trezore, kde je relikviár uložený. 

Vstupné na okruh o relikviári :

 • dospelý : 140 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 100 Kč


Františkovy Lázně


sú najmenším z troch kúpeľných miest "kúpeľného trojuholníka" v Karlovarskom kraji. Avšak aj napriek tomu sa mne osobne páčia zo všetkých troch miest najviac. Sú plné zelene a kúpeľná promenáda je vlastne len jedna ulica lemovaná obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami. Väčší podiel má v tomto mestečku s približne 6000 stálymi obyvateľmi rozsiahly, pekne upravený park s altánkami kryjúcimi jednotlivé liečivé pramene. Mestom sa prejdeme so sprievodcom, zastavíme sa, samozrejme, aj pri soche Františka s vylešteným "pinďúrkom" a ukážem vám, v ktorom obchode tu predávajú likér Adler (obdoba Becherovky).


Cheb


je ďalšou perličkou medzi mestami nachádzajúcimi sa blízko nemeckých hraníc. Na námestí Chebu je takzvaný Špalíček, symbol mesta, čo je vlastne 11 domov rozdelených Kramářskou uličkou, ktoré začali od 13. storočia vyrastať na mieste niekdajších obchodných prístreškov a mäsiarskych obchodov. Ďalším typickým znakom chebského námestia sú vysoké, až trojposchodové strechy domov, ktoré námestie lemujú, ale o tom, na čo takto vysoké strechy slúžili, vám povie sprievodca. Ja vás ešte pozvem na miestny gotický hrad s Čiernou vežou, vzácnou dvojpodlažnou gotickou kaplnkou a nádhernou keramickou pecou.

Vstupné na hrad v Chebe :

 • dospelý : 80 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 40 Kč


Mariánské Lázně


Dnešný deň zakončíme v Mariánskych Lázňach. Prejdeme sa po nich so sprievodcom, zastavíme sa pri niektorých prameňoch, bude čas aj na rozchod v meste a prípadnú večeru a nakoniec sa všetci stretneme pri spievajúcej fontáne, ktorá začne o 17-tej svoje predstavenie. Potom už bude nasledovať nocľah v hoteli.


Loket


je na ceste od ubytovania do Karlovych Varov a tak by bola škoda sa tam nezastaviť. Priznám sa bez mučenia, že ja sama som si myslela, že Loket je len osamotený hrad niekde na skalnatom výbežku ... ale Loket je aj pekná obec pod týmto hradom ležiaca v ohybe rieky Ohře v tvare lakťa (odtiaľ názov Loket). Samotný hrad Loket tu začali stavať niekedy začiatkom 13. storočia na mieste niekdajšieho slovanského hradiska. V českých dejinách je hrad známy hlavne ako väzenie budúceho kráľa Karla IV., kedy ho jeho otec, Ján Luxemburský, ako trojročného odňal jeho matke, Eliške Přemyslovej, a umiestnil na nejaký čas práve na tento hrad. 

Hrad Loket slúžil v rokoch 1792 až 1948 ako väzenie a potom sa už neobnovoval. Dnes je na hrade niekoľko expozícií a najzaujímavejšia je asi časť s väzením a útrpným právom. Hrad zaujme hlavne svojou rozlohou a mohutnosťou.

Vstupné na hrad Loket :

 • dospelý : 110 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 90 Kč


Karlovy Vary


si prezrieme ako posledné - ako čerešničku na torte. Sú predsa najslávnejšie aj najväčšie zo všetkých troch kúpeľných miest, tak teda nech sú nakoniec. Založil ich Karol IV. a sú mestom s najväčšou koncentráciou liečivých prameňov na svete. Je ich tu 16 a za 17-ty sa považuje Becherovka. najväčším prameňom v Karlovych Varoch je 73 stupňov horúci prameň Vřídlo, ktorý svoju liečivú vodu tlačí až do 12 metrovej výšky. 13 prameňov je rozmiestnených okolo rieky Teplá, ktorá mestom preteká, zostávajúce pramene sú umiestnené inde.

Mesto si najprv prezrieme so sprievodcom a potom bude osobné voľno na prechádzky, možný obed, ale aj na vyvezenie sa lanovkou na rozhľadňu Diana, z ktorej je krásny výhľad do okolia, ale poblíž ktorej je aj Motýlí dom. Viac o ňom sa dozviete v nasledovnej reportáži : http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/216562221500038/video/493461 

Lístok na lanovku na vyhliadku Diana (spiatočný) :

 • dospelý : 80 Kč
 • ZŤP : 40 Kč


Vstupné do Domu motýľov :

 • dospelý : 80 Kč
 • dôchodca, ZŤP : 50 Kč
V cene zájazdu (130€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • 2 x ubytovanie v hoteli s raňajkami (švédske stoly)
 • sprievodca počas troch dní


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava a nápoje (okrem raňajok)
 • vstupné do pamiatok a múzeí 
 • cestovné poistenie


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 


POLOHA : západné Čechy

VZDIALENOSŤ : 458 km od Bratislavy, 426 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

piatok :

5,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
5,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
5,30 - zastávka v Malackách pri Tescu
do 10,00 - príchod do Prahy, vyzdvihnutie sprievodcu
10,00 - 14,00 - cesta do Plzne, prehliadka mesta s možnosťou obeda (individuálne)
14,00 - 15,30 - cesta do Bečova nad Teplou
15,30 - 17,00 - prehliadka zámku 
do 17,30 - príchod do hotela, ubytovanie, možná večera

 

sobota :

do 8,00 - raňajky
do 11,00 - príchod do Františkovych Lázní, prehliadka mesta
11,30 - 14,00 - presun do mesta Cheb, jeho prehliadka, možná návšteva hradu alebo obed (individuálne)
14,00 - 15,00 - cesta do Mariánskych Lázní
15,00 - 18,00 - prehliadka mesta, osobné voľno, možná večera
do 18,30 - príchod do hotela

nedeľa :

do 8,30 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
9,30 - 10,30 - zastávka v obci Loket s možnosťou prehliadky hradu (individuálne)
11,30 - 15,00 - prehliadka Karlovych Varov so sprievodcom, možnosť návštevy Domu motýľov pri rozhľadni Diana, osobné voľno, možnosť obeda 

21,30 - príchod do Malaciek
21,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
22,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.