Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Plzeň, Cheb a hrad Loket aj s možnosťou návštevy Domu motýľov (Česká republika)


 • termín :14.09.2017
 • doprava:130.00€/os.Kto nestihol v máji, má tu Karlovy Vary ešte raz

Zájazd do Karlovych Varov organizujem v tomto roku dva krát (máj a september) - ako odpoveď na veľký záujem oň v roku 2016. V roku 2018 ho však v mojej ponuke nehľadajte, to dám priestor iným lokalitám! Tak ak ste v Karlovych Varoch ešte neboli, máte možnosť sa tam vybrať so mnou.

Vybrala som tri dni okolo 15. septembra, kedy je štátny sviatok a to štvrtok až sobotu (14. - 16. 9. 2017), aby ste mali v nedeľu po zájazde ešte voľno na oddych a na spracovávanie zážitkov.


Plán zájazdu :


Keďže cesta do Karlovych varov trvá niečo cez 6 hodín, vyrazíme z Bratislavy skoro ráno. V Prahe k nám pristúpi sprievodca, ktorý nás bude po tri dni sprevádzať a prvou našou zastávkou bude mesto Plzeň. Prezrieme si jej historické centrum (pivovar v pláne zájazdu nie je) a bude čas aj na obed. Pokračovať budeme na zámok do Bečova nad Teplou, kde majú Relikviár svätého Maura, svetový unikát. To už sa deň bude chýliť k večeru, tak sa pôjdeme ubytovať.

Na druhý deň sa po raňajkách v hoteli presunieme do Františkovych Lázní, najmenšieho mesta karlovarského "kúpeľného trojuholníka". Nasledovať bude Cheb so stredovekým námestím, zaujímavým hradom a unikátnymi kachľami, kde bude aj čas na obed. Program tohto dňa zakončíme druhým kúpeľným mestom a tým budú Mariánske Lázně.

Tretí deň zájazdu bude patriť Karlovym Varom, ale ešte predtým sa zastavíme v Lokti, kde si budete môcť prezrieť hrad Loket alebo sa len tak poprechádzať po mestečku. Nezdržíme sa tam dlho, lebo už sa všetci určite budete tešiť hlavne na "tie" Karlove Vary. Ich prehliadke bude venovaná asi hodinka a potom už bude osobné voľno na potulky po promenádach a chutnanie liečivej karlovarskej vody. Pobyt v tomto kúpeľnom meste skončíme o 15-tej hodine a do Bratislavy by sme sa mali vrátiť okolo desiatej večer.


Plzeň 


je krásne mesto s rozľahlým námestím, ktorému kraľuje gotická katedrála sv. Bartolomeja s najvyššou kostolnou vežou v Českej republike. Zrak každého návštevníka určite upútajú 3 moderné fontány na tomto námestí - každá inom rohu. navrhol ich Ondřej Císler a predstavujú anjela, chrta a ťavu, motívy z plzeňského znaku. Fontány sú odliate z bronzu a pozlátené. 

Plzeň bola založená v roku 1295 českým kráľom Václavom II. na sútoku riek Úhlava, Úslava, Radbuza a Mže a dnes je so svojimi okolo 167 000 obyvateľmi a rozlohou 138 km² štvrtým najväčším mestom Českej republiky. Keď sa povie Plzeň, každému sa vybaví pivo a Škoda, ale Plzeň je aj rodiskom významných českých osobností. Pochádzajú odtiaľto Josef Skupa (autor drevených bábok Spejbl a Hurvínek), herec Miroslav Horníček, cestovateľ Miroslav Zikmund, nezabudnuteľný Jiří Suchý, terajšia futbalová hviezda - brankár Petr Čech, ale aj najslávnejšia česká stár - Karel Gott!


Zámok Bečov nad Teplou s Relikviárom sv. Maura


Tento zámok týčiaci sa nad malilinkatou obcou by ani nebol taký významný, keby v roku 1984 nenavštívil veľvyslanectvo ČSSR vo Viedni občan USA, obchodník Danny Douglas, a nemal by zvláštnu požiadavku. Žiadal si povolenie na vyvezenie jednej jedinej, nešpecifikovanej veci z Československa a na oplátku ponúkal štátu celkom vysokú peňažnú odmenu. To sa nepozdávalo bezpečnostným orgánom a tak začali pátrať, kde a čo sa môže skrývať také vzácne. To "vzácne", čím je dnes Relikviár sv. Maura s pozostatkami sv. Jána Krstiteľa, sv. Maura, sv. Timoteja a sv. Apolinára, našli nakoniec zasypané pieskom pod podlahou kaplnky v miestnom zámku dňa 5.11.1985. "Debna" s rozmermi 140 x 42 a 65 cm vytvorená zo zlata a vyzdobená súborom 12 reliéfov, štrnástich sošiek z pozlateného striebra, drahých kameňov, polodrahokamov, antických gem, filigránov a emailu je dnes po korunovačných klenotoch druhým najvzácnejším pokladom Českej republiky.

Všetko o relikviáre, jeho histórii, objavení aj reštaurovaní sa dozviete vrámci prehliadkového okruhu, ktorý je pre vás už objednaný.

Vstupné na okruh o relikviári :

 • dospelý : 140 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 100 Kč


Františkovy Lázně


sú najmenším z troch kúpeľných miest "kúpeľného trojuholníka" v Karlovarskom kraji. Do ich centra sa dostaneme so sprievodcom prechádzkou po peknom parku, okolo altánkov, ktoré chránia minerálne pramene. Pri niektorých sa aj zastavíme, aby ste miestnu vodu mohli aj ochutnať. Zastavíme sa, samozrejme, aj pri soche Františka s vylešteným "pinďúrkom", pretože to bol vraj práve on, ktorý dopomáhal k otehotneniu paničkám, ktoré si sem chodili liečiť neplodnosť. V miestnej podnikovej predajni si budete môcť kúpiť naozaj lahodný likér Adler a bude čas aj na kávu. 


Cheb


bude miesto, kde zas bude čas na obed. Najprv si ale niečo povieme o centre mesta - Námestí kráľa Jiřího z Poděbrad. Jeho zaujímavosťou je symbol mesta, takzvaný Špalíček,  čo je vlastne 11 stredovekých domov rozdelených Kramářskou uličkou, ktoré začali od 13. storočia vyrastať na mieste niekdajších obchodných prístreškov a mäsiarskych obchodov. Ďalšou zaujímavosťou domov na námestí v Chebe sú ich vysoké, až trojposchodové strechy, ale o tom, na čo slúžili, vám povie sprievodca. Ja vás ešte pozvem na miestny gotický hrad s Čiernou vežou, vzácnou dvojpodlažnou gotickou kaplnkou a nádhernou keramickou pecou.

Vstupné na hrad v Chebe :

 • dospelý : 80 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 40 Kč


Mariánské Lázně


Treťou zastávkou dnešného putovania budú Mariánske Lázně. Prejdeme sa po kúpeľnej promenáde, ochutnáme niektoré pramene, bude čas aj na rozchod a prípadnú večeru (aj keď reštaurácia je aj v mieste ubytovanie) a nakoniec sa všetci stretneme pri spievajúcej fontáne, ktorá začne "spievať" o 17-tej hodine. Potom už nastúpime do autobusu a odvezieme sa do hotela.


Loket


je miesto, kde sa zastavíme na tretí deň po raňajkách. Keďže máme Loket po ceste do Karlovych Varov, bola by škoda sa tam nezastaviť. Loket je malé mestečko postavené nad ohybom rieky Ohře, ktorý vyzerá ako ruka zohnutá v lakti (odtiaľ názov Loket). Samotný hrad Loket, vypínajúci sa na skale nad mestom aj riekou, tu začali stavať niekedy začiatkom 13. storočia na mieste niekdajšieho slovanského hradiska. V českých dejinách je hrad známy hlavne ako väzenie budúceho kráľa Karla IV., kedy ho jeho otec, Ján Luxemburský, ako trojročného odňal jeho matke, Eliške Přemyslovej, a umiestnil na nejaký čas práve na tento hrad. 

Hrad Loket slúžil v rokoch 1792 až 1948 ako väzenie a potom sa už neobnovoval. Dnes je na hrade niekoľko expozícií a najzaujímavejšia je asi časť s väzením a útrpným právom. Hrad zaujme hlavne svojou rozlohou a mohutnosťou.

Vstupné na hrad Loket :

 • dospelý : 110 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 90 Kč


Karlovy Vary


sú najväčšie, najslávnejšie a aj najnavštevovanejšie zo všetkých troch kúpeľných miest. Založil ich Karol IV. a sú mestom s najväčšou koncentráciou liečivých prameňov na svete. Je ich tu 16 a za 17-ty sa považuje Becherovka. Najväčším karlovarským prameňom je horúci prameň Vřídlo, ktorý svoju liečivú vodu tlačí až do 12 metrovej výšky. 13 prameňov je rozmiestnených okolo rieky Teplá, ktorá mestom preteká, zostávajúce pramene vyvierajú v iných častiach mesta.

Mestom sa najprv prejdeme v sprievode sprievodcu a potom už bude osobné voľno na prechádzky, možný obed, ale aj na vyvezenie sa lanovkou na rozhľadňu Diana, z ktorej je krásny výhľad do okolia, ale poblíž ktorej je aj 

Motýlí dom. 

Na ploche viac ako 100 m2 budete môcť v tomto dome obdivovať skoro 30 druhov motýľov v počte viac ako 400 kusov. Pochádzajú z Thajska, Filipín a Južnej Ameriky a rozpätie ich krídel je až 20 cm. Ich kukly sem privážajú z celého sveta v počte 250 kusov týždenne a vy tu budete môcť pozorovať nielen lietajúce, ale aj liahnuce sa jedince. A ak by vám aj toto bolo málo, je pri Diane aj malá zoologická záhrada s pávmi, prasiatkami a kozami (zdarma).


Lístok na lanovku na vyhliadku Diana (spiatočný) :

 • dospelý : 80 Kč
 • ZŤP : 40 Kč


Vstupné do Domu motýľov :

 • dospelý : 80 Kč
 • dôchodca, ZŤP : 50 Kč


V cene zájazdu (130€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • 2 x ubytovanie v hoteli s raňajkami (švédske stoly)
 • sprievodca počas troch dní


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava a nápoje (okrem raňajok)
 • vstupné do pamiatok a múzeí 
 • cestovné poistenie


zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 prihlásených 


POLOHA : západné Čechy

VZDIALENOSŤ : 458 km od Bratislavy, 426 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

štvrtok :

5,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
5,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
5,30 - zastávka v Malackách pri Tescu
do 10,00 - príchod do Prahy, vyzdvihnutie sprievodcu
10,00 - 14,00 - cesta do Plzne, prehliadka mesta s možnosťou obeda (individuálne)
14,00 - 15,30 - cesta do Bečova nad Teplou
15,30 - 17,00 - prehliadka zámku 
do 17,30 - príchod do hotela, ubytovanie, možná večera

 

piatok :

do 8,00 - raňajky
do 11,00 - príchod do Františkovych Lázní, prehliadka mesta
11,30 - 14,00 - presun do mesta Cheb, jeho prehliadka, možná návšteva hradu alebo obed (individuálne)
14,00 - 15,00 - cesta do Mariánskych Lázní
15,00 - 17,00 - prehliadka mesta, osobné voľno, možná večera
do 17,30 - príchod do hotela

sobota :

do 8,30 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
9,30 - 10,30 - zastávka v obci Loket s možnosťou prehliadky hradu (individuálne)
11,30 - 15,00 - prehliadka Karlovych Varov so sprievodcom, možnosť návštevy Domu motýľov pri rozhľadni Diana, osobné voľno, možnosť obeda 

21,30 - príchod do Malaciek
21,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
22,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na zájazde je vždy prítomná zodpovedná zástupkyňa CK zajazd-poznavaci.sk (Gabriela Murínová)

 • STORNOPODMIENKY : 

  Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

  •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
  •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
  •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.