Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na barokový festival Hortus Magicus v Kroměríži, zámok Kroměříž a barokový cintorín Střílky (Česká republika)


 • termín :11.08.2018
 • doprava:17.00€/os.

Výlet, počas ktorého sa prenesieme do obdobia baroka a počas ktorého budeme mať možnosť precítiť jeho atmosféru so všetkým, čo k nej patrilo. Navštívime totiž barokový festival HORTUS MAGICUS, ktorý sa bude už po piaty raz konať v kroměřížskom Libosadu, teda v známej Kvetnej záhrade. Okrem toho sa zastavíme na zaujímavom barokovom cintoríne v Střílkach a absolvujeme aj prehliadku Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Teda - nech sa páči - vitajte v baroku...


Barokový cintorín Střílky


V obci Střílky, približne pol hodiny jazdy od Kroměříže, sa nachádza jeden výnimočný cintorín, predstavujúci unikát nielen v rámci Českej republiky, ale aj v rámci Európy. Ide o barokový cintorín, pochádzajúci z rokov 1730 až 1743 a považovaný za jednu z perál barokového staviteľského a sochárskeho umenia. Veľkoryso poňatý komplex, ktorého plocha zaberá takmer    2000 m2, zaujme mohutnou kaplnkou a - najmä - bohatou sochárskou výzdobou. Nechýbajú medzi ňou anjeli, alegórie cností, dobrých skutkov, ale ani smrteľných hriechov. Po cintoríne nás prevedie pani Marie Skřítková, ktorá sa obrovskou mierou zaslúžila o záchranu a zlepšenie stavu tejto vzácnej pamiatky.


Vstupné:

 • KČ 20,- / jednotne


Arcibiskupský zámok v KroměřížiArcibiskupský zámok v Kroměříži, kedysi letné sídlo olomouckých arcibiskupov, v súčasnosti pamiatka pod ochranou UNESCO, tvorí dominantu mesta. Vznik a vývoj tohto nádherného a honosného zámku je úzko spojený s históriou olomouckého biskupstva a arcibiskupstva, ako aj poddanskej obce olomouckých biskupov, ktorá bola v 13. storočí povýšená na mesto.

Dnešná podoba zámku pochádza z rokov 1664 až 1695. Vtedy bola totiž budova, za "éry" biskupa Karla Lichtenštejna - Kastelkorna, po tridsaťročnej vojne znovu vystavaná, a to podľa návrhu architekta Filiberta Luchese a Pietra Giovanniho Tencally. Mobiliár a výzdoba interiérov pochádzajú až druhej polovice 18. storočia. V každom prípade však reprezentačné a obytné priestory kroměřížskeho zámku patria medzi najhodnotnejšie zámocké interiéry v strednej Európe. Veľmi významné a svetoznáme sú napríklad galéria, obrazáreň, či knižnica. 

My si so sprievodcom prezrieme reprezentačné sály na prvom a druhom poschodí, ktorých prehliadka bude trvať približne 90 minút a ktoré nám ponúknu pohľady na skutočné skvosty.

Po prehliadke interiérov zámku už zamierime do Kvetnej záhrady, kde bude prebiehať barokový festival HORTIS MAGICUS.


Vstupné:

 • KČ 170,- / dospelá osoba
 • KČ 120,- / ZŤP, dôchodca


Festival HORTUS MAGICUS


Spojenie jedinečnej architektúry Kvetnej záhrady s - akoby na pár dní zázračne vzkriesenou barokovou kultúrou - to je festival HORTUS MAGICUS, ktorého piateho ročníka sa počas výletu zúčastníme. Aspoň na niekoľko hodín nás do atmosféry 17. storočia prenesú divadelné i hudobné predstavenia, ľudia v prekrásnych dobových kostýmoch, floristické exhibície a mnohé ďalšie atrakcie, vrátane možnosti ochutnávok dobových kulinárskych špecialít. V Kvetnej záhrade, patriacej medzi najvýznamnejšie záhradné pamiatky, bude, pravdaže, otvorená i Rotunda, aj ktorou sa návštevníci festivalu budú môcť pokochať.

Vstupné:
 • KČ 350,- / dospelá osoba
 • KČ 250,- / ZŤP, dôchodca    POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 188 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup pri budove Istropolisu v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej železničnej stanici
8,20 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,40 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 10,45 - prehliadka barokového cintorína Střílky
12,00 - 13,30 - prehliadka Arcibiskupského zámku v Kroměříži
13,30 - 17,30 - osobné voľno v Květné záhrade (tzv. Libosadech), kde bude prebiehať barokový festival HORTUS MAGICUS s bohatým kultúrnym programom, dobovými kostýmami, občerstvením
19,20 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,50 - príchod na Hlavnú železničnú stanicu v Bratislave
20,00 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu