Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Hrnčiarsky jarmok a prehliadka zámku v Kunštáte plus Jaskyňa Blaníckych rytierov (Česká republika)


 • termín :16.09.2017
 • doprava:15.00€/os.Zámocké naj

Každý hrad či zámok sa snaží prezentovať svojim naj - tým, čím sa od iných pamiatok líši. Niekde sú unikátne stropné fresky, zachovalé maľby či sgrafitá, inde majú hradného medveďa alebo významné osobnosti. O zámku v Kunštáte sa toho do roku 2005 veľa povedať nedalo, pretože bol z dôvodu havarijného stavu verejnosti neprístupný. Avšak postupnými opravami nadobudol svoj niekdajší vzhľad a môže sa pochváliť až tromi unikátmi :

 • v zámku sú najstaršie parkety v strednej Európe
 • v jeho tesnej blízkosti je unikátny psí cintorín - najstarší v Európe
 • a z tejto šľachtickej vetvy, od pánov z Kunštátu, pochádzal Jiří z Poděbrad, jediný český kráľ, ktorý nepochádzal z panovníckej dynastie ale z domácej českej šľachty


Myslím si, že je tu dosť "naj", aby sa oplatilo na tento výlet ísť, prezrieť si zámok a ešte sa pomotať medzi stánkami vrámci Hrnčiarskeho jarmoku, ktorý sa v Kunštáte v tento deň bude konať. 

Ja na tento výlet s vami nepôjdem, pretože budem v Karlovych Varoch, ale s vami pošlem Marcelu, ktorá sa o vás postará.

Zámok Kunštát


stojí na vyvýšenine na okraji mesta Kunštát. Z jednej strany ho obklopuje les, smerom k mestu sú dve zámocké záhrady, avšak na ich krásu si ešte treba nejaké to desaťročie počkať, lebo sa do pôvodného stavu obnovujú postupne. Samotný (pôvodne) hrad stál na tomto miestev 13. storočí. Založil ho Kuna z Kunštátu, prapredok už spomínaného Jiřího z Poděbrad. Kunštátski vlastnili hrad do roku 1521, na renesančné sídlo ho prestavali jeho ďalší majitelia, Černčickí z Kácova.

zamok Kunstat - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk Poslednými šľachtickými majiteľmi zámku aj panstva Kunštát boli grófi Coudenhove-Honrichs, ktorí ho vlastnili v rokoch 1901–1945. Tri roky na to bol zámok zoštátnený a stal sa depozitárom Moravského zemského archívu v Brne a mobilizačným skladom ministerstva vnútra, čo, samozrejme, zámku neprospelo.. 

1.1.2005 sa správy zámku ujal Národný pamiatkový ústav a po najnutnejších opravách a úpravách bol zámok Kunštát 1.6.2017 slávnostne sprístupnený verejnosti.

Ja som pre vás objednala prehliadku základného prehliadkového okruhu, čo sú reprezentačné priestory južného krídla, ale vy si budete môcť vrámci osobného voľna individuálne pozrieť aj ostatné zámocké priestory, ktoré nájdete TU (upozorňujem, že na niektoré sa musíte objednať dopredu!).

Vstupné do zámku :

 • dospelý : 100 Kč
 • študent, dôchodca, ZŤP : 70 Kč
 • ZŤP/P : zdarma


Hrnčiarsky jarmok


sa v Kunštáte bude tento rok konať už 25. krát a minulý rok ho navštívilo viac ako 14 000 návštevníkov, ktorí na ňom mohli obdivovať výtvory 180 výrobcov keramiky z Českej republiky, Slovenska, Maďarska, ale aj Bulharska!

Keďže je toto už 25. ročník jarmoku, jeho program sa za tie roky už ustálil a prakticky sa opakuje každoročne. Jarmok sa začína o 9,00 hod a slávnostne ho otvárajú o 13-tej hodine. Menia sa len predávajúci, účastníci hrnčiarskych súťaží a účinkujúci, ktorí sa vždy starajú o dobrú náladu návštevníkov. Kto to bude tento rok, si môžete pozrieť v podrobnom programe jarmoku : http://www.kunstat-mesto.cz/e_download.php?file=data/editor/215cs_2.pdf&original=KUNSTAT_plakat_jarmark%202017.pdf 

Miesto konania jarmoku je Námestí kráľa Jiřího a za účasť na ňom sa platí vstupné :

 • dospelí (aj dôchodcovia) : 100 Kč
 • deti : 40 Kč 


Môj bonus pre vás


jaskyna Blanickych rytierov - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk Keďže 1,5 km severne od Kunštátu je obec Rudka, kde Stanislav Rolínek, sochár - samouk, vytvoril jaskyňu s mýtickými postavami českej histórie  - Jaskyňu Blaníckych rytierov, bola by škoda sa tam nezastaviť. Jaskyňa je zaujímavým dielom, ktoré poteší nielen deti ale aj dospelých a hlavne - objektívy fotoaparátov. Keďže je prehliadka jaskyne nad rámec programu výletu a nemusí mať o ňu záujem každý, budú si musieť záujemcovia o jej návštevu skrátiť pobyt na jarmoku (aj tak vám naň zostanú celé 3 hodiny), o 15,30 nastúpia do autobusu a ten ich k jaskyni odvezie. Po jej prehliadke, najneskôr o 17,00, sa potom vrátia do Kunštátu, kde vyzdvihnú tých, ktorí o prehliadku jaskyne záujem nemali.

Vstupné do jaskyne (fotografovanie v jaskyni : 25 Kč) :

 • dospelý : 80 Kč
 • študent, dôchodca : 60 Kč
 • dieťa, ZŤP, ZŤP/P : 40 Kč

POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 177 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
8,30 - zastávka v Malackách (Tesco)
11,00 - 12,00 - prehliadka zámku v Kunštáte - 1. skupina
11,15 - 12,15 - prehliadka zámku v Kunštáte - 2. skupina
do 17,00 - osobné voľno, účasť na hrnčiarskom jarmoku, možnosť prehliadky ostatných zámockých okruhov
15,30 - odchod autobusu k Jaskyni Blaníckych rytierov, jeho návrat do Kunštátu do 17,00 hod.
19,30 - príchod do Malaciek (Tesco)
19,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí
 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
 • Malý sprievodca cestovným poistením


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu