Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Královské stříbření v Kutnej Hore (veľkolepý návrat do čias Václava IV.), zážitkový program v katedrále, zámok Žleby (Česká republika)


 • termín :20.06.2015
 • doprava:70.00€/os.Vráťme sa v Kutnej Hore o 600 rokov späť!

Mesto Kutná Hora bude tento rok už po 24. krát organizovať veľkolepú gotickú slávnosť s názvom Královské stříbření, počas ktorej sa môžete preniesť do doby, keď v Čechách vládol Václav IV. a kedy mesto Kutná Hora zaznamenalo svoj najväčší hospodársky rozmach. V tento deň tu touto slávnosťou aj symbolicky otvárajú turistickú sezónu


Veľkolepý scenár slávnosti navracia Kutnú Horu až na začiatok 15. storočia. Na dva až tri dni ožíva celé mesto i kráľovské sídlo v mincovni vo Vlašskom dvore fiktívnym príbehom príchodu kráľa Václava IV. s jeho dvorom. Bohatí a hrdí kutnohorčania chystajú uvítanie kráľa, otvára sa jarmok a na lúkach pod Vlašskými dvorom sa začína ľudová veselica usporiadaná na počesť obľúbeného panovníka. 

Chrámom Sv. Barbory ​​sa rozoznejú fanfáry, aby privítali nielen kráľa, ale aj jeho manželku Žofiu. Do mesta vchádza bujaré rytierstvo, aby sa zúčastnilo turnajových zápolení vyhlásených kráľom a gotická hudba vyzýva k ľudovému tancu v kutnohorských uličkách i krčmách ...


Tak takúto atmosféru v sprievode stoviek účinkujúcich v nádherných historických kostýmov budete môcť zažiť v túto sobotu, ak sa necháte pozvať na tento zájazd. Program bude bohatý a uvidíte toho naozaj veľa.

Z Bratislavy vyrazíme skoro ráno, aby sme do Kutnej Hory prišli akurát v čase príchodu kráľa do mesta, na čo upozornia zvony Chrámu Sv. Barbory o 10,15 hod. O 10,30 by mal kráľ s manželkou aj celým dvorom prísť do priestorov mincovne vo Vlašskom dvore a o 11-tej oficiálne zahájiť slávnostný program.

Do centra mesta sa platí vstupné vo výške 180 Kč za osobu. 

Kralovske stribreni v Kutnej Hore - Cestovna kancelaria zajazd-poznavaci.sk stredoveky program vramci Kralovske stribreni v Kutnej Hore - Cestovna kancelaria zajazd-poznavaci.sk rytieri na konoch vramci programu Kralovske stribreni v Kutnej Hore - Cestovna kancelaria zajazd-poznavaci.sk

Keďže však nejdeme do Kutnej Hory len kvôli tomuto programu, budete mať možnosť si v dobe od 12 do 14,00 hod. v sprievode sprievodcu prezrieť historické centrum mesta. Začneme pri Vlašskom dvore a postupne sa mestom presunieme až k Chrámu Sv. Barbory, kde po 2 hodinách prehliadku skončíme. Súčasťou prehliadky bude aj možnosť vstupu do objedktov Vlašského dvora a Chrámu Sv. Barbory. 

Vstupné do týchto objektov si platí každý sám a je nasledovné :

Vlašský dvůr :

  • dospelí : 85 Kč
  • dôchodcovia, deti : 45 Kč

Chrám Sv. Barbory :

  • dospelí : 85 Kč
  • dôchodcovia, deti : 65 Kč

Po prehliadke mesta bude individuálne voľno a o 16,30 pre nás do mesta príde autobus, ktorý nás odvezie do okrajovej časti Kutnej Hory s názvom Sedlec. Tu sa totižto nachádzajú dva objekty a to Hřbitovní kostol Všetkých Svätých s kostnicou a Sedlecká katedrála - Chrám nanebovzatia Panny Márie a Svätého Jána Krstiteľa, ktorý je dokonca zapísaný do UNESCO.

Najprv si prezrieme kostnicu (od 17,00 hod.), ktorá je súčasťou Hřbitovného kostola Všetkých Svätých. Prehliadka bude komentovaná a bude trvať asi 45 minút. 

Vstupné do kostnice :

  • dospelí : 75 Kč
  • dôchodcovia, deti, študenti : 50 Kč


Po prehliadke si budete môcť do 19,50 oddýchnuť alebo sa navečerať v blízkej reštaurácii a potom bude nasledovať Zážitkový program, ktorý bude umocnený tmou, ktorá by o tomto čase už mala byť. 

Sprievodca bude oblečený v habite cisterciánskeho mnícha, priestory chrámu budú osvetlené len svetlom sviečok a len pre vás bude znieť gregoriánsky chorál a katedrálne organy ... :-).

Samozrejmosťou zážitkového programu v katedrále je aj vstup do chrámovej pokladnice, kde sa ukrýva výnimočný liturgický klenot - originál Sedleckej monštrancie (podľa posledných poznatkov najstaršia dochovaná gotická monštrancia na svete). No a bude ešte jedno prekvapenie, no to až na mieste.

Poplatok za zážitkový program už je súčasťou ceny zájazdu.


V Chráme nanebovzatia Panny Márie a Svätého Jána Krstiteľa by sme mali skončiť o 22,00 hod. 

Potom sa odvezieme do blízkej obce Nové Dvory (cca 10 min. autobusom), kde budeme ubytovaní v 2 penziónoch postavených oproti sebe (cez cestu). Súčasťou ubytovania budú aj raňajky formou švédskych stolov.

Ubytovanie bude možné v 2 a 3 posteľových izbách.

K dnešku sú voľné :

 • 2 dvojposteľové izby
 • 6 trojposteľových izieb.

Keďže v sobotu prídeme na hotel troška neskôr, raňajky sa budú podávať do 9,50 hod., aby ste sa mohli vyspať. O 10-tej nastúpime do autobusu a vyberieme sa na prehliadku posledného cieľa nášho zájazdu a tým bude


Zámok Žleby s jeho zámockým parkom, oborou so vzácnymi bielymi jeleňmi a s minizoo.

Pôvodne gotický hrad pánov z Lichtenburku bol založený dakedy pred rokom 1289. Začiatkom 15. storočia ho Husiti úplne zničili, potom prešiel renesančnými a barokovými úpravami a do dnešnej romantickej podoby bol podľa anglického vzoru prestavaný v rokoch 1849 - 1868 Karlom Vincentom Auersperg. 

Zámok Žleby je so svojou neopakovateľnou atmosférou a pôvabným romantickým prostredím naozaj jedinečný.  Pri prehliadke tejto doslova kniežacej rezidencie môžete obdivovať zbierkové kolekcie umeleckých predmetov, rozsiahlu zbierku historických zbraní, množstvo starožitností, skla, porcelánu i keramiky, zbierku vzácnych okenných vitráží, obrazov, textílií, či historického nábytku.

Ojedinelá je pôvodná, plne vybavená zámocká kuchyňa, dômyselne riešené hygienické zázemie, či podzemný labyrint starých hradných pivníc

Avšak naozajstným unikátom je jedno z mála zachovaných barokových zámockých divadiel s pôvodným vybavením, historickou scénou, kulisami a množstvom divadelných kostýmov. 

Na prehliadku zámku a prechádzky okolitým parkom budeme mať 4 hodiny. Keďže je zámok rozdelený na 2 samostatné okruhy, kde je súčasťou prvého unikátna zámocká kuchyňa, ale divadlo je zasa súčasťou druhého okruhu, objednala som pre vás okruhy oba a to nasledovne (z kapacitných dôvodov sa budeme musieť rozdeliť na 2 skupiny) :

1. skupina :

11:15 – 12:10 hod. - 1. okruh

12:25 – 13:40 hod. - 2. okruh

2. skupina :

11:30 – 12:25 hod. - 1. okruh

12:55 – 14:10 hod. - 2. okruh.

Nemusíte ísť na oba okruhy, ale môžete, je to na vás. Času na ne bude dosť. No a vstupy sú nasledovné :

Vstupné do zámku (1. prehliadkový okruh) :

 • dospelí : 143 Kč
 • dôchodcovia, deti : 99 Kč


Vstupné do zámku (2. prehliadkový okruh) :

 • dospelí : 176 Kč
 • dôchodcovia, deti : 121 Kč.

V cene zájazdu (70€) sú zahrnuté :

 • doprava klimatizovaným autobusom s WC
 • miestny sprievodca v Kutnej Hore
 • Zážitkový program v chráme
 • ubytovanie vo Vojenskej ubytovni v Čáslavi (2 dvojposteľové izby so spoločnou predsieňou a spoločným soc. zariadením, bez raňajok)
 • raňajky formou bufetových stolov v reštaurácii v Čáslavi


V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

 • strava, nápoje (okrem raňajok)
 • vstup do centra mesta na Královské stříbření
 • vstupy do pamiatok (okrem Zážitkového programu)
 • cestovné poistenie

POLOHA : stredné Čechy

VZDIALENOSŤ : 275 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

sobota :

6,00 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
6,10 - zastávka na Patrónke v Bratislave
6,30 - zastávka v Malackách na parkovisku pri Tescu
10,00 - 12,00 - príchod do Kutnej Hory, osobné voľno
12,00 - 14,00 - prehliadka mesta so sprievodcom
14,00 - 16,30 - osobné voľno
17,00 - 18,00 - prehliadka kostnice
18,00 - 19,50 - osobné voľno
20,00 - 22,00 - Zážitkový program v chráme
do 22,15 - ubytovanie v penzióne


nedeľa :

do 9,50 - odchod z penziónu
11,00 - 15,00 - prehliadka zámku, pobyt v zámockom parku
18,30 - príchod do Malaciek
18,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v BratislaveINÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy (MAN, 49 miest na sedenie, klíma, WC, bezpečnostné pásy, chladnička, TV, rádio)
 • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
 • som osobne prítomná na každom zájazde

STORNOPODMIENKY : 

Tak ako u všetkých CK, aj u mňa platia zmluvné pokuty (stornopoplatky). Ak sa zo zájazdu odhlásite

 •  30 a viac dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie celej platby za zájazd, ak
 •  od 7 do 30 dní pred termínom konania zájazdu, máte nárok na vrátenie 50% z platby za zájazd.
 •  Ak sa zo zájazdu odhlásite do 7 dní od termínu jeho konania , nemáte nárok na vrátenie platby za zájazd.