Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na nákup skla do sklárne v Květnej, kaštieľ v Dubnici nad Váhom a múzeum Krakovany (Česká republika, Slovensko)


  • termín :02.03.2019
  • doprava:18.00€/os.
A zasa je tu nákup skla v Květnej ...

Návšteva Dňa otvorených dverí v sklárni v Květnej sa už stala tradičnou v ponuke mojich výletov. Je to v podstate prvý výlet v roku. V sklárni plánujú termín tohto dňa vždy tak, aby bol spojený s oslavou fašiangov v časti obce Strání. Vzhľadom k väčšinou chladnému počasiu sa my týchto osláv nezúčastňujeme, tak po nákupe skla v Květnej sa snažím "prilepiť" k sklárni vždy ešte niečo, aby ten výlet nebol naozaj len o tom nákupe skla. Tento rok som vsadila na dve nové lokality, kde sme ešte neboli a tými sú kaštieľ v Dubnici nad Váhom a súkromné etnografické múzeum v Krakovanoch.

Skláreň Květná 


je kúsok od našich hraníc s Českou republikou. Založil ju knieža Alojs z Lichtensteina a to už v roku 1794. Za ten čas sa v nej vyrábalo sklo najrôznejšieho druhu a dnes tam kúpite hlavne stolové sklo, čiže poháre všetkých druhov a farieb, misy či vázy, fúkané aj odlievané, nezdobené, leptané ale aj maľované.

Skláreň každý rok uvedie do svojej ponuky nové vzory a tak tie, čo sa nepredali, ponúka vrámci Dňa otvorených dverí za veľmi výhodné ceny (pohár väčšinou za 25 - 30 Kč/kus) jednotlivo ale aj v súpravách. Vtedy sa objekty výrobných hál a sklárskych pecí premenia na predajné priestory, kde si môžete sklo kúpiť. Sklári predvádzajú svoje umenie pri peciach, pri sklárňach sú stánky s občerstvením.

ODPORÚČANIE : Ak máte v pláne kúpu skla, prineste si do autobusu vhodnú tašku alebo kartónovú krabicu. Sklo dáme do kufra, tak aby sa cestou neporozbíjalo.


Dubnický kaštieľ 


Opraveny kastiel v Dubnici nad Vahom, sidlo muzea, galeria aj Turisrickeho informacneho centra - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skstál v Dubnici už v roku 1640, kedy ho tu dal postaviť gróf Štefan Illesházy. Rodu patril kaštieľ do roku 1835, kedy ho bezdetný Štefan II. Illesházy predal barónovi Jurajovi Sinovi. Za tých skoro 200 rokov prestavali pôvodne renesančný kaštieľ na barokový, dnes je jeho časť zreštaurovaná a slúži ako mestské múzeum, galéria a Mestské informačné centrum. Vrámci jeho prehliadky sa zoznámime s históriou miestnych Illesházyovcov aj s históriou mesta a okolia. 


Vstupné do kaštieľa :

  • dospelí : 3,60€
  • študenti, dôchodcovia, ZTP : 1,80€


Súkromné etnografické múzeum Za Krakovskú bránu


majitelka sukromneho etnografickeho muzea v Krakovanoch v krakovianskom kroji - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

vzniklo v roku 2005  a je dielom manželov Daniely a Mariána Piscovcov. Tí zrekonštruovali dedinský domKrakovanoch a premenili ho na malé múzeum. V štýlových expozíciách je niekoľko tisíc exponátov, v hospodárskej časti sú stroje a pracovné náradie. Medzi unikáty múzea patrí kolekcia paličkovanej čipky s typickými krakovianskymi "indiánskymi" vzormi.  

Vstupné do múzea : 2€ jednotne


POLOHA : východ Českej republiky, západné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 176 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
9,00 - 12,00 - nákup skla v sklárni v Květnej
13,00 - 15,30 - prehliadka kaštieľa v Dubnici nad Váhom, možný obed
16,30 - 17,30 - prehliadka súkromného etnografického múzea v Krakovanoch
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti odseku 3 a 9 § 19 zákona číslo 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • som osobne prítomná na každom výlete
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu7