Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Zámok a ZOO Lešná, Svatý Hostýn - bazilika, krížová cesta a rozhľadňa (Česká republika)


  • termín :05.05.2018
  • doprava:21.00€/os.Výlet na východnú Moravu, ktorý Vás určite nesklame

Počas výletu navštívime zámok Lešná, ktorý už na prvý pohľad pôsobí, akoby práve "vystúpil" z rozprávky, a ktorý stojí v areáli  jednej z najkrajších a najnavštevovanejších českých zoologických záhrad. Navštívime teda aj túto naozaj veľmi peknú ZOO. A na záver výletu sa odvezieme na ďalšie krásne miesto - Svatý Hostýn, kde si budeme môcť vychutnať nádheru sakrálnych stavieb, ale aj prírody, a tiež dotyk so zvláštnym, podmanivým genius loci tohto miesta.

Zastávka prvá: Zámok a ZOO Lešná (Zlín)


Zámok Lešná, stavba akoby vystrihnutá z rozprávky, dnes tróni v areáli zoologickej záhrady. Zámok patrí medzi najmladšie šľachtické sídla na Morave. Jeho história je úzko spätá s históriou kedysi slávneho moravského hradu Lukov, ktorý v roku 1724 získal grófsky rod Seilernovcov. Keďže Seilernovci na hrade nepobývali, tento pomaly chátral, až sa stal neobývateľným. Príslušníci grófskeho rodu začali preto hľadať vhodné miesto na postavenie nového sídla, a – našli ho na návrší na dohľad od pôvodného hradu, na mieste zvanom Lešná. Výstavba nového areálu bola zahájená v roku 1804. Ale ani tento lešenský zámok napokon neprežil. František Seilern sa ho totiž v roku 1885 rozhodol namiesto pôvodne plánovanej prestavby radšej zbúrať a na jeho mieste vybudovať celkom novú stavbu. No a to je už zámok, ktorý uvidíme, aj navštívime.

Nový zámok sa pýšil prepychovým vybavením interiérov, ako aj všetkým možným komfortom svojej doby, vrátane ústredného vykurovania, elektriny, vodovodu s teplou a studenou vodou, priestrannej kúpeľne, či splachovacej toalety. Zámok s priľahlými budovami, parkom, zvernicou, a v súčasnosti aj so zoologickou záhradou, tvorí neopakovateľný architektonický a prírodný celok.

V rámci prehliadky interiérov absolvujeme základný okruh, počas ktorého uvidíme vstupnú halu, zámockú kaplnku, malý salónik, veľkú zámockú jedáleň, sálu predkov, biliardovú herňu, veľkú zámockú knihovňu, spálňu, kúpeľňu a tiež dámsky a spoločenský salón. Absolvujeme však ešte aj druhý, mimoriadny prehliadkový okruh, ktorý nás zavedie do prvého, donedávna neprístupného poschodia zámku. Prostredníctvom 150 dobových fotografií sa tu okrem iného zoznámime s grófskou rodinou Seilern-Aspang, či vznikom a rozvojom zoologickej záhrady.

Nuž a potom sa nám už naskytne šanca o zoologickej záhrade nielen počuť a jej vývoj vidieť na fotografiách, ale sa do nej hneď aj vybrať a individuálne sa poprechádzať po jej areáli, v ktorom na rozlohe 48 ha žije až 213 druhov rôznych zvierat. Predstavitelia fauny sú rozdelení do viacerých expozícií, ako napr. Afrika, Amerika, Ázia, či Austrália. Svet zvierat harmonicky dopĺňajú výsadby rozmanitých rastlín i drevín, vytvárajúce akoby ďalšiu, botanickú expozíciu. V areáli ZOO nechýbajú ani možnosti príjemného posedenia, občerstvenia, či naobedovania sa.

Vstupné do zámku:

  • dospelí: KČ 80,- (spolu za oba prehliadkové okruhy)
  • seniori, ZŤP: KČ 70,- (spolu za oba prehliadkové okruhy)


Vstupné do ZOO:

  • dospelí: KČ 80,-
  • seniori, ZŤP: KČ 60,-


Bez zakúpenia vstupenky do ZOO nie je možný vstup do zámku!


Zastávka druhá: Vrch Svatý Hostýn - pútnické miestoPOLOHA : východná Morava

VZDIALENOSŤ : 220 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 


7,00 - nástup Istopolis v Bratislave
7,20 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,40 - nástup v Malackách (Tesco)
10,00 - 11,30 - prehliadka zámku Lešná so sprievodcom (dva prehliadkové okruhy)
11,30 - 14,00 - individuálne prehliadka ZOO Lešná, možnosť obeda
15,00 - 16,00 - prehliadka Baziliky Nanebevzatia Panny Márie na Sv. Hostýne (so sprievodcom)
16,00 - 17,30 - individuálne voľno na Sv. Hostýne s možnosťou návštevy ďalších objektov: rozhľadne, múzea, prechádzky po Jurkovičovej krížovej ceste atď.
19,50 - príchod do Malaciek (Tesco)
20,10 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,30 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu