Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Punkevné jaskyne, priepasť Macocha, zámok Lysice a nákup piva v pivovare Černá Hora (Česká republika)


 • termín :06.05.2017
 • doprava:15.00€/os.



Váš aj môj obľúbený výlet

Punkevné jaskyne  sú vďačným cieľom výletu. Aj keď je v Moravskom krase, ktorého súčasťou Punkevné jaskyne sú, až 5 sprístupnených jaskýň (ak si to dobre naplánujete, tak ich viete navštíviť všetky za jeden deň), najnavštevovanejšie sú práve Punkevné jaskyne. Pravdepodobne sú aj najnavštevovanejšími jaskyňami v celej Českej republike a keďže je denný vstup do nich limitovaný počtom vypravených lodiek, môže sa vám stať, že keď tam prídete, vám povedia, že : "na dnes jsou už všechny vstupy vyprodány". A keďže sú dámy v predajni vstupeniek neoblomné (nehnevajte sa na ne, ony to neovplyvnia!), odporúčam vám tam pred príchodom zavolať a objednať si vstup (to koniec-koncov žiadajú aj na portály jaskýň). Ja som vám však už vstup do jaskýň objednala a keďže ja budem v tento deň na ceste do Karlových Varov, kam plánujem zájazd, pôjde s vami na tento výlet Marcela. Na tomto výlete bola už nie raz a viem, že sa o vás dobre postará.

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokPo príchode k Skalnému Mlynu vám Marcela zakúpi vstupenky do Punkevných jaskýň a na lanovku, ktorou sa potom dostanete k priepasti Macocha. Od Skalného Mlyna ku vchodu do jaskýň prejdete pešo (cca 1,5 km) po asfaltovej ceste medzi skalami obrastenými stromami a po pravej strane vás bude sprevádzať ponorná riečka Punkva, ktorá sa občas stráca v skalných previsoch, ale ešte predtým preteká Punkevnými jaskyňami a aj vy sa po nej budete plaviť na loďkách. 

V "suchej" časti Punkevných jaskýň vás budú mať na starosti dvaja sprievodcovia a tí vás počas prehliadky jaskyne odovzdajú lodivodom, ktorí po nich preberú štafetu a vyvedú vás z jaskýň na už spomínaných loďkách. Ako počas prehliadky, tak aj počas plavby budú všetky priestory v jaskyni nádherne vyzdobené kvapľami, tak sa máte na čo tešiť.

UPOZORNENIE : v jaskyniach je stála teplota okolo 8°C, tak sa tak aj oblečte!


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokVstupné do Punkevných jaskýň (fotenie a video = 40 Kč) :

 • dospelí : 180 Kč
 • študenti, dôchodcovia : 160 Kč
 • deti, ZŤP : 100 Kč


Poplatok za lanovku :

 • dospelí, dôchodcovia : 80 Kč
 • deti, študenti, ZŤP : 50 Kč


Po výstupe z loďky, už vonku z jaskýň, prejdete cca 100 metrov k lanovke, ktorá vás vyvezie hore. Tam bude chata Macocha, kde majú reštauráciu s dobrým jedlom a rýchlou obsluhou, ale občerstviť sa môžete aj v bufete. Sú tu aj stánky so suvenírmi, ale vy určite nezabudnite nazrieť do 138 m hlbokej priepasti Macocha

Po osobnom voľne na obed, Macochu aj suveníry nastúpite do autobusu a odveziete sa do obce

 

Lysice,


Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokkde majú krásny barokový zámok. Ten tu vznikol začiatkom 19. storočia prestavbou z renesančného vodného hradu, ktorý tu dali ešte v 14. storočí postaviť páni z Kunštátu. Poslednými majiteľmi zámku bola grófska rodina Dubských z Třebomyslic a interiéry zámku sú bohate zariadené presne tak, ako ich využívali práve oni.

Vstupné do zámku Lysice :

 • dospelí : 110 Kč
 • deti, študenti, dôchodcovia : 80 Kč


Po prehliadke zámku sa ešte zastavíte v Černej Hore. Na vrátnici miestneho pivovaru je stála predajňa, kde si budete môcť kúpiť pivá a limonády, ktoré sa tu vyrábajú. Zaujímavosťou je pivo s príchuťou čučoriedok či medu, ale nájdete tu aj "klasiku", či už filtrovanú alebo nefiltrovanú. Prehliadka pivovaru v pláne nie je, ale ak vám bude vychádzať čas a dohodnete sa na tom, môžete si tu dať prestávku na čapované pivo. Hneď vedľa pivovaru je totižto hotel Sladovna s reštauráciou, kde černohorské pivo čapujú.

Pivo Černá Hora tu predávajú iba v sklenených fľašiach (plechovkové tu nemajú)


POLOHA : južná Morava

VZDIALENOSŤ : 168 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

6,50 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,20 - nástup v Malackách pri Tescu
10,00 - 10,40 - peší presun k Punkevným jaskyniam (cca 1,5 km)
10,40 - 11,40 - prehliadka jaskýň
do 13,30 - osobné voľno na obed v miestnej reštaurácii
14,30 - 16,00 - prehliadka zámku Lysice

16,30 - 17,00 - možný nákup piva v pivovare v Černej Hore
19,30 - príchod do Malaciek(Tesco)
19,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
20,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
 • Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu