Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Vianočné trhy v Olomouci, možná prehliadka Olomouca a Múzeum Olomouckých tvarůžků (Česká republika)


  • termín :17.12.2016
  • doprava:19.00€/os.Olomouc

je mesto pamiatok, študentov a múzeí a vo vianočnom čase aj mesto punčov. Ak teda máte radi punč, nechoďte ani do Viedne, ani do Budapešti, ani do Trnavy, ale si zájdite do Olomouca, tam ich majú, a hlavne rôznych druhov, minimálne v 15-tich stánkoch. Okrem toho majú na olomouckom Hornom námestí pódium, kde vystupujú dobrí hudobníci - už tu boli Boney M - revival, Bee Gees - revival či jeden z bratov Nedvědovcov (už si nepamätám, ktorý). 

V tomto roku to budú : 

od 14-tej hodiny zmiešaný spevácky zbor Chemron (predvianočný koncert)

od 16-tej skupina Turbo (pamätáte si na skladby "Hráč", "Chtěl jsem mít", či "Krásným dívkám"?)

Program výletu :

My sa po príchode do Olomouca najprv stretneme so sprievodcom, ktorý nás prevedie týmto pekným mestom. Našu prehliadku začneme pri jedinom socialistickom orloji na svete. Jeho predchodca bol barokový, no bol taký zničený, že po 2. svetovej vojne sa rozhodli ho radšej neopraviť a barokové postavičky nahradiť robotníkmi, roľníčkami a vedcami v bielych plášťoch. Orloj odbíja každý deň o 12-tej hodine a tak si na to odbíjanie počkáme aj my. 

Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázokPokračovať budeme smerom k Stĺpu Najsvätejšej Trojice, čo je svojimi 35 metrami najvyššie súsošie v Českej republike a pre svoju výnimočnosť je od roku 2000 zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Potom budú nasledovať niektoré z olomouckých fontán, lebo aj tými je toto mesto známe. V celom meste je ich 25, z čoho je 7 barokových. Takto budeme pokračovať počas 1,5 - 2 hodín (podľa počasia a vášho záujmu) a potom sa rozpŕchneme po stánkoch s už spomínaným punčom. Je samozrejmé, že tu budú aj stánky s menej opojným tovarom a k dispozícii bude aj množstvo reštaurácií, ktoré obe susedné olomoucké námestia (horní a dolní) obklopujú.

Ak vás Vianočné trhy a program na pódiu zaujmú natoľko, že tam vydržíte až do 18-tej hodiny, nakedy je plánovaný odchod, budem len rada. Ak vám však bude dlho, mám pre vás ponuku vyplnenia a spestrenia programu a to odvozom autobusom do 30 km vzdialených Loštíc, ktoré sú "kolískou" Olomouckých tvarôžkov. Tam v júni 2014 otvorili veľmi pekné múzeum venované vzniku a výrobe týchto nie veľmi príjemne voňajúcich, ale veľmi, veľmi zdravých syrčekov.

Tí, ktorí budú mať o prehliadku múzea záujem, prídu o 15,20 hod. k autobusu.

Z múzea sa vrátime do Olomouca, kde k nám pristúpia tí, čo zostali verní Vianočným trhom.

Vstupné do múzea :

  • dospelí : 50 Kč
  • deti, študenti, dôchodcovia : 30 Kč
  • ZŤP : zdarmaCestovná agentúra jednodenne-vylety.sk - výlet na jeden deň alebo jednodňový výlet - obrázok

Apropo ... tento výlet je v tomto roku mojim posledným. Po jeho skončení si nariaďujem voľno a zakazujem pracovať až do odvolania, čo je vždy prvý deň nasledujúceho roka, čiže 1.1.2017. Ale keďže už za nás pracujú stroje (v mojom prípade počítač), bude počas tohto obdobia plne funkčný objednávkový systém tohto webu. Tak ak máte záujem, môžete sa na výlety a zájazdy plánované na rok 2017, objednávať. 


POLOHA : severná Morava

VZDIALENOSŤ : 200 km od Bratislavy, 168 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

8,30 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,40 - zastávka na Patrónke v Bratislave
9,00 - zastávka v Malackách (Tesco)
12,00 - príchod do Olomouca, stretnutie s miestnym sprievodcom
12,00 - 14,00 - prehliadka Olomouca so sprievodcom
15,20 - odchod autobusu do Loštíc
16,00 - 17,30 - prehliadka múzea, možný nákup v podnikovej predajni
do 18,00 - návrat do Olomouca, pristúpenie do autobusu tých, ktorí o múzeum záujem nemali, odchod z Olomouca
20,30 - príchod do Malaciek
20,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete