Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na nedeľu na hrad Pernštejn, na prehliadku kláštora Porta Coeli a Jarošovho mlyna (Česká republika)


 • termín :07.10.2018
 • doprava:19.00€/os.ZMENA !!!

Verím, že mi odpustíte, že musím zmeniť program tohto výletu. Prehliadka hradu Pernštejn zostáva, ale Centrum Eden je 7.10.2018 zatvorené. Preto som do programu po prehliadke hradu Pernštejn a prestávke na obed zaradila :

  • prehliadku kláštora Porta Coeli v Předklášteří
  • a prehliadku Jarošovho mlyna vo Veverskej Bitýške


Ďakujem za pochopenie.Hrad a trošku vzdelávania

Výlet na túto nedeľu bude pohodičkový. Prvou zastávkou na ňom bude krytý drevený most v obci Černvír. Pokračovať budeme na hrad Pernštejn, ktorý si prezrieme. Bude aj pauza na obed, či už pod hradom Pernštejn alebo až v centre Eden - o tom rozhodnem tesne pred výletom. Poslednou zastávkou výletu bude relatívna novinka, len pár rokov otvorené interaktívne centrum Eden pre celú rodinu. Jeho cieľom je sprevádzať návštevníka dejinami - od tých starších až po vízie do budúcnosti.

Hrad Pernštejn


patrí medzi najznámejšie hrady v Českej republike. Na jeho interiéry si spomenie málokto, no na jeho hranatú vežu na opticky zúženom podstavci s mostíkom spájajúcim ju s hradom si spomenie každý.

Keďže na stránke hradu je hrad opísaný veľmi výstižne a v štyroch vetách, dovolím si tie vety použiť tu :

veza hradu Pernstejn - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skMimořádně zachovalý středověký hrad byl základnou pánů z Pernštejna. Původní jednoduchá dispozice hradu se ztrácí ve spleti pozdějších přestaveb. Pozdně gotická a raně renesanční podoba hradu však už nebyla dotčena dalším přebudováním a je ojedinělým dokladem přeměn středověké pevnosti na luxusnější renesanční sídlo. K vidění je architektonická skladba hradního paláce, kde návštěvník sleduje historii a vývoj sídla od jednoduchého hradu přes pozdně gotickou pevnost, renesanční palác, barokní, rokokovou a klasicistní rezidenci až po romantismus 19. století. 

Čo k tomu dodať? Už len to, že hrad patrí pod správu Národného pamiatkového ústavu, čiže sa v ňom môže fotiť (bez blesku), že v ňom môžete uplatniť vernostný program "Klíč k památkám" a že vstupné na  prehliadku okruhu s názvom "Od gotiky po 20. storočie" je nasledovné :

 • dospelí : 180 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 130 Kč
 • ZŤP/S+1 : zdarmaKeďže sa pred prehliadkou hradu Pernštejn na krátko zastavíme pri krytom drevenom moste v neďalekej obci Černvír, uvediem sem pár informácií aj o ňom. Meria 35 metrov a široký je 2,6 metra. Postavený bol ešte v roku 1718 a pokladá sa za najstarší most na Morave. Skoro celá jeho nosná konštrukcia je dodnes pôvodná a postavená je z jedľového dreva. Najnovšia je na moste drevená šindľová strieška. 

Centrum Eden

Bystřici nad Pernštejnom bude aj pre mňa novinkou. Podľa recenzií o ňom má význam ho navštíviť. V areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Nových Dvoroch vznikol areál, kde sa stretáva minulosť s budúcnosťou. Z bývalého objektu družstva vznikol panský dvor s pivovarom. Súčasťou areálu je horácka dedina pozostávajúca z asi 8 domov, v ktorých sa návštevník zoznámi s niekdajšími remeslami. Všetko sa tu dá chytiť, vyskúšať či ochutnať, pretože v jednotlivých domčekoch vždy niekto je. Poprechádzať sa môžete po bylinkovej záhrade či v bludisku, alebo naboso po kamienkovom chodníku. V Edene je aj malá farma s domácimi zvieratami, aj jazdecký areál pre kone. 

popis arealu centra Eden v Bystrici nad Pernstejnom - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.sk

Do budúcnosti vás zavedie ekopavilón. Je to veľká stavba z ocele a skla vo vnútri rozdelená na zónu zeme, vody, vzduchu a ohňa a dozviete sa v nej, ako ušetriť energie v domácnosti ale aj ako chrániť životné prostredie. Zoznámite sa tu s kolobehom vody aj s recykláciou plastu a papiera. Ak budete mať dosť sily, môžete si na bicykli vyrobiť elektrinu a rozsvietiť ňou žiarovku alebo rozozvučať gramofón.

Vstupné do centra Eden :

 • dospelí : 120 Kč
 • študenti, dôchodcovia, ZŤP, sprievod ZŤP/S : 80 Kč
 • ZŤP/S : zdarma
POLOHA : stredná Morava

VZDIALENOSŤ : 188 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
7,10 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,30 - nástup v Malackách pri Tescu
10,00 - 10,15 - fotozastávka pri drevenom moste
10,40 - 13,00 - prehliadka hradu Pernštejn, možnosť obeda
14,00 - 15,00 - prehliadka kláštora Porta Coeli
16,00 - 17,00 - prehliadka Jarošovho mlyna
19,00 - príchod do Malaciek
19,20 - príchod na Patrónku v Bratislave
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete

CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu