Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Praha - plavba loďou po Vltave, interiéry Hradu, chrám sv. Víta a Zlatá ulička so sprievodcom a Vyšehrad + cestou domov zámok Konopiště (Česká republika)


 • termín :24.05.2014
 • doprava:98.00€/os.Prehliadka Prahy a plavba po Vltave

Minulý rok sme boli v Prahe po prvý krát a bolo ... no jednoducho ... úžasne. Krásne počasie, výborný sprievodca a ubytovanie v hoteli pri zastávke metra s priamym spojom do centra Prahy, čo viac si priať? Prezreli sme si "klasické" centrum starej Prahy, no tento rok pôjdeme ďalej - sprievodca aj ubytovanie zostávajú bez zmeny, no miesta na prehliadku sa zmenia.

Do Prahy prídeme autobusom v sobotu okolo 10-tej hodiny a po pristúpení miestneho sprievodcu do autobusu sa odvezieme ku Kongresovému centru, kde zaparkujeme autobus. Čaká nás pešia prechádzka k areálu Vyšehradu, významnému miestu v dejinách Českého národa. Okrem toho, že Vyšehrad je spätý s povesťou o kňažnej Libuši, ktorá zo svojho sídla na Vyšehrade veštila budúcu slávu Prahy, sú na ňom pozostatky dávnych opevnení, chrám sv. Petra a Pavla, ale aj kasematy (podzemné chodby), ktorých súčasťou je aj priestor s názvom Gorlice, kde sú umiestnené originály sôch z Karlovho mosta. No a nemôžem samozrejme zabudnúť na vyšehradský cintorín, kde je pochovaných takmer 600 významných českých osobností.

Po prehliadke Vyšehradu sa autobusom presunieme na druhý breh Vltavy a budeme mať prestávku na obed.

Po obede sa presunieme na Pražský hrad, kde si prezrieme okruh : interiéry Starého kráľovského paláca, chrámu Sv. Víta, Baziliku Sv. Juraja a Zlatú uličku.

Ceny vstupného na tento okruh :

 • dospelý : 250 Kč
 • dôchodca, deti (6 - 16 rokov), študenti do 26 rokov : 125 Kč

Po skončení prehliadky hradu sa presunieme do hotela a ubytujeme sa, no spať ešte nepôjdeme. Čaká nás totižto večerná dvojhodinová plavba po Vltave spojená s večerou (formou švédskych stolov)!

Cena za plavbu loďou aj s večerou je už započítaná do ceny zájazdu!

V prípade, že o plavbu loďou nemáte záujem, zavolajte mi. V takomto prípade je cena zájazdu 78€.


V nedeľu ráno po raňajkách (v cene zájazdu) opustíme hotel a prezrieme si Prašnú bránu, Příkopy, Václavské námestie, Karlov most, Valdštejnskú záhradu a Malostranské námestie. Vyvezieme sa lanovkou na Petřín, prezrieme si Petřínsku rozhľadňu  a pešo prídeme až k Pohořelcu, kde nastúpime do autobusu a poberieme sa domov.

Cena lanovky :

 • dospelý : 24 Kč
 • dôchodca, deti (6 - 15 rokov) : 12 Kč


Konopiště 

Minulý rok sme sa cestou z Prahy zastavili na Karlštejne, teraz to bude znova zámok blízko Prahy (len 48 km od Prahy smerom na Brno) a bude to Konopiště.

Tento zámok dal jeden z jeho posledných majiteľov - František Ferdinand d´Este (ten, na ktorého bol v Sarajeve spáchaný atentát) prestavať v historizujúcom štýle, čím vznikol skoro rozprávkový zámok. Tak isto dal na mieste bývalej barokovej záhrady vysadiť Ružovú záhradu so skleníkmi.

Budete mať čas na prehliadku zámku (1. okruh - salóny južného krídla), no kto už bude mať tento víkend pamiatok dosť, môže čas, kým budú ostatní na prehliadke zámku, stráviť v zámockých záhradách alebo skleníkoch.

Vstupné do zámku :

 • dospelý : 170 Kč
 • dôchodca, deti (6 - 15 rokov), študenti do 26 rokov : 120 Kč

Napísali :

Sté výročí sarajevského atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu, velkovévodu Františka Ferdinanda d´Este, je pro rok 2014 jedním z centrálních témat akcí, událostí a programů Národního památkového ústavu.

Pomyslnou vlajkovou lodí objektů věnujících pozornost atentátu na Františka Ferdinanda d´Este, ale i soukromému životu jeho rodiny, je zámek Konopiště, hlavní a poslední sídlo následníka trůnu a jeho ženy Žofie Chotkové. Právě na Konopišti bude proto v úterý 1. dubna 2014 zahájena nová celosezónní výstava Spojeni v životě i ve smrti. „Státní zámek Konopiště bude v letošní sezoně pro Národní památkový ústav jedním z hlavních objektů právě díky svému spojení s Františkem Ferdinandem d‘Este. Není ale jediným, který má přímé vazby na císařskou rodinu, mezi dalšími je například zámek Zákupy nebo Velké Březno. Konopiště má však ve svých sbírkách předměty připomínající nejen soukromý život rodiny, ale právě i sarajevský atentát,“ uvádí Naďa Goryczková, generální ředitelka Národního památkového ústavu. Exponáty vypovídající o sarajevských událostech z 28. června 1914 a třetí prohlídkový okruh zámku, zahrnující osobní apartmány rodiny následníka trůnu, budou pro veřejnost otevřeny od 1. dubna do 31. října. 


  V cene zájazdu (98€) sú zahrnuté :
  • doprava klimatizovaným autobusom s WC
  • miestny sprievodca
  • ubytovanie v **** hoteli v pražskej časti Střížkov (dvojposteľové a dvojposteľové s prístelkou, tzn. trojposteľové izby s vlastným sociálnym zariadením, dajú sa objednať aj jednoposteľové - tu je príplatok za izbu 27€) - kvôli spresneniu typu izby vám budem volať po vašom prihlásení sa na zájazd
  • raňajky formou švédskych stolov v hoteli
  • plavba loďou po Vltave vrátane večere formou švédskych stolov

  (Ak o plavbu loďou po Vltave nemáte záujem, oznámte mi to a v takomto prípade je cena zájazdu 78€).

  V cene zájazdu nie sú zahrnuté :

  • strava (okrem raňajok v hoteli a večere na lodi)
  • vstupy do pamiatok
  • platba za lanovku 
  • cestovné poistenie (môžete si ho objednať TU)
  (tieto platby vyberiem od vás v autobuse cestou do Prahy v Českých korunách podľa toho, o ktorú pamiatku budete mať záujem).

  Najbližšie výlety :  POLOHA : stredné Čechy

  VZDIALENOSŤ : 330 km od Bratislavy, 297 km od Malaciek

  ČASOVÝ PLÁN : 

  sobota :

  6,00 - odchod z Bratislavy z Havnej vlakovej stanice
  6,05 - zastávka na Patrónke v Bratislave
  6,15 - zastávka na Autobusovej stanici v Stupave
  6,30 - zastávka v Malackách na parkovisku pri Bille
  10,00 - príchod do Prahy
  10,00 - 11,00 - cesta na Vyšehrad
  11,00 - 12,00 - prehliadka Vyšehradu
  12,00 - 14,00 - cesta na Hrad, osobné voľno na obed
  14,00 - 16,00 - prehliadka Hradu, katedrály Sv.Víta a Zlatej uličky so sprievodcom
  16,00 - 18,00 - odchod do hotela, ubytovanie, odchod k lodi (v prípade posunu programu bez ubytovania, ubytovanie až po návrate z lode)
  18,00 - 20,00 - plavba po Vltave s večerou
  do 21,00 - príchod do hotela


  nedeľa

  do 9,00 - raňajky v hoteli, odchod z hotela
  9,00 - 13,00 - prehliadka centra Prahy a Petřína
  13,00 - 14,00 - cesta do Konopišťa
  14,00 - 17,00 - prehliadka zámku, pobyt v zámockom parku
  20,30 - príchod do Malaciek
  20,45 - príchod na Autobusovú stanicu v Stupave
  20,55 - príchod na Patrónku v Bratislave
  21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


  INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa zájazdu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom zájazde