Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Rozkvitnuté Kittenbergerské záhrady a hrad Rosenburg (Rakúsko)


  • termín :27.05.2017
  • doprava:25.00€/os.Rozkvitnuté Rakúsko

Dnes to pojmeme "kvetnato". Najprv navštívime hrad, ktorý má kvet (rose) nielen v názve, ale jeho múry a nádvoria sú ružami aj porastené a potom navštívime záhrady, kde budú najrôznejšie kvety a rastliny naaranžované do rôznych typov záhrad. Na hrade Rosenburg absolvujeme prehliadku jeho interiérov a zúčastníme sa sokoliarskej show a v Kittenbergerských záhradách sa budete môcť naobedovať a ostatný čas stráviť prechádzkami medzi tisíckami kvetov. Veď bude koniec mája, najideálnejší čas na ich kvitnutie!


Roseburg 


je renesančný zámok v Dolnom Rakúsku postavený na základoch niekdajšieho románskeho hradu tu postaveného na začiatku 12. storočia. Hrad bol na zámok prestavaný v 16. storočí a od roku 1681 až dodnes je vo vlastníctve rodiny Hoyos-Sprinzenstein. Predkovia rodu Hoyos pochádzajú zo Španielska a do týchto končín prišli v roku 1525 spolu so španielskym arcivojvodom Ferdinandom I. Habsburským, ktorý prebral po smrti svojho starého otca Maximiliána I. Habsburského vládu nad rakúskymi krajinami.

renesancny zamok Rosenburg v Rakusku - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skHoyosovci už v Rakúsku zostali a vďaka funkciám v politických kruhoch postupne nadobudli rozsiahly majetok vrátane niekoľkých hradov a zámkov. Samotný hrad Rosenburg spravuje od roku 2010 Markus Hoyos.

Vďaka tomu, že v rokoch 1859 – 1875 dal gróf Karl Ernst Hoyos-Sprinzenstein zámok Rosenburg nákladne zrekonštruovať, patrí dnes tento zámok k tým najzachovalejším a filmármi najvyhľadávanejším zámkom na natáčanie historických filmov v Rakúsku. Okrem prehliadok jeho interiérov s bohatými zbierkami nábytku a najväčšou súkromnou zbierkou zbraní v Rakúsku láka Rosenburg svojich návštevníkov na sokoliarsku show, ktorá sa tu v turistickej sezóne odohráva 2 krát denne, o 11-tej a 15-tej hodine.

My si po príchode (o 10,00 hod.) najprv s česky hovoriacim sprievodcom prezrieme interiéry zámku a potom sa budete môcť zúčastniť predstavenia sokoliarskeho umenia (poplatok je už zahrnutý v cene vstupného). Čas do 13-tej hodiny potom zostane na individuálnu návštevu Sokoliarskeho múzea (vstupné 4€), na prechádzky v okolí zámku, po miestnych záhradách, alebo na obed v tunajšej reštaurácii.

Vstupné do zámku Rosenburg (vstup do areálu, interiéry zámku, sokoliari) : 16€ (jednotne)


Kittenbergerské záhrady


tak isto ako hrad Rosenburg "rodinným podnikom". Reinhard Kittenberger ešte ako dieťa túžil byť záhradníkom. Nakoniec záhradnícku školu aj vyštudoval, v roku 1982 otvoril predajňu rastlín v Schilterne, o 4 roky na to sa k nemu pridal jeho brat a v nasledujúcom roku prijali prvého zamestnanca, ktorý im začal pomáhať v budovaní novovznikajúceho areálu s názvom Kittenberger Erlebnisgärten, čiže Kittenbergerské zážitkové záhrady.

pohlad na bylinkovu spiralu v Kittenbergerskych zahradach - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skDnes je to sústava poprepájaných, na seba nadväzujúcich záhrad, z ktorých má každá vlastnú architektúru. Jednotlivé záhrady nie sú veľké, ale majú svoju typickú atmosféru. Je tu napríklad ukážka gazdovského dvora, záhrada s bazénom, záhrada s fontánami, bludisko s malými soškami trpaslíkov, japonská záhrada, záhrada s Budhom, ale napríklad aj bylinkový kopec, na ktorý vystúpate po cestičke v tvare špirály, ktorú lemujú najrôznejšie bylinky. Na jeho vrchole potom máte výhľad na celé okolie. Súčasťou záhrad je aj malé hospodárstvo a kozami, zajacmi a lamami a park pre deti, kde sa môžu vyšantiť.

V záhradách je množstvo zátiší a zákutí s hojdačkami, lehátkami, lavičkami či len tak po zemi porozkladanými vankúšmi, kam si môžete sadnúť, prezerať si okolie plné kvetov a kríkov, alebo sa začítať do dobrej knihy, alebo si len tak jednoducho zdriemnuť.

V Kittenbergerských záhradách strávime 3 hodiny, vrámci ktorých budete môcť využiť služby miestnej reštaurácie, ale si nezabudnite nechať čas aj na návštevu tunajšej predajne črepníkových kvetov, sadeníc stromov či kríkov, alebo záhradníckych pomôcok. Samozrejme, že sú drahšie ako u nás, ale tam možno nájdete niečo, čo u nás neviete zohnať.

Vstupné do záhrad : 8€ (jednotne)


POLOHA : severné Rakúsko 

VZDIALENOSŤ : 159 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN :

7,00 - zastávka na Patrónke v Bratislave
7,10 - zastávka na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 13,00 - prehliadka hradu Rosenburg, osobné voľno v záhradách (možnosť obeda)
14,00 - 17,00 - osobné voľno v Kittenbergerských záhradách (možnosť obeda)
19,30 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
  • Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu