Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na Šášovský hrad, hrad Revište a do Zveroparku v Revištskom Podzámčí (SR)


  • termín :04.07.2020
  • doprava:21.00€/os.
Veľmi sa teším, že po dlhšej prestávke vás môžem opäť pozvať na výlety a zájazdy, spojené s poznávaním prírodných, historických i kultúrnych skvostov, s primeranou dávkou zdravého pohybu a tiež potrebného relaxu. Poďme teda na to.

Takpovediac "novú" výletnú a zájazdovú sezónu otvoríme príjemným výletom, počas ktorého navštívime dve revitalizované zrúcaniny hradov (Šášov a Revište), čo-to sa dozvieme o ich histórii a popritom si užijeme pobyt v prekrásnej prírode s nádhernými výhľadmi do okolitej krajiny. Nuž a nevynecháme ani návštevu Zveroparku, citlivo zasadeného do malebného prostredia Revištského Podzámčia.

Prvou zastávkou na tomto výlete bude obec Šášovské Podhradie , nachádzajúca sa len pár kilometrov od Žiaru nad Hronom . Práve z nej sa vyberieme k zrúcaninám hradu Šášov . Dovedie nás k nim pohodlná lesná cesta. Výstup k hradnému areálu nezaberie viac ako pol hodinku (a to ani pri tom najležérnejšom tempe). Budeme mať teda dostatok času preskúmať komplex bývalého hradu , ktorý prekvapí svojou rozľahlosťou i svojskou majestátnosťou, pokochať sa výhľadmi, prípadne sa prejsť niektorou z kratších značených trás v okolí hradného kopca. 

Po "dobytí" hradu Šášov nás čaká výprava na hrad Revište . Autobusom sa preto presunieme do jednej z častí Žarnovice , do Revištského Podzámčia. Na hrad Revište nás dovedie znova nenáročná lesná cesta. Je to vlastne Náučný chodník majiteľov hradu Revište, ktorý má 8 zastávok, opatrených informačnými tabuľami. Trasa sa dá pomalým tempom zvládnuť cca za 20 minút. Samotný hradný areál , na revitalizácii ktorého dobrovoľníci ešte stále pracujú, ponúka veľa zaujímavých miest, okrem iných napríklad i vyhliadku v severnej veži, a - samozrejme - aj množstvo ďalších úžasných výhľadov. 

Ešte skôr ako zavítame do Zveroparku, urobíme si prestávku v štýlovej kúrii Bzenica , kde budeme mať možnosť naobedovať sa, alebo si len tak chvíľku posedieť pri káve, či drobnej sladkosti.

No a nudiť sa určite nebudeme ani v Zveroparku . Ten totiž svojou originálnou koncepciou zaujme hádam každého návštevníka, Ani zďaleka nejde o klasickú zoologickú záhradu. Krajinársky atraktívne upravený areál obývajú najrôznejší zvierací "kamaráti", nechýbajú však ani ďalšie atrakcie, priestor na oddych, či všakovaké aktivity. 


Vstupné:

Hrad Šášov

  • zdarma


Hrad Revište - vyhliadka zo severnej veže:

  • € 1,- / jednotne 


Zveropark:

  • € 8,- / dospelá osoba
  • € 5,50 / dôchodca, ZŤP, dieťa do 12 rokov
POLOHA : Stredné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 170 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup pri budove Istropolisu v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave
9,30 - 11,30 - prechádzka k revitalizovaným zrúcaninám Šášovského hradu s krásnym výhľadom do okolia
12,00 - 13,30 - prechádzka k revitalizovaným zrúcaninám hradu Revište s ďalšími krásnymi výhľadmi
13,40 - 14,40 - možnosť obeda v štýlovej kúrii Bzenica 
15,00 - 17,00 - prehliadka Zveroparku v Žarnovici-Revištskom Podzámčí
18:50 - príchod na Hlavnú železničnú stanicu v Bratislave
19,00 - príchod k Istropolisu v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Malý sprievodca cestovným poistením
  • som osobne prítomná na každom výlete

CK je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu