Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Kúpanie sa v liečivej vode v termálnom kúpalisku v Bük (Maďarsko)


  • termín :03.08.2019
  • doprava:17.00€/os.
K dispozícii je celý areál

Letné mesiace sú časom, kedy je v kúpalisku v maďarskom Bük klientom sprístupnený celý areál. Napustené sú všetky bazény, v prevádzke sú tobogány, na trávu si môžete rozprestrieť deku a na miestnych ihriskách si môžete aj zašportovať. Smäd vám uhasí bohatá ponuka nápojov v miestnych bufetoch, ale napiť sa môžete aj miestnej liečivej vody. Tá je vhodná na pitnú kúru ale väčšina z nej sa napúšťa do 34 bazénov v celom areáli kúpaliska.

Termálna, vysokomineralizovaná liečivá voda, ktorá má pri ústí 58 °C, je do bazénov napúšťaná s rôznymi teplotami. Najchladnejšia a, samozrejme, rozriedená, sa napúšťa do plaveckých a detských bazénov, koncentrovaná a len ochladená na teplotu 32 - 39°C sa vlieva do vnútorných sedacích bazénov. Počas siedmych hodín, ktoré budete mať vyhradené na kúpanie, stihnete vystriedať viacero bazénov, čím sa účinok vody ešte znásobí. Pocítite to na druhý deň po pobyte v kúpeľoch, kedy vás bude bolieť "celý človek" a budete viditeľne unavení. To je súčasť terapie, kedy organizmus reaguje na pobyt v tejto liečivej vode.

Vstupné do kúpaliska : 3 600 Ft

V cene je vstup do všetkých bazénov a na tobogány, sauna a masáže sa platia zvlášť. V bufetoch a reštauráciách sa platí forintmi, eurami alebo kartou, čipové náramky tu nemajú. Odev si môžete uložiť na vešiaku do šatne alebo do uzamykateľnej skrinky na vratnú 100 Ft mincu.


POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 153 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
9,30 - 17,00 - kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük

19,30 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu