Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük (Maďarsko)


  • termín :02.06.2019
  • doprava:17.00€/os.Júnová kúra

Aj tak by sa dal nazvať pobyt v termálnom kúpalisku v maďarskom meste Bük, ak tam už chodíte pravidelne. Dlhodobí návštevníci tohto kúpaliska totižto uvádzajú, že miestna liečivá voda im naozaj veľmi zlepšuje hybnosť a znižuje bolesti kostí a kĺbov. Preto do tohto kúpaliska chodia približne raz za mesiac a v podobnej frekvencii som aj ja dala do ponuky zvoz autobusom na kúpanie sa v Bük a to 5.5. - v nedeľu, 6.7  - v sobotu, 3.8. - v sobotu, 7.9. - v sobotu, 19.10. - v sobotu, 16.11. - v sobotu a v decembri to bude 3 dni pred Vianocami, v sobotu,  21.12.2019, ako posledný výlet tohto roka. 

V termáli v Bük sa môžete kúpať v liečivej vode z minimálne dvoch prameňov a okrem kúpania sa v nej ju môžete aj piť. Ako pitná kúra je výborná pri prekyslení žalúdka a pri tráviacich problémoch

Toto termálne kúpalisko patrí medzi tie s najkvalitnejšou vodou. Sami to zistíte, keď navštívite bazén s najteplejšou, 38 stupňovou vodou, v ktorej by ste nemali byť dlhšie ako 20 minút. Po vojdení do tohto bazéna okamžite pocítite silne mineralizované výpary, ktoré sa z vody uvoľňujú. Ostatné bazény majú vodu rôzne koncentrovanú tak, aby si každý návštevník našiel preňho tú pravú vodu s vhodnou teplotou.

Okrem liečivých bazénov sú v areáli aj bazény plavecké a okrem toho sa tu nezabúda ani na občerstvenie, pretože do termálu sa väčšinou chodí na celý deň. V miestnych reštauráciách aj v bufetoch môžete platiť vo forintoch, eurách ale aj kartou, digitálne náramky, kam by sa dala vaša útrata nahrať s tým, že ju zaplatíte pri odchode z kúpaliska, tu nie sú. Avšak šatne s uzamykateľnými skrinkami nie sú ďaleko, tak verím, že platbu za stravu či nápoje zvládnete aj s peňaženkou v ruke.

Vo vstupnom 3 600 Ft (cca 12€, už množstevná zľava) je zahrnutá možnosť kúpať sa vo všetkých bazénoch okrem saunového sveta a masáží.


POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 153 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
9,30 - 17,00 - kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük

19,30 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
19,40 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • na tomto výlete vás bude sprevádzať Marcela 
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu