Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet do termálneho kúpaliska v Bük - kúpanie sa v máji (Maďarsko)


  • termín :05.05.2019
  • doprava:17.00€/os.
Bük po novom

Výlety na kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük som organizovala naposledy pred tromi rokmi, kedy boli termálne bazény od wellnes zóny ešte oddelené. Medzitým však časť kúpaliska s termálnymi bazénmi opravovali a aby návštevníkov neukrátili o variabilitu bazénov, dali im k dispozícii na čas aj wellnes. Vedenie kúpaliska pravdepodobne usúdilo, že takto by to mohlo byť aj po oprave termálnej časti a tak po jej skončení mierne zvýšili vstupné do celého areálu, ktorý je odvtedy spojený a za jedno vstupné máte prístup do termálnej aj wellnes zóny. Samostatný vstup má už len saunový svet a samozrejme, masáže.

Keďže súčasťou areálu termálneho kúpaliska v Bük je množstvo krytých aj vonkajších bazénov, nie sú zo sezónnych dôvodov prístupné vždy všetky. Kryté a vnútorné bazény sú k dispozícii po celý rok a k nim sa postupne uvádzajú do prevádzky (v zime vypustené, vonkajšie) nasledovné bazény :

  • od 19.4.2019  - 4 vonkajšie liečivé bazény  
  • od 4.5.2019 - Medvedí bazén pre deti, obrí bublinkový bazén a dva ďalšie bazény
  • od 8.6.2019 - veľký bazén


a od 15.6.2019 bude v prevádzke úplne celý areál kúpaliska s viac ako 30-timi bazénmi, keď začnú fungovať aj vonkajšie tobogány, bazén Acapulco a veľké vodné ihrisko.

V čase tohto výletu už budete môcť vyskúšať aj niektoré vonkajšie bazény a tak isto aj vonkajšiu zónu s bufetmi, kde si na svoje príde každý, lebo vnútorná reštaurácia aj bufet sa rozšíria o viacero prevádzok s výbornou maďarskou kuchyňou.

Vstupné do termálneho kúpaliska je po množstevnej zľave 3 600 Ft, čo je cca 12€.

V reštauráciách aj v bufetoch sa dá platiť forintmi, eurami aj kartou.


POLOHA : západné Maďarsko

VZDIALENOSŤ : 153 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

7,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
7,10 - nástup na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave
9,30 - 17,00 - kúpanie sa v termálnom kúpalisku v Bük

19,00 - príchod na Hlavnú vlakovú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CK je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • na tomto výlete vás bude sprevádzať Marcela 
  • v prípade potreby je cestovná agentúra oprávnená v deň konania výletu zmeniť časový plán výletu a čas návratu z výletu