Jednodňový výlet na víkend alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací výlet alebo zájazd cez víkend
Výlet, Výlety cez víkend - J.Lavová
výlet cez víkend, výlety na víkendy
Výlet, Výlety na víkend - G.Murínová

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet do Trenčína (prehliadka mesta so sprievodcom, možná prehliadka Trenčianskeho hradu) a pútnické miesto Skalka nad Váhom (Slovensko)


 • termín :22.09.2018
 • doprava:15.00€/os.Výlet do kráľovstva Matúša Čáka

Keď sme boli minulý rok v Trenčíne, mali sme na prehliadku mesta necelé 2 hodiny. A to som si myslela, že to bude veľa. "Šikla" sa nám však taká úžasná sprievodkyňa, že by nám aj štyri hodiny boli málo (a že tam nie je čo vidieť). Prehliadku sme začínali z hradného brala, odkiaľ mi dala tip: "nabudúce si naplánujte návštevu Skalky. Vidíte ju tam v diaľke".

Odložila som si teda na sprievodkyňu číslo a naplánovala tento výlet. Ozaj, vedeli ste, že práve v Trenčíne bol prvý slovenský Hollywood?

Skalka - miesto úcty svätých pustovníkov Andreja - Svorada a Beňadika


putnicke miesto Skalka pri Trencine - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skPútnické miesto Skalka pri Trenčíne je tvorené dvoma objektmi. Pozostatkami niekdajšieho benediktínskeho opátstva z roku 1224, v ktorom sa nachádza aj Beňadikova jaskyňa a z kostola svätých Andreja-Svorada a Beňadika postaveného blízko miesta, odkiaľ bol Beňadik zhodený do Váhu. Svorad bol totižto benediktínsky mních, ktorý si toto miesto vybral za svoju pustovňu a Beňadik bol jeho žiakom. Po Svoradovej smrti žil ešte tri roky podľa vzoru svojho učiteľa, až kým ho neprepadli zbojníci a nezhodili do Váhu. Pozostatky oboch svätcov pochovali v kostole sv. Emeráma v Nitre a Skalka sa stala najstarším pútnickým miestom na našom území

Podrobne si o živote oboch svätcov môžete prečítať tu : https://putnickemiestoskalka.sk/historia-skalky/maurova-legenda/ 

Trenčín


patrí medzi naše najstaršie mestá. Strážil jantárovú obchodnú cestu a snáď u nás nie je nikto, kto by nepočul o nápise Rimanov na Trenčianskej skale. Hrad tu stál ešte pred mongolským vpádom na naše územie v roku 1241 a bol jedným z tých, ktorý Tatári nedobili. Trenčiansky hrad sa však stal známym hlavne vďaka Matúšovi Čákovi Trenčianskemu, ktorý si ho, aj napriek tomu, že jeho rod pochádzal z územia dnešného Maďarska, zvolil za svoje sídlo. Matúš využil dobu, v ktorej uhorskí králi nevedeli skrotiť takých šľachticov akým bol aj on a tak si vládol na veľkom území sám celé štvrťstoročie. Za tú dobu Trenčín ako mesto rozkvital a darilo sa mu aj za ďalších panovníkov. 

Štatút slobodného kráľovského mesta s právami Budína a Stoličného Belehradu mu udelil Žigmund Luxemburský, čím sa Trenčín zaradil medzi najvýznamnejšie mestá Uhorského kráľovstva. Jeho ďalšia história bola veľmi bohatá, nevyhli sa mu turecké vpády ani epidémie moru a ani rebelujúce vojská Tokolyho či Rákoczyho Trenčín neobišli. Strašil aj Váh svojimi povodňami a aj napriek niekoľkým požiarom v meste v ňom dodnes zostali pamiatky ako hradKatov dom, kryté farské schody či unikátna synagóga.

Na prehliadku mesta bude dostatok času a ja verím, že vás uchváti nielen výklad pani sprievodkyne, ale aj pamiatky mesta, ktoré si budete môcť prezrieť (individuálne).

 • Trenčiansky hrad (9,00 - 19,00 hod.) 5/4€
 • vyhliadka z mestskej veže (10,00 - 18,00 hod.) 1/0,50€
 • piaristický kostol (17,00 - 18,00 hod.)
 • synagóga (len počas výstav)
 • Katov dom (10,00 - 17,00 hod) 1/0,60€


POLOHA : západné Slovensko

VZDIALENOSŤ : 132 km od Bratislavy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 - nástup na Patrónke v Bratislave
8,10 - nástup na Hlavnej stanici v Bratislave
10,00 - 11,00 - prehliadka pútnického miesta Skalka nad Váhom so sprievodcom
do 13,00 - prehliadka Trenčína so sprievodcom
do 17,00 - osobné voľno v Trenčíne, možnosť prehliadky Trenčianskeho hradu
19,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave
19,10 - príchod na Patrónku v Bratislave

INÉ PODROBNOSTI : 

 • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
 • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem).
 • Malý sprievodca cestovným poistením
 • som osobne prítomná na každom výlete


CA je v prípade potreby oprávnená upraviť časový plán výletu