Jednodňový výlet na víkend z mojej ponuky - alebo zájazd cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - M.Gondolová
Poznávací zájazd alebo výlet cez víkend
Výlety a zájazdy na víkend - G.Murínová
Plán výletov cestovnej agentúry jednodenne-vylety.sk, každý výlet automaticky vo vašej email schránke
Výlety a zájazdy do vašej mail schránky

Aj tento výlet bol v ponuke mojej "cestovky" jednodenne-vylety.sk

Výlet na vianočné trhy v Olomouci spojené s prehliadkou Olomouca so sprievodcom a s možnosťou prehliadky Múzea Olomouckých tvarôžkov v Lošticiach (Česká republika)


  • termín :24.11.2018
  • doprava:20.00€/os.Máte radi vianočný punč? 

Ak áno, tak Olomoucké vianočné trhy sú tým pravým miestom, kde ho majú naozaj dosť. Na trhoch, v uličkách, v podchodoch, všade, kam sa len pozriete. A každý je iný.

vianocne trhy Olomouc - punc - Cestovná agentúra jednodenne-vylety.skVianočné trhy v Olomouci mám rada preto, že je to krásne mesto s mnohými pamiatkami, mám tam dobrého sprievodcu, s ktorým si historické centrum mesta prezrieme a na námestí býva vždy pódium a na ňom kultúrny program. Ak vám bude v Olomouci dlho, môžete sa zúčastniť prehliadky Múzea Olomouckých tvarôžkov v Lošticiach, kde je jediný originálny závod na výrobu tohto "voňavého" syra. Súčasťou múzea je aj podniková predajňa.

Olomouc


je krajské mesto s bohatou históriou a všetkým, čo k tomu patrí. Sídlili a doteraz tu sídlia olomouckí biskupi, na Hornom námestí majú najvyšší morový stĺp (zapísaný do zoznamu UNESCO), neďaleko neho zasa socialistický orloj (jediný na svete) a súčasnosť tu prezentuje množstvo študentov, lebo Olomouc má aj veľa vysokých škôl. Horné aj dolné námestie sú "posypané" množstvom fontán a čo by to bolo za centrum biskupstva, keby tu nemali aj množstvo kostolov?

My sa po centre mesta prejdeme so sprievodcom hneď po príchode do Olomouca. Prehliadka bude trvať asi 1,5 hodiny a počas nej sa zoznámite s pamiatkami, ktoré som vám opísala vyššie. Po skončení prehliadky bude osobné voľno na vianočné trhy.

Ak budete mať záujem o prehliadku Múzea olomouckých tvarôžkov v Lošticiach, prídete o 15,20 hod. k nášmu autobusu a do Loštíc pôjdeme spolu. Tam budeme do 17,30 hod. a vrátime sa do Olomouca pre tých, ktorí o prehliadku múzea nemali záujem.

Olomoucké tvarôžky


sú vraj najzdravšími zo všetkých syrov. Vyrábajú sa len z dvoch surovín a to z tvarohu a soli, počas zrenia sa z nich odbúra všetok tuk a tak patria aj medzi najdiétnejšie syry. Kedy vznikli a kto ich vymyslel, to dnes už nevie nikto, ale všetko o vývoji výroby tohto syra a aj o tom, prečo majú niektoré uprostred dierku, sa dozviete práve v modernom múzeu, ktoré v centre Loštíc vzniklo len nedávno.

Vstupné do Múzea olomouckých tvarôžkov :

    • dospelí : 50 Kč
    • študenti, dôchodcovia, ZŤP : 30 KčPOLOHA : severná Morava

VZDIALENOSŤ : 200 km od Bratislavy, 168 km od Malaciek

ČASOVÝ PLÁN : 

8,30 - odchod z Bratislavy z Hlavnej vlakovej stanice
8,40 - zastávka na Patrónke v Bratislave
9,00 - zastávka v Malackách (Tesco)
12,00 - príchod do Olomouca, stretnutie s miestnym sprievodcom
12,00 - 14,00 - prehliadka Olomouca so sprievodcom
15,20 - odchod autobusu do Loštíc
16,00 - 17,00 - prehliadka múzea, možný nákup v podnikovej predajni
do 17,40 - návrat do Olomouca, pristúpenie do autobusu tých, ktorí o múzeum záujem nemali, odchod z Olomouca
20,30 - príchod do Malaciek
20,50 - príchod na Patrónku v Bratislave
21,00 - príchod na Hlavnú stanicu v Bratislave


INÉ PODROBNOSTI : 

  • na výlet si môžete zobrať vášho psa (malé plemeno), no musíte ma o tom dopredu informovať a musím vám to schváliť. Do jedného autobusu je možné vziať maximálne 3 psov. Pes musí spĺňať náležitosti Nariadenia (ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat (podrobnosti TU). Za to, či pes tieto náležitosti spĺňa alebo nie, ja NEzodpovedám (ani to  nekontrolujem), za to ste zodpovedný vy ako majiteľ psa. Tak isto vy zodpovedáte za všetky škody, ktoré pes na výlete spôsobí.
  • na dopravu využívam služby dopravcov  (súkromníkov, majiteľov autobusov) so skúsenosťami a kvalitnými autobusmi. Samozrejmosťou sú pohodlné, klimatizované autobusy
  • hlavnou činnosťou mojej CA je doprava klientov do cieľa výletu a späť. Nikoho nenútim, aby sa zúčastnil prehliadky hradu či zámku (preto vstupné dopredu neprirátavam k cene za výlet) a tak isto nikoho nenútim, aby si uzatvoril cestovné poistenie (tak isto ani o túto položku cenu výletu nenavyšujem). V prípade vášho záujmu však toto poistenie viem zabezpečiť. Podrobnosti o poistení nájdete v časti Poistenie.
  • som osobne prítomná na každom výlete